Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hallottam, hogy ahány...

Azt hallottam, hogy ahány bimbó van szopizva, annyi kölyke van a cicának. Igaz? Mertbma jött elő 2 kiscica, a harmadik csak nyávogott. Plusz mennyi idős koruktól foghatjuk meg őket, hogy utána is elfogadja a mama cica?

Figyelt kérdés
Bocs a helyesírási hibákért, telóról nem tudtam visszább lépni

2014. dec. 17. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül van annyi kölyke. Általában ha kevesebb a kölyök akkor kihasználják az összes lehetőséget. Nálunk volt, hogy csak 2 kölyke született egy cicának, és az összes bimbóból szopiztak. Akkor van gond, ha több a kölyök, de az nagyon ritkán fordul elő.


Én mindig a kibújásuk után a kezembe vettem a kiscicákat, persze megvártam amíg az anyjuk letisztogatja őket, semmi probléma nem volt. Volt, hogy az anyacica szülés közben jött utánam, hogy legyek vele amíg ellik.

2014. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Születés napjától meg lehet fogni őket. Sőt a korai szocializáció miatt minél hamarabb meg is kell, szoktatni őket az emberi kézhez.
2014. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)


Csak mert délelőtt megfogtam őket, akkor utána semmi gond nem volt, visszavitte őket a mami, mert a szomszéd szénakazaljába ellett, oda pedig nem mehetünk át (bár már nem lakik ott senki) Most este pedig hiába próbálkoztunk, nem akarta visszavinni, elsétált mellette folyamatosan. Párom átmászott, a helyükre rakta, és akkor ment oda a mami, odabújni hozzájuk.



És az sem gond, hogy alig van velük? Néha kis időre átmegy, megszoptatja őket és már jön is vissza. Naphosszakat alszik itt, éjjel sem velük alszik, pedig ebben a hidegben szerintem jobban járnának a picik :(

2014. dec. 17. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:

A picik nagyon hamar ki tudnak hűlni, jó lenne, ha egy meleg (legalább 10-15 fokos) helyre csinálnátok nekik helyet, akár egy kazánházba, egy fűtött garázsba, vagy a lakásba. Ha meg nem is fagynak, bár most már azért lemegy fagypont köré a hőmérséklet hajnalonként, az őszi és téli cicáknak nagyon gyengécske az immunrendszere, nem volt ideje megerősödni, így könnyen megfáznak, megbetegednek. Én csinálnék mindenképpen valami helyet nekik, nem hagynám télen kinn őket, így szinte biztos, hogy egyik sem éri meg a tavaszt.

Megfogni bármikor meg lehet őket, mivel a macska alapvetően nem fél az embertől, és nem is zavarja az ember szaga. Házi állatokat már az első perctől lehet fogdosni, az anyja vissza fogja fogadni őket, csak a vadállatokat nem szabad, akik nem is kimondottan az ember szaga miatt, hanem az idegen szag miatt dobják el a kicsiket. Kutya, macska nem ilyen. Ha otthagyta a kicsiket, akkor lehet, hogy még fiatal anya, felelőtlen, vagy nem tudja, mit kéne csinálni.

Viszont ha a picik olyan 8-10 hetesek lesznek, akkor én a helyetekben elgondolkoznék az ivartalanításon, egy nőstény cica akár évente 3-4 alkalommal is fialhat, rengeteg kismacskátok lesz.

2014. dec. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!