Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezért szaladnak át a macskák...

Ezért szaladnak át a macskák az úttesten?

Figyelt kérdés

Mostanában figyeltem meg, ha megyek autóval, a jobb oldalán az úttestnek figyel a macska valamit a túloldalon. Ahogy közeledek, kiugrasztom a fűből azt a valamit, a cica meg átszalad pont előttem emiatt.

Este meg még ráadásul meg is világítom.

Egyszer már ütöttem el egy cicát, de visszamentem, hazavittem, és felépült teljesen. Azóta nagyon figyelek rájuk, csak hát elég veszélyes játszmát űznek a kis szőrmókok.



2014. nov. 7. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Főként az ivaros macskákat szokták elütni. Ha szagot fog, akkor elfelejt gondolkodni, nem riasztja meg sem az autó hangja, sem más. Ha megindul, akkor megy. Sajnos sokan a mai napig nem fogják fel, hogy milyen jelentősége van az ivartalanításnak MINDKÉT NEM szempontjából, mennyi mindent lehet vele megelőzni, a rengeteg potya cica, betegségek, gyulladások, és pl az ilyen autós balesetek száma is csökkenne, ha több ivartalanított cica lenne. Első sorban ez az oka a sok úton futkosó macskának.


Persze az is lehetséges variáció, amit te írtál, az ösztönök dolgoznak, ha megmozdul valami, a cica vadászik, de pont azért, mert ilyenkor fokozottan figyelnek a környezetükre, általában egy hangosabb autó megrémiszti őket, nem ugranak ki. De persze ehhez is azért tapasztalat kell, fiatalabb, játékos cica nem figyel annyira, csak játszani akar és megfogni a zsákmányát, kifuthat.


Szép dolog volt tőled, hogy nem hagytad elpusztulni azt a szegényt, nagyon kevesen csinálják meg azt, amit te!

2014. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Erre eddig nem gondoltam, de lehetséges, hogy ez miatt szaladnak ki elénk. Én még nem ütöttem el macskát, pedig az utcánkban sok kavar az út szélén, mindig figyelem őket. Viszont van egy környéken egy lökött kis kutya, aki megvárja míg odaérek és akkor ront rám, mintha megakarná támadni az autót. Egyszer majdnem meglett a baj, de hirtelen lefékeztem amint láttam megindulni és nem a kerekek alá került, hanem közé és csak az alvázon koppant a feje, de nem lett baja. Igazából a gazdáját nem értem, hogy mi a francért van folyton a kutya a kerítésen kívül. A macska más, őket nem lehet bent tartani, viszont a macskákról azt is hallottam, hogy ha sötétben mész fényszóróval, megkeverednek hogy merre is szaladjanak.
2014. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Van egy olyan tulajdonságom, hogy hazavinnék minden állatot, amiket látok az út szélén, nagyon rossz látni, mennyi elütött állatka van az utak mentén. Rókák, kutyák, macskák, sünmalacok.

Gondolom a teherautósok, akik főleg gázolnak, nekem is van C jogsim, sajnos avval még azt se nagyon venni észre, ha egy motorost üt el az ember. :(

2014. nov. 7. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!