Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki, aki ért hozzá egy...

Valaki, aki ért hozzá egy kicsit, milyen tápot adjak macskámnak, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Ivartalanított, lassan 11 éves. Mindig jobb minőségű tápokat kapott (számomra sajnos most vált világossá mondjuk utánaolvasás alapján hogy a whiskas drágább, de nem igazán az..ezt nem gondoltam volna). Most volt beteg, nem evett pár napig, most már eszik de nem sokat, és szárazat nem csak alutasakost, konzervest, vagy csirkemellet. Kapja a Calo-pet pasztát még, amit elkezdtünk adni neki de féltem hogy későn, esetleg károsodott a veséje vagy a mája. Az állatorvostól antibiotikum kúrát kapott injekcióban. Jól is van már teljesen, mégsem az igazi a cicusom, de ezt most nem részletezném. Eléggé levékonyodott. Prémium tápokban nem vagyok otthon, most kezdtek el érdekelni, de rájöttem, hogy rengeteg fajta van, mind márkából mind különböző igényekre. Láttam speciális tápok is vannak különböző márkákból különböző problémákra, hogy ilyen kell e arról majd beszélni fogok az állatorvossal, a jövő hét vége felé kapni fog elvileg egy kombinált védőoltást, úgy beszéltük meg. Most idősebb cicáknak való tápja van, Senior, de nem igazán eszi, pedig jobban örülnék neki ha ahhoz nyúlna. Arra is most jöttem rá, hogy az ivartalanított macskáknak érzékenyek a húgyutaik, és vannak ilyen Sterile/Sterilized elnevezésű tápok számuka; és hogy idősebbeknél alapból a vese is.

2015. jan. 24. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy fáj a foga és ezért nem tudja rágni a keményebbet? habár ezt meg csak észrevette volna a doki.

én mindig adok az enyémnek nyers csirkehusit, azt akkor is megeszi, ha máshoz nincs étvágya. egy ismerősömnek, akinek szintén beteg volt a cicusa és napokig alig evett, marhahúst (tudja a cica mi a jó neki:)) javasolt a doki és tényleg azt megette és utána jobban is lett, erőre is kapott.

2015. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Érdekes.:) Az én cicám sosem szerette a marhahúsos dolgokat, erre kiváncsi lennék! A Whiskas-ra egyébként rászokott, remélem nem ízfokozók miatt, de mindig válogatott, hol ezt, hol azt nem ette meg, sokszor meg annyira rákapott valamire. Én is gondoltam a fogfájásra! De elvileg, ahogy mondod, az állatorvos megnézte a fogait mikor beteg volt, és csak észrevette volna tényleg. (Én nem voltam ott mikor megvizsgálta, a családom vitte el.)
2015. jan. 24. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Enyém egyáltalán nem eszi a szárazat. Állatorvos azt mondta, hogy whiskas után nem esznek a cicák semmi mást, csak ha kiéheznek, mert ízfokozókat tartalmaz.
2015. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, mert egyébként az én cicám szokott mást is megenni szívesen, de legtöbbször azt kapott. Viszont volt hogy másra kapott rá és csak azt, tényleg. Amúgy meg a kiéhezés megvolt..
2015. jan. 24. 13:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Macskatápot tudna valaki ajánlani?
2015. jan. 24. 13:28
 6/8 Maxitabi ***** válasza:

Szerintem a cicád csak kiszáradt és tudja, hogy most nedves kajára van szüksége.. És az a jó, azt eszi..

Szóval a konzervek közül jó minőségű-magas hústartalommal-:Applaws,Porta 21, Grau, Granatapet, Mac's, Schesir, Terra Faelis,Animonda Carny,Bozita..

De a sima nyers etetés a legjobb-ha megeszi (BARF néven tudsz utánaolvasni).

MIndig jobb,ha a cica több nedvestápot eszik,mint szárazat,mert nem isznak eleget- lásd húgyúti problémák. Viszont a fogak miatt a nyers csirke,marha, stb (kiv sertés) fontos lenne-pl pulykanyak,csirkenyak-mert a csont a fogakat tisztítja. (Hiába mondják, hogy a száraztáp erre való)

A szárazból azért adhatsz, gabonamentes, cukormentes, színezékmentes legyen minimum, és a hús és húszszármazék legyen benne a legtöbb.

Ilyenek:Orijen, acana,applaws,feringa,granatapet,porta 21,taste of the wild, a leonardo kacsás tápja,sanabelle no grain, a happy cat-nek is van vmi.

De végül úgyis a fránya válogatós-finnyás dög fog dönteni...

(Nálam egy maine coon és egy házi vegyes cica orijen 6halasat kapnak szárazat (sajna az mc alig akar nedveset enni,de 3 helyen van víz a lakásban és ő iszik eleget,ill sok macskafű is van cserépben,azt is sokat legel), ezek mellé a jó konzervekből is mindig, ill a leonardo tápját,v más szárazat (jót) kiegészítésnek. Egy-két hetente pedig a fagyasztóból csirke v marhahús-olyan minimális mennyiség, hogy nem vág földhöz.)

2015. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Egy tisztességes macskatartó!:) Kényeztetés a cicáknak! Még annyi, hogy ez a rostbevitelt is fedezi? Gondolom az i fontos. Már am7gy mindent tudok, utána olvastam mindennek, kiképeztem magam, van egy szép macskás könyvem is, de a cicakatápokon, hogy mit is, meg mi éri meg mégsem igazodtam ki.
2015. jan. 26. 21:13
 8/8 Maxitabi ***** válasza:
Cicafű cserépben nevelve - akár búza is jó!!Feltétlenül!
2015. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!