Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám most múlt el 1 éves....

A cicám most múlt el 1 éves. önetetőből kapja a szárazat, elég jó fajtát és alusat is egy nap kétszer. De a napokban hasmenése is van és iszonyat büdöseket fingik. Mitől lehet ez? Már kivagyok tőle.

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

csak száraz tápot kap?

Mert 1 évesen már gravy vagy zselés macskakaját is adhatsz neki..

2015. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vidd állatorvoshoz, ha nagyon megy a cicád hasa.
2015. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem csak,odaírtam,h alusat is.nálam ez az alutasakos.:-) semmi olyat nem evett,gyönyörűszép brit rövidszőrű cica,de amilyen szagokat áraszt...mint egy borz.
2015. jan. 7. 22:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2015. jan. 7. 22:35
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Van mit!
2015. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is brit rövidszőrüm van, és csak akkor kakil büdöset (de akkor tényleg durva büdöset) ha a kaja is büdös.

PL. én nem is adok neki whiskas márkájú ételt, mert az elején fosott tőle.

Hál istenek nem is szereti

Vannak ételek pl: marha hús + májjal készült ételektől jön a büdös kakilás.

Én megszoktam szagolni a kaját, és ha maga a kaja is már alapból büdös akkor neme adom oda. (nem azért büdös mert romlott, hanem mert olyan)

Egyébként mi Felix ennivalót adunk neki, amit imád, és csak ritkán büdös a kaki..

2015. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, a száraztáp is okozhatja a büdös kakit, és a fingást. Cseréld le egy másik táppal.
2015. jan. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat,lecserélem akkor a tápot. hátha jobb lesz...
2015. jan. 8. 09:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok, de 6. válaszoló írta, hogy ha a kaja is büdös, akkor lesz büdös a végtermék is. Viszont én konzervből, alutasakosból, alutálcásból még soha nem szagoltam olyat, ami ne lenne büdös. Pedig minőségit vásárolok, de mind valami förtelem szaga van. (Pláne, hogy felbontás után hűtőben van és rá kell melegíteni). Melyik az ami szerintetek nem büdös, vagy csak nekem van ilyen érzékeny szaglásom?
2015. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Én a cicámnak a (brit shorthair) már több táppal próbálkoztam.

Száraztápok közül ami bejött, és nem kakil se véreset, se büdöset, és imádja is az a

Purina GoCat Crunchy tender márkát veszem. Ebből is azt ami benti cicáknak kell a marha+csirke+zöldség verziót.

Mivel az én cicám nem eszi meg a zselés kajákat, csak gravy-s kaját veszek. Ezek közül ami nem olyan büdös (valamelyiknek kimondottan jó illata van)

- Purina Felix. (gravy) de ebből is azt amelyikben

3x csirke-ves

3x kacsa-bárány

3x nyúl- baromfi

3x pulyka-máj

összeállítás van.

Van a halas verzió is, de az én macskám nincs oda a halas ételekért. Csak akkor eszik lazacot, vagy halat, ha éppen mi emberek azt eszünk..Akkor neki is sütök egy adagot.

Amit még adni szoktam és imádja, és nem büdös

-Sheba (főleg csirkéset, marhásat, nyúlat, bárányt veszek)

Gourmet terméket.


Néha előfordul,hogy büdöset kakil, de már nem mindennapos. Fingani nem nagyon szokott.

Még valamit.

Én bevallom sajnálom a legdrágább almot megvenni amit telekakil, és úgy is a kukában végzi. Ezért én a legolcsóbb almot veszem, és külön veszek alom illatósitó port. Minden alomtakarítás után, amikor új almot szórók a tálba, megszóróm az illatporral is. Összekeverem az alommal, és a kellemetlen szagot elveszi..

Néha szoktam adni tejet (laktózmenteset)

és mivel benti cica így csinálok neki mindig egy kis füvet is, hogy tudjon legelni (ez kell a gyomrának néha)

[link]


2 éves, makk egészséges, szép fényes, selymes a szőre.

2015. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!