Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magányos cica mellé megfelelő...

Magányos cica mellé megfelelő társ lehet egy kutyus is?

Figyelt kérdés

Most panelban lakunk párommal én még egyetemista vagyok, ő most kapott munkát. Eddig ő sokat volt itthon, a cica fél éves korától él velünk, nagyon emberbarát, ragaszkodó lett, egész nap az ölünkben ülne ha tehetné....de most hogy párom dolgozik, napközben általában egyedül van, néha hétvégére itt hagyjuk és a szomszéd eteti meg...ilyenkor mindig nagyon nyávogós és elviselhetetlenül bújós lesz mikor hazajövünk. Az elviselhetetlent ugy kell érteni hogy vagy ordít, vagy az ölünkben ül. Ez a két opció van.

Tavasszal szeretnénk egy kutyust, már volt máskoris kiskutya ideiglenesen a cicával, akkor hamar összebarátkoztak, játszottak stb. Viszont most gondolkodom, hogy vajon nem lenne e boldogabb egy másik cicussal most télen is? persze tavasszal ugyan úgy jönne a kutyus. A lakás elég nagy két cicának, csak azt nem tudom mennyivel járna ez több idővel és felelősséggel két cica, mint egy...Vélemények?



#kutya #magányos cica
2014. nov. 17. 15:58
 1/6 A kérdező kommentje:
1,5 éves kandúr sziámi cicáról van szó.
2014. nov. 17. 16:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Két cicátok és egy kutyusotok lenne. Elvileg kijöhetnek egymással. Én valami kis testű kutyát ajánlanék. Inkább azt gondoljátok át, hogy tudjátok-e vállalni a három állattal járó sokkal több foglalatosságot és költséget, esetleg gyerek mellett is. Ha igen a válasz, akkor hajrá.
2014. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy sziámiról van szó. Nagyon emberimádók, a mi "fiúnk" sem szeret egyedül lenni, pedig van egy kutyatársa. Hiába veszel mellé +1 állatot akkor is ti kelletek neki. Nálunk napközben egyedül vannak (suli, munka) és aki először lép be az ajtón, annak a nyakán csüng egy darabig. Ők ilyenek :)

Arra azért gondoljatok, hogy egy kutya sokkal nagyobb kötöttség, nem lehet csak úgy otthagyni a szomszédra...

2014. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mopsz kutyust szeretnénk és természetes tudjuk h nagyobb kötöttség a kutya, a kutyust mindig vinnénk magunkkal, mert ált. szülőket látogatjuk vidéken, mikor hosszabb időre megyünk akkor a cica is utazik velünk, csak nem igazán viseli jól az utanást ezért amikor nem muszáj nem tesszük ki ennek.
2014. nov. 17. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:
A ti cicátok is üvölt a hordozóban? Évente 1x visszük nyaralni, de a 3 órás utat végignyervákolja, belesüketülünk.... Iszonyat hangja van :(
2014. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekünk a hordozóban általában csendben szokott lenni, vonattal visszük, csak otthon már van 5 cicánk ebből 3 ivartalanított kandúr, a mienk nincs ivartalanítva, és mikor hazaviszem csak a szobámba tudom tartani mert a többivel nemmerem összeengedni, inkább ezt nem szereti, hogy nem mehet kedvére mindenfele.=)
2014. nov. 17. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!