Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a macskám?

Miért nem eszik a macskám?

Figyelt kérdés
A macskám kb. fél éves, kint lakik és eddig semmi gond nem volt vele, sokat evett és nagyon hangosan nyávogott ha csak meglátta is az ételt...De kb. egy hete észrevettem, hogy öklendezik, mintha megpróbálna felköhögni valamit...Rögtön gondoltam, hogy biztosan szőrcsomót, bár eddig még soha nem csinált ilyesmit.Aztán vártam, de nem jött fel semmi, és abbahagyta a köhögést.Aztán még máskor is láttam, ahogy öklendezik, eredmény nélkül.és pár napja láttam, hogy füvet eszik, amit két perc múlva ki is hányt.Később még több ilyen "füves" hányást láttam az udvaron.Másfél napja adtam neki utoljára, és azóta alig evett belőle, ma este ki vittem neki egy szelet parizert, ami a kedvenc csemegéje, de most csak megszagolta és otthagyta.:(Nagyon rossz volt látni, hiszen pár napja még önfeledten habzsolt volna...Egyébként nagyon élénk, hangosan nyávog és gyakran csatangol.Talán a szőrcsomóktól lehet ez?Lehet kapni ilyen szőrcsomó-oldó pasztát, az használ?Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?Vagy vigyem rögtön állatorvoshoz?Sajnos az állatorvosunk nagyon drága, szóval ha van más, beválható megoldás, akkor először mindenképp azt szeretném kipróbálni, de ha még egy napig nem eszik, akkor elviszem az állatorvoshoz...

2015. febr. 25. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel macskanátha, vírusfertőzés. Mutasd meg orvosnak.
2015. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De tiszta a szeme, nedves az orra és egyáltalán nem taknyos vagy ilyesmi...Akkor szerintetek nem a szőrcsomóktól van?
2015. febr. 25. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:

nem sok értelme van találgatni gyk-n, hogy mi a baja

inkább vidd el orvoshoz

2015. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vidd már orvoshoz, az ég áldjon meg. Minek neked macska, de komolyan, ha ennyi felelősségérzet nincs benned?
2015. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Leghamarabb szombaton tudom elvinni, mert iskolába járok, ezért gondoltam, hogy addig hátha csinálhatok valamit, amitől jobban lesz...Egyébként mit tudsz te az én felelős állatartásomról, és milyen alapon kezdesz el kötözködni???Ha nem tudsz értelmes, hasznos tanácsot adni, akkor minek írsz egyáltalán?Már mondtam, hogy el fogom vinni az állatorvoshoz!
2015. febr. 26. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy hete nézed, hogy hány a macskád, gratulálok, ez nagyjából mindent elmond rólad. Rég el kellett volna vinned, a tanács az az, hogy nem kéne ennyit várni meg ha nem este 6-ig ülsz az iskolában, rég elvihetted volna, nem csak délig rendelnek az állatorvosok. Gratulálok tényleg.
2015. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha egy kicsit is értenél a macskákhoz, akkor tudnád, hogy szándékosan azért eszik füvet, hogy aztán kihányhassa, és jó esetben a fűvel együtt a felhalmozódott szőrt is...Tehát az, hogy hányt, a legtermészetesebb dolog lenne.És kb. két napja nem eszik, szombaton tudják a szüleim kocsival elvinni, előbb nem, pláne nem délután...Most amúgy adtam neki ilyen pasztát, ami elvileg lebontja a szőrt a beleiben, és kiüríti a szervezetéből(vagy valami ilyesmi).Egyébként továbbra is vidáman ugrándozik, és abban reménykedem, hogy a gyógyszer hatására szombaton már nem is lesz szükség állatorvosra.De persze csak akkor, ha már rendesen eszik...
2015. febr. 26. 19:28
 8/9 Sebok ***** válasza:

Az én cicám nemrég volt macskanáthás ő csak olyan furán hörgött,kedvetlen volt és nem evett..

Ha kinti a cicád,esetleg lehet mérgezés.patkány,egér valami K vitamin nyomj neki.tejet semmiképpen se mert ezek zsírban oldódó mérgek. B vitaminok jó étvágy gerjesztőek.mi ezeket belefaragjuk a jutalomfalatkákba és úgy adjuk be.nem kell kinlódtatni a lefogással. De én is orvost ajánlanék mert a mienk nagyon rosszul lett többször vittük infúzióra,szurikra. remlkem jobabn lesztek

2015. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, közben már teljese meggyógyult, megint úgy zabál mint egy ló!:)Úgy látszik, hogy mégis a szőr miatt volt, mert miután beadtam neki azt a szert, másfél nap múlva már eszegetett:)
2015. márc. 2. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!