Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új cica a régi mellé, de milyen?

Új cica a régi mellé, de milyen?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos fiú,ivartalanított cicám.

Szeretnék mellé egy másikat is,azért hogy ne unatkozzon,legyen játszótársa,lekösse az energiáit amíg nem vagyunk itthon.

Azt viszont nem tudom,hogy az nem baj,ha az új cicus még picike?

Meg fiú cica mellé kisfiút vagy kislányt válasszak?

Plusz kell új alomtálca is?Vagy elvégzik mindketten a dolgukat egy helyen?



2014. nov. 28. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kismacskát könnyebben,hamarabb befogadnak az idősebbek,és mivel ivartalanított a cicád,szinte mindegy,hogy az új jövevény milyen nemű.Nemcsak új alomtálcára,de új etetőtálkára is szükséged lesz,a fekvőhelyről a kaparófáról és az egyéb cicabútorokról nem is beszélve.Mielőtt azonban hazavinnéd a picit,vidd el orvoshoz,nehogy az idősebbet megfertőzze valamivel.
2014. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az alomtálcán kívül minden más egyértelmű volt számomra.

Köszönöm szépen! :)

Remélem szeretni fogják egymást :)

2014. nov. 28. 11:54
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Miért kellene új cicabútor? Nehogy már egy kaparófát ne tudjanak ketten kaparni. :)


Egy alomtálca bőven elég két macskához.


Hogy nőstényt vagy kandúrt választasz, annak nincs különösebb jelentősége.

2014. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Van aki azt mondja, hogy macskák száma + 1 alom, van aki azt mondja, hogy macskák száma = alom száma, van aki szerint meg két macskánként is elég egy.

Nekünk most három macskánk van két alommal, előtte a kettőnek is kettő volt.

Úgy is kell kettőt szerezned, mert nem árt, ha nem engeded össze őket rögtön, hanem az újat elzárod legalább 1-2-3 napra, hogy a költözés sokkja ne jöjjön egyszerre a "másik macska" sokkjával. Van aki akár egy-két hétig is külön tartja őket, aztán szobát cserél velük, hogy szokják egymás szagát meg ilyesmi. Én sose mentem ennyire bele a 2. max. harmadik napon már össze engedtem őket, annyi, hogy nem hagytam őket úgy felügyelet nélkül, hogy együtt, míg biztos nem volta benne, hogy nem bántják egymást. Tehát pl. ha elmentem otthonról, vagy éjszakára el voltak különítve egy ideig. A barátságossal csak pár éjszakáig, a nem barátságossal viszont vagy másfél hétig külön altattam őket sose lehet tudni alapon, de nem volt semmi gondunk.

2014. nov. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, kaparó meg ilyenek nem kell több, minek? Nekünk is egy darab van három macskára, bőven elég.
2014. nov. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem csukogattam őket... Hazajött az új macska, a másik még a boxban megszagolta, aztán kiengedtem, feltérképezte a terepet, amásik ment utána, nézte, hogy mit csinál. Első este nyávogott, aztán már otthon érezte magát. Szerintem nem kell túlbonyolítani. Ennek a két macskának volt egy emeletes macskaháza, egy almos tálcája meg két tányéra. 40 nm-re nem éreztem szükségét két tálcát letenni, szerintem felesleges, ha a végterméket rendszeresen kiszedi az ember.
2014. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De a végterméket nem tudod rendszeresen kiszedni, ha teszem azt reggel hétkor/hétre elmégy dolgozni/iskolába és utána már programod is van. Meg olyan macska is van, amelyik nem megy bele a megosztott alomba. Pl. a családban van olyan macskánk, amelyik képes és a padlóra szarik, ha nincs neki meg a külön doboza. Nem érdekli, hogy van másik KETTŐ doboz, neki megvan, hogy külön doboz kell és máshol legyen. A másik macskák meg az említett két dobozba járnak megint máshol. Basszus 1500-2000 forint egy doboz, ha megengedhet magának egy új macskát biztos nem ezen fog csődbe menni. Max. nem kell (de ha lesz úgy is szívesen használják majd)


Másik az, hogy lehet, hogy te nem "bonyolítottad túl" de ehhez olyan macskák is kellenek. Az enyém az egyik pl. olyan, hogyha nem bonyolítom túl, akkor lehet a szemét is kiüti az újnak, de mivel túlbonyolítottam, így nagyon jó barátok lettek a kíméletes ismerkedés miatt. A másikkal tényleg azonnal össze lehetett engedni, de olyan is van, amelyikkel nem.

2014. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha van egy, kettő, három macskás háztartásunk azért még az ő viselkedésükből ne vonjunk le messzire menő tapasztalatokat...

Vannak macskák akik egyszerűen nem hajlandóak közösködni az almon; van amikor a gyengébb fél az erősebtől, aki még védi is a sajátját és ilyenkor a gyengébb persze nem akar majd belemenni.

Van olyan hogy egy lakásban még közös almot használnak, de a költözés után már hajlandóak.

Van amikor öregkori mániájuk lesz, hogy csak sajátot akarnak.


Ezek pedig oda vezetnek hogy a gazdi ágya, kanapéja, szőnyege, stb.-je bánja. Szerintem nem éri meg a kockázatot.


Kaparófa: alapjában véve a kaparás egy megjelölés: Enyém!

Némelyik macska képes osztozkodni némelyik nem, valamelyik meg csak idővel képes rá.

Ezt is nagyjából ugyanazok a bútorok bánják amiket feljebb írtam.

Megéri kockáztatni?


Üdv

Péter

2014. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
OFF te a jehovás Péter vagy és újra regisztráltál?
2014. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

OFF: Nem, nem vagyok jehovás, se újraregisztrált. :)

Péter

2014. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!