Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Norvég erdei cica és szibériai...

Norvég erdei cica és szibériai vásárlásán gondolkodom allergia miatt?

Figyelt kérdés

Nyár végén kijött az allergiám. Eddig semmi nem volt pedig. Régóta terveztem már cicát, most jutottam el ide. Ragdoll-t,burmait szerettem volna,de ez módosította a történetet. Norvég cicát alig találtam, áráról fogalmam sincs. Szibériai is ritka. Esetleg van valaki aki tenyészt vagy esetleg tud ebben segíteni? Vagy allergiára megoldások?

22F



2014. nov. 26. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyire erős az allergia? Én is allergiás vagyok, de van egy házimacskám és a barátomnak két ragdollja, gyógyszerrel simán jól vagyok :) ha nem annyira erős az allergia, ne mondj le a régi vágyadról :)
2014. nov. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szemem viszket, orrom folyik, nem kellemes. Haveromnak van macskája ,kocsiba be szokott ugrani, kb 5p és érzem. Lakásban nem érzem annyira, ki-be jár a cicus. Mindig volt allergiám vmire, de idén tavasszal nem jött elő. Helyette a macsekra jött ki. Nagyon nem akarok allergiás lenni rájuk. Mit szedsz rá? Hallottam akupunktúra is segíthet... Macskáról nem szeretnék lemondani.
2014. nov. 27. 00:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha norvégot akarsz, akkor tenyésztőtől vásárolj. Soha ne törzskönyv nélkül és soha nem olyan helyről, ahol a törzskönyv "opció". Apródon, hasonló helyeken ne próbálkozz. Én őket találtam hirtelen: [link]

Elvileg még van pár kölykük eladó.

Arra számíts, hogy borsos az áruk (tippelem, hogy hobbira 100-200 ezer között), de ha nem ragaszkodsz a fajtatisztához, akkor szaporítónak se fizess 30-40-50 ezret egy "keverékért", akkor már inkább egy mentett hosszúszőrű.


Az allergiára nincsen tippem. Azt tudom, hogy van rá gyógyszer, injekció, stb, de nincs tapasztalatom.

2014. nov. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én lendint szedek, valamint felírt az orvos egy orrsprayt, aminek nem jut eszembe a neve :s ugyanígy a szemem (es az orrom is) viszket, folyik az orrom. (1. voltam)
2014. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is őket találtam, már érdeklődtem is. Ha a fajtánál maradok tőluk hozok cicut. Úgy hallottam hogy strapabíró a fajta. Egyébként 150k. Oltva vannak, ivartalanítva, tk meg minden. Ha jobban átszámoljuk akk nem rossz az ár. Elég komolynak is tűnnek, 3 cica maradt. Lehet mire döntök elviszik őket, max akk majd következőben jelzek.
2014. nov. 27. 17:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma kértem beutalót, komolyabb allergia vizsgálatra, remélem h kapok rá szereket. Lendinről nem hallottam még, orrsprayt mondtak többen is.
2014. nov. 27. 17:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a fajta (szibériai) azért hipoallergén, mert (állítólag) a nyálában harmincada van annak az anyagnak, amire az emberek allergiásak lehetnek a macskáknál (mivel nem csak a szőrre lehet allergiásnak lenni, ha macskáról van szó. Erre a mennyiségre pedig a legtöbben(!) (tehát nem mindenki) már nem mutatnak tüneteket.


Így tényleg jó helyről kell venni, mert különben ki tudja mit veszel.



Két dologra lehet allergiás az ember magára a szőrre, és/vagy a nyálában lévő fehérjére. Ezért van az, hogy hiába kopasz pl. a macska, aki a nyálában lévő anyagra allergiás az ugyanúgy szív vele. :) A szibériainál elvileg a nyálas dolog oké. De ha te a szőrre vagy..

2014. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen... kell egy vizsgálat mindenképpen.
2014. nov. 27. 23:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk tk-s szibériaink van és alsó hangon 80 ezer, de színtől és más dolgoktól is függ, hogy a cicát mennyiért adja egy tenyésztő. És tényleg hipoallergén, a kislányom rá a példa. Előző héten kijött a szokásos vörös folt a gyereken, mert olyan helyen jártunk, ahol nem szibi cica volt. Következő héten mentünk az almot megnézni a tenyésztőnél és direkt a gyerek nyakába tettük a mama cicát és a piciket is, ott voltunk direkt 2 órát és SEMMI!!! Ritka, ha mégis allergizál. Akkor erős allergiásnak kell lenni. Ja és inkább nőstényt kell választani, vagy mindenképp ivartalan kandúr legyen. Az ivaros kandúrtól a tenyésztőnek is kijön az allergiája (mert hogy Ő maga is allergiás a cicákra. ).
2015. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a szibi nem allergizál. De ha nagyon erős az allergia, akkor nem biztos. Nálunk bevált, őtőle nem jön elő tünet a lányomnál, más cicánál előjött!
2016. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!