Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye jobbra fordul a helyzet?

Ugye jobbra fordul a helyzet?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy 7 hetes fiú kiscicát!Ma választották el az anyukájától a szomszédban ellett le az anyukája és a reggeli etetéskor lehetett őket megfogni olyan elevenek.Amikor elhoztuk őt akkor egyből beszaladt a cipőtartó mögé és nem hajlandó kijönni onnan.Raktam elé kaját illetve tejecskét,nagyon bátortalanul beleevett a kajába a tejet is csak úgy hajlandó inni ha nem vagyunk ott..Ráadásul nem tudjuk megsimogatni mert ha a közelébe nyulunk nagyon lassan akkor karmol és sziszeg..Ugye változni fog?Mennyi ideig lesz ez még? Whiskhas junior száraz tápot kap az jó neki illetve laktózmentes langyos tejecskét kap de lassan le kell szoktatni róla..

2014. nov. 22. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, megszokja az új környezetet:)

Hogy mennyi idő alatt, az változó. A legbizalmatlanabb macskámnak úgy 3 hónapba telt, mire aggodalom nélkül mászkált a szobában, addig leginkább csak a bútorok mögött / alatt töltötte az ideje nagy részét:)))

De a többség pár nap alatt otthonosan érezte magát:)

2014. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :) és melyik eledel jó ennyi idős korban neki a whiskas junior száraztáp vagy a konzerv?
2014. nov. 22. 12:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Whiskhast gyorsan felejtsd el, gabona ízfokózóval... Egyébként normálisan viselkedik, hiszen ma vették el az anyjától és nem is ismer titeket.
2014. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ha purinát adnánk neki az jobb minőségű? :)
2014. nov. 22. 12:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Holnapra jobb lesz a helyzet? :)Lesz olyan állapotban hogy meg lehessen simizni?
2014. nov. 22. 12:33
 6/13 anonim ***** válasza:

Első gond, hogy nem szokott a kiscica az emberi érintéshez.

A második, hogy cicákat 12 hetesen választanak el. Nekik hosszabb az alomban töltött idő.

Ne foglalkozz vele. Idővel elő fog jönni, ha megszokta a helyzetet. Tejet ne adj. Kaja, alomtál amíg felbátorodik, egy helyre kerüljön. Ha magától odamegy hozzátok, akkor kezdjétek el a kéz érintését nagyon kis lépésekben szoktatni. Olyankor legyen nálatok apró jutalomfalat a kezetekben.

2014. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálam egyszer ideiglenesben volt egy 6 hetes cica. Ő is egyből berohant a szekrény alá. Én fogtam egy hosszú madártollat és elkezdtem vele játszani. Elég hamar előugrott, majd kb 1-1,5 óra játszadozás után már dorombolt az ölemben.
2014. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Dejóó istenem akkor megnyugodtam igazán köszi a válaszokat!! :)
2014. nov. 22. 12:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbálj vele játszani. Madzagra kötött valami nehezebb tárgyat húzkodj, ha rákap jó, ha nem akkor próbáld holnap újra. Tápoknál a hús tartalmat nézd, 60-70% felett keress, hiperben nem fogsz kapni ilyent, állatos boltban tudsz venni, vagy neten rendelj. Kb 1 éves korig juniort kell adni. Amire szinte biztos előjön, az az alutasakos kaja, vagy a főtt hús. Alutasakosból jó nincs, mindegyik víz, ízfokozó, és ipari szemét, de teljesen oda meg vissza vannak érte.
2014. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele játszani,de nagyon nincs kedve holnap jobb lesz valamennyivel a helyzet?
2014. nov. 22. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!