Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Furminátor pontosan mire jó,...

Furminátor pontosan mire jó, megéri? Vagy van ilyesmi olcsóbban is?

Figyelt kérdés
Perzsa cicám szőre állandóan becsomósodik, nem tudom mi erre a megoldás? Furminátorra gondoltam, de nagyon drága, és nem értem igazából hogy mi olyan jó ezen?!

2014. nov. 24. 20:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és a hasán csomósodik mindig, mert ott nem nagyon bírom fésülni, mivel nem engedi, így csak nagyjából sikerül... milyen megoldás van erre?
2014. nov. 24. 20:29
 2/10 anonim ***** válasza:

a furminátor nagyon jó, de nem tudom perzsákra is használható-e.

A kilazult, vagy alsó szőrt szedi ki, nem az élő, erőseket, nem fáj a cicának, de egy szatyornyit is ki lehet vele fésülni. Utána hónapokig nem hullik a szőre vészesen, illetve nem szőrözi a kis tapadós szálaival a ruhát kárpitot stb.

Persze nem lesz tőle szőrtelen az állat, de én pl. a babámat teljesen meg tudtam "védeni" a cicánk szőrétől a furminátorral.

2014. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hason nem nagyon tudom hasznáni, beleakadt a mellbimbókba és a miénk sem szereti, pedig nem perzsa.
2014. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vaterán tudsz venni olcsóbban. Azt az eladót keresd aki garanciát vállal rá, hogy eredeti (a termék oldalán is feltünteti a garit). Nekem félhosszú szőrű házi macskára nagyon jól bejött. A legtöbb plüss állat megirigyelné, olyan tömött, puha szőre van :D A hasánál óvatosan kell fésülni, és nem akad bele semmibe.
2014. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagggyon jó a furminátor, de nem csomókra való, hane, az aljszőrt szedi ki hatékonyabban, mint egy hagyományos kefe. A csomókat előtte ugyanúgy ki kell fésülnöd.

youtube-on vannak videók perzsa cicákkal is, nézd meg.

2014. nov. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én perzsánál azért vigyáznék vele, mert a hhosszú fedőszőrből is vág ám le rendesen.

A másik, hogy a problémát, miszerint a macska nem hagyja, hogy a hasán fésüld, nem fogja megoldani. Ezzel is fésülni kell, mert a sima lapos kefével is fésülni kell. Minél gyakrabban, annál jobb, annál kevesebb lesz a gubanc és annál jobban fogja tűrni a macska.

2014. nov. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vág le semmit, ez hülyeség
2014. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy vág, a saját kezemmel fésültem vele a saját macskámat, nem a hasamra ütöttem. De biztos velem, meg a macskámmal volt a baj.
2014. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Furminátor perzsára nem jó.

A te problémádra a megoldás a kitartás és a lelkiismeretes fésülés.Ritka fogú fém fésüvel fésüld a hasát aztán kefével.A csomókat meg kikell bontani.

2014. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Györgyike2 válasza:
Nekünk is nagyon jó volt a furmi. Ez kimondottan perzsára van. Én is a vaterán vettem. Gyanítom attól az illetőtől, akit ajánlottatok. Nagyon megbízható eladó és jó, a többitől lényegesen olcsóbb termék. Nagyon jól kiszedte, de sajna a pocinál nekünk sem engedte fésülni, ezért csomós lett. 10 hónaposan kaptuk és már akkor csomós volt. Szakállnyíróval vágtam le. Igaz többszöri nekifutással. Ezer és egy fésűje van, de most szeretnék egy fémet is venni, mert azzal könnyebb. Vettem Neki Ro..l Ca..n kajcit. De még az alutasakosat is kapja mert nagyon szereti. Tudja valaki mennyit adjak majd Neki amikor csak ezt kapja? Mert hogy az én cicám örökké enne.
2015. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!