Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig hagyhatom ismerkedni...

Meddig hagyhatom ismerkedni az új helyével a macskámat?

Figyelt kérdés
Egy brit rövidszőrű kandúrról van szó. 14 hetes, szép és jól fejlett cica. Viszont amióta hazahoztam, csak lapít valamelyik sarokban. Nem eszik és nem ment alomra már több, mint egy napja. Tudom ez normális így az első napokban, csak az érdekelne, hogy mennyi ideig hagyhatom még nyugodtan, hogy csak szemlélődjön, és ne egyen igyon? Van itt egy másik kiscica is(nőstény, ő egy nap alatt megbarátkozott az új hellyel, és amikor egyedül volt evett is már az első nap) gondolom most ő se segít a beilleszkedésben. Megmutattam őket egymásnak, nem voltak túl boldogok, de egy pici fújáson kívül más nem is volt. Ma már egész nap külön voltak, azt a kaját kapja, amit a tenyésztőnél is, de még csak meg se szagolta.

2014. dec. 17. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudod "nem hagyni". Megetetni nem tudod, míg ő nem akar enni. Legyen egy nyugis hely, ahova elbújhat, annak közelében legyen egyelőre a kaja és az alom is, hogy ne kelljen nagyon előjönnie. Meg fogja szokni szép lassan. Esetleg megkínálhatod valami nagyon finommal :) (tonhal pl.).
2014. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Finom falatok, nyugodt csendes környezet, időt hagyni neki, a többi megy magától.
2014. dec. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! A legtöbb macskánk gyorsan megszokott nálunk, de az egyik 3 hétig alig merészkedett ki a szekrény alól:) A másik cica idővel valószínűleg segíteni fog neki a beilleszkedésben.
2014. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!