Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktathatnám le az...

Hogyan szoktathatnám le az ágyba pisilésről?

Figyelt kérdés

Nem véletlen balesetek, az ivartalanított, fél éves kandúr cicámnak már szokásává vált alomként használni az ágyat, éjszaka amikor alszunk, mindig odapisil. Aztán meg az ágy másik felébe megy, és alszik.


Mit tehetnék, hogy ezt megakadályozzam ÉS végleg leszoktassam róla? Ha a paplant még egyszer mosom, már tönkre megy, a hálószobaajtót meg ugyan becsukom egész nap, úgysem ott vagyunk, de éjszakára ez kellemetlenebb, mert se szellőző, se ablak nincs ott. Ez nem tartható állapot.


Arra gondoltam, hogy mivel furcsamód viszolyog a narancshélytól, kifacsarok egy narancsot, és azzal spriccelem be az ágyat, ez működhet szerintetek? Vagy egyéb taktikákat tudtok mondani, amivel le tudnám erről szoktatni? Kezdek paranoiás lenni, amint megjelenik a macska az ágyon, egyből lerakom, pedig nagyon szeretek cicával aludni (eleve így nőttem fel).


Lakáscicáról van szó.


Előre is köszönöm!



2014. dec. 18. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nincs valami baj az alomtálcája körül? Volt már, amikor alomba végezte a dolgát, csak átszokott az ágyra valamiért? Általában a macskák tiszták, és igényesek: ha nem cseréled gyakran, vagy olyan almot kap, ami nem tetszik neki, akkor mellé jár.
2014. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hetente cserélem és naponta szedem ki belőle a kakit. nem hiszem, hogy baj lenne vele.
2014. dec. 18. 12:17
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Ne engedd be az ágyatokba. Tudod ki akarna macskapisis ágyba aludni.

Nekünk kutya van bent. Szobatiszta de sem a szobába sem az ágyba nem jöhet be. Van saját ágya és abba alszik.

2014. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Arról hallottál már, hogy jól szájbavered? :)
2014. dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az nem segít. az ágyba meg hiába nem engedem, miközben alszom, úgyis odajön. ezért csukom be a hálószoba ajtaját, de akkor meg én fulladok meg.
2014. dec. 18. 13:03
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a narancs héját nem szereti, akkor azt beteheted az ágyba, oda, ahova pisilni szokott. Ne spricceld össze az ágyat narancslével, az nem jó ötlet. Minden nap tisztítsd ki az almot, a pisit is szedd ki. Milyen almot használsz?

Nekem egyszer régen volt egy cicám, aki reggelente odajött az ágyba és a takarómra pisilt. Azt csináltam, hogy amikor odajött megvártam míg lecsüccsen pisilni, alátettem a kezemet és amint csurgatni kezdett föllendítettem úgy, hogy szaltózott egyet a levegőben. Nagyon megijedt, kétszer kellett ezt megcsinálnom vele, és leszokott az ágyba pisilésről. Kénytelen voltam ilyen drasztikus lenni, mert anyukám el akarta paterolni szegényt. Ezenkívül este az ágy mellé készítettem egy tiszta almost, és ha reggel jött a cica, azonnal rátettem és addig nem jöhetett le az alomról, amíg nem pisilt bele. Hamarosan már eszébe sem jutott, hogy az ágyon is lehetne pisilni.

2014. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet! Valami homokszerű almot használok, amennyire tudom, kiszedem belőle a pisit is, de gyakran cserélem amúgy is.


A szaltóztatós meg ellenőrzős ötlet azért nem megvalósítható sajnos, mert általában éjszaka jön, amikor alszom, és egyszer csak arra ébredek, hogy csurom víz (pisi) a takaróm. Máskülönben az alomba pisil, napközben nem probléma ez. Éjszaka csinálja, amikor alszunk.

2014. dec. 18. 14:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Próbálj ki granulátumszerű almot! Azt be tudod tenni a hálóba éjszakára, az ágyad mellé?

Azért a macska nem buta jószág, de kiismerhetetlen. Egyszerűen nem értem meg, hogy örökké változtatják az alvóhelyüket: férjem ágyán, én ágyamon, mosógép dobban, cipőtartóban, nyitva felejtett szekrényben, fürdőkád oldalszegélyén, vécé előtti szőnyegen. Közben van egy kellemes, radiátorra szerelt plüss helyecskéje.Okos, de olyan hülye, nem lehet vele beszélni.De pisilni sose pisil be, jelzi ha ki akar menni.Ki kellene ismerned, miért nem hajlandó alomba menni. Szerintem az alommal van baja.

2014. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De normálisan alomba jár napközben, csak akkor pisil az ágyba, ha ott vagyok. Az alommal különben semmi baja nem szokott lenni, még akkor is oda mászott, amikor járni se tudott az altatástól.
2014. dec. 18. 14:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Passz.Mindig volt macskánk, néha kettő is. De sose pisiltek be.Nem tetted még fel a kérdést a guglinak:pl. miért pisil ágyra a macska? Talán másnak is volt már ilyen problémája.
2014. dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!