Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hisztis cica összeszoktatása...

Hisztis cica összeszoktatása kutyával?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves perzsa cicám és egy 1,5 éves dobermanom, a kutya már egy éve velünk lakik, de a cica egyszerűen gyűlöli és akármit próbálok, nem segít. A kutya kijárós, a cica csak benti. A dobi imádja a cicát,meg úgy amblokk mindent, ami kicsi. Minden alkalmat megragad, hogy udvaroljon a cicának, ha a cica pl. a széken alszik, odalopózik és megnyalja, hanyatt vágja magát neki, szétcsóválja a fenekét, de a cica menekül,fúj, morog és csapkodja. Ha menekül,azt a kutya játéknak veszi és pattog utána, mint egy gumilabda. Van olyan, hogy a macskára éjszaka rájön az 5perc, olyankor ha éppen én nem kelek fel, kiszalad a nappaliba és megharapja a kutyát, vagy csak leküld neki egy sallert és rohan be a hálóba (mert oda a kutya nem jöhet be).

Mikor megérkezett a kiskutya, megmutattam a cicának, de már akkor is utálta. Póbáltam őket egyszerre etetni, de olyankor a macsek elkergeti a kutyát. Egyszerűen semmire nem fogékony a cica. Ha ölben mutatom meg a kutyának, akkor lenyúzza a kezem,meg engem is megharap. Van valakinek valami tanácsa? vagy ez plátói szerelem marad a kutya részéről?



2015. febr. 2. 21:13
1 2
 1/15 bonika2 ***** válasza:
Szerintem kellene a macskának egy olyan magas hely ahol a kutya nem éri el. Igy a macsek biztonságban érezheti magát, megerősdhet az önbizalma, onnan szemlélődve talán rájön,hogy a kutya nem bántja.
2015. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van neki, sőt,már vállaltam is, hogy leskalpolja a karomat, a kutya csak megszagolja vagy megnyalja. A cica egyébként mászkál tőle, néha ő is megszagolja, de aztán rögtön jön is a fújás-csapkodás. Nem az a baj, hogy fél tőle, egyszerűen gyűlöli. Ő tipikusan az a cica, aki ha fél, akkor elbújik. A kutyát meg néha még provokálja is. Mondom, van, hogy a kutya tök nyugodtan alszik, a macsek meg megharapja. De nemúgy, hogy csak éppen, 2 hónapja pl. rendesen ömlött a vér a kutya orrából.
2015. febr. 2. 21:36
 3/15 bonika2 ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem jó ötletet adtam. Nekem 2 macskám van az egyik perzsa a másik házi.Az én perzsám bolond fél a házi cicától menekül előle, a háziból ilyenkor előjön a vadászösztön és uccu utána,de verekedni nem szoktak.Immár 6 éve így van nem változott.Élnek egymás mellett de nem barátok.
2015. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nálunk ez egy éve megy. Van egy másik kutyám is, de ő csak kinti, nem bírja a bentlétet, rettenetesen melege van, csak nagy hidegben vagy viharban jön be, őt kölyökkorában úgy megagyalta a cica, hogy azóta is megtartja a tisztes távolságot, pedig 50 kió felett van,a cica max 1,5.

Azt még egyébként tudni kell róla, hogy rettenetesen kényes, igazi kis anyuci szeme fénye, ő az,akinek mindent megengedek, óriási a szerelem köztünk, pedig inkább kutyás vagyok, de ez a kis szőrgolyó első perctől kezdve az ujjai köré csavart. Amúgy ha rossz passzban van, vagy pl. olyat csinálok, amit nem szeret (körömvágás, fülpucolás) képes rámis megsértődni, olyankor van, hogy engem is csúnyán megharap, csak mostmár féltem tőle a dobermannt, mert már látom lelki szemeim előtt, hogy egyszer kikapja a szemét, vagy vaami hasonló

2015. febr. 2. 22:02
 5/15 bonika2 ***** válasza:
Úgy látszik nálatok a macska lett a domináns egyed még téged is rendszabályoz. Próbáld meg kevésbé babusgatni hátha leesik neki ,hogy te vagy a ház ura és nem ő.Ha a falkában meglesz a megfelelő helye akkor nem kell neki rendszabályozni a kutyát.
2015. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, a macska nem falkaállat...szóval nála nincs olyan, hogy helye a falkában.
2015. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 bonika2 ***** válasza:
61%
Igazad van! A macska valóban nem falkaállat, de territóriális és tud dominánsan viselkedni egy kutyával szemben amint úgy érzi, hogy az ő területére behatolnak. A macska jól alkalmazkodik és különböző viselkedésformákat fel tud venni így falkaállatként is megállja helyét. Ahol több macska él ott is van sorrend mindegyik tudja mit tehet és mit nem. Ugyanígy működhet ez egy kutyával együtt élve is.
2015. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, nem bántásból mondom, ne érts félre, de én úgy rúgnám fel azt a dögöt, hogy csak úgy nyekken.

Tényleg ne haragudj érte, én biztos hogy nem hagynám ezt neki.

Gyakorlatilag terrorban tart titeket, az van amit ú akar, ő a főnök, az atyaúristen, te meg a szolgája. Mutasd meg neki kicsit hol a helye, mert egyszer lehet hogy tényleg a szeme nélkül találod szerencsétlen kutyust.

Sok sikert :/

2015. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha ennyiből leszűrted a lényeget, oké :) nem hozzád szóltam, a kérdezőtől pedig előre bocsánatot kértem.

Köszöntem, jóéjt.

2015. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tény, hogy néha paraszt, azt azonban túlzásnak tartom, hogy irányít. A macskák ilyenek, nem feltétlen olyan könnyű esetek, mint a kutyák. Szerintem nincs olyan cicagazdi, aki nem kapott volna már be egyet-egyet a saját cicájától. A macskák akaratosak, szemétkedősek, makacsak, ettől függetlenül az életük másik felében meg cuki kis szőrgolyók.

Viszont még mindig kiváncsi vagyok, hogy lesz-e ebből valami enyhülés, vagy az elkövetkezendő további 10 év is így fog-e telni.

Egyébként a kutya meg legyen okosabb, és legalább kerülje el a cicát, amúgy meg némileg ironikus, hogy egy 35 kilós dobermant kell félteni a 1,5 kilós macskától.

2015. febr. 3. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!