Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskánál vérvétel?

Macskánál vérvétel?

Figyelt kérdés
Hogyan vesznek vért egy macskától? Cicám beteg volt, nehezen gyógyult, szóba jött a laborvizsgálat is, de nem került rá sor. Viszont azóta sem tudom elképzelni, hogy hogyan vesznek vért egy cicától (vagy bármilyen állattól). Hogyan találnak náluk vénát? Vagy nincs is szükség rá? Mennyi vért vesznek le egy laborvizsgálathoz? Egyáltalán mennyi vére van egy 3 éves, 5 kilós, átlagos házi macskának kb? Sehol nem találok ezekre választ.

2014. dec. 18. 10:50
 1/5 goolky ***** válasza:
100%
Mellső lábán lenyírják a szőrt egy kis területen, és ott szúrnak vénát. Azt nem tudom pontosan mennyi vérük van, de szerintem nincs fél deci, amit levesznek egy normál laborhoz.
2014. dec. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2-3 cm3-t vesznek le, az előző által leírt módon, mellső lábból, egy kis speckó kémcsőbe, azt beteszik egy gépbe, ami analizálja.

Véradó macskánál járnak el úgy, hogy:

-4,5 kg vagy annál nagyobb cica alkalmas donornak

-a levett vér 11-13 ml/ttkg, de max 60 ml

A macskának kb. a testsúlyának 1/14-e a vér mennyisége.

2014. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még hozzátenném az előző válaszokhoz, hagy közben 2 ember fogja le a cicut, aki mindenáron ki akar szabadulni, retteg, úgyhogy örülj, hogy megúsztátok a vérvételt, mert nagyon nagy stressz nekik.
2014. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Macskája válogatja, volt olyan cicám akit csak simogatni kellett és tűrte. De a többit is egyedül fogtam.
2014. dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valójában én is örülök, hogy ezt megúsztuk, magam sem bírom a vérvételt, cicámat még az oltásokkor is erősen kell tartani, mert nagyon nem élvezi, el tudom képzelni, mit rendezett volna egy vérvételnél. Pedig alapjáraton egy nagyon nyugodt, jófej cicó.

Köszönöm még egyszer mindenkinek! :)

2014. dec. 18. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!