Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg van különbség a...

Tényleg van különbség a kasztrált macskáknak készült táp és a sima táp között?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak duma? Miben más az?

2015. febr. 3. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
persze! az ivartalanítás után sok macska fizikai aktivitása változik meg, ezért van szükség különböző összetételre. az én cicám benti, de képzeld el, hogy kinti macskának való tápot kapna, egész nap csak rohangálna a lakásban, mint egy őrült. :D nem véletlenül vannak különböző módon tartott cicáknak különböző tápok :) (persze most nem a sparos macskatápról beszélek, hanem a jobb minőségűekről)
2015. febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Dehogy van különbség, az egész csak egy nagy reklám !

Sok ember beveszi a hasba akasztós reklám dumát és még képes több pénzt is adni a tápért mert az úgy van reklámozva, hogy kasztrált macskának való vagy nem kasztráltnak.

Figyeld ezt ! : a sertéseknél is kasztrálják a "fiú" malacokat és még sok - sok tenyésztett állatot, de nem adnak nekik más kaját, ugyan azt eszik mint a nem kasztráltak.

Amikor az emberek,férfiak, vagy nők, műtéti úton megszüntettetik a nemző képességüket, onnantól kezdve másfajta összetételü kaját esznek? Nem !

2015. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem a fizikai aktivitás miatt más, hanem a húgyúti szervekre kell fokozottan vigyázni.

Amúgy szerintem több víz van benne, savasabb, lúgosabb, nem tudom.

2015. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Az ivartalanított állatok hajlamosabbak a lustaságra és a hízásra. Attól függően hogy ivaréretten vagy ivarérés előtt lett ivartalanítva a csontok növekedése is más (ivarérés előtt a csöves csontok hossza nagyobb lesz, vagyis nagyobb lesz a macska is). Az ivartalanított állatoknál a zsírszövet aránya magasabb (lehet). Valószínűleg ezek a tápok kevesebb szénhidrátot, zsírt tartalmaznak (vagy tartalmaznának, ha igaz lenne). De az összetételeknél hasonlítsd össze.
2015. febr. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, ha tényleg van cicád, akkor vedd nagyon komolyan ezt a dolgot. Igen, amellett, hogy ne hízzanak el, és megkaphassanak minden vitamint, tápanyagot, amit a kinti macska könnyedén beszerezhet magának,a húgycsőgyuladást, ami a kis kandúroknál gyakori és igen fájdalmas procedúra, megelőzheted. Egyik ismerősm cicájánák két hónappal az ivartalanitás után alakult ez ki, katérezni kellett szegényt, különben elpusztult volna. A katétert benn is hagyták egy darabig. A kis gazdi gondolom, szánja-bánja, hogy nem a megfelelő táppal etette. Állatorvos tud erre adni megfelelő tanácsot.
2015. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bonika2 ***** válasza:
73%
Az ivartalanított macskák hajlamosak a vesekőre ezért szokták ajánlani a speciális tápozást amely a vizelet ph-ját változtatja meg. Megoldható ez úgy is, hogy nincs a macska előtt egész nap étel hagyjuk, hogy éhes legyen etessünk reggel és este,biztosítsunk neki a lakásban több helyen vizet,ha arra jár biztosabb, hogy iszik.Elhízás ellen pedig minden nap játszani kell a cicával.
2015. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Én véletlenül ivartalanított tápot vettem a -jelenleg még- ivaros nőstényemnek, de nem tűnt fel semmi különös.

Amúgy kinti-benti macska.


Ivartalan állat esetében fontos a dologra figyelni, a vesekőképződés kiküszöbölése érdekében.

2015. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért is lettem lepontozva amúgy?
2015. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!