Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyetemistának milyen cicát...

Egyetemistának milyen cicát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát.Albérletben lakom.A maine coon-on gondolkodom,azt szeretném megkérdezni,hogy lehet-e bérházban tartani?Elviseli a bezártságot?Viszont nem szeretnék 100000 forintért venni egy cicát,de nem is "sima utcai" cicára gondoltam.Ti milyen fajtát ajánlanátok?
2015. márc. 3. 17:32
 1/8 anonim válasza:
2015. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ő egy szelíd, kedves "ÓRIÁS" angyali természettel megáldott cicus. Bérházban, simán!
2015. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1.Semmit.Sokat lenne egyedül,a főbérlők sem mindig engedik.

2.A maine coon drága fajta.

2015. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz 100 ezret rászánni, akkor marad a házicica, menhelyeken is lehet gyönyörű keverékeket is találni.

Amúgy is a személyisége fontos, nem az, hogy milyen fajta.

2015. márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2015. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy maine coonunk, rettentő hiperaktív, egyik pillanatról a másikra bekattan és randalítozik a házban, gyakorlatilag semmire nem lehet megtanítani, mindenhova felugrál, hiába verjük le. De tény, hogy a szobatisztaság az első pillanattól nem volt kérdés nála. Emellett folyton nyávog, a semmitől elkezd pofázni, de így másfél év után már fel se tűnik, az elején volt fura. Aztán meg baromi játékos, van egy kb 15 éves perzsa-keverék macskánk is, ő nyugodt természetű volt világéletében, de ez a maine coon folyton piszkálja, kergeti, ráugrál alvás közben a másikra, az meg szerencsétlen csak mekegni tud hogy engedje el.. egyébként az átlag hím fajtabeli nagyobb mint ő, de így is baromi nagy, kb egy méter hosszú a farkával együtt. Mellesleg mi még ennyi idő után se mertük bevállalni, hogy éjszakára ne valakivel aludjon zárt ajtók között, mert éjjel is rodeózna a lakásban, így is nagyon sok reggel arra ébredek, hogy a szobámban szaladgál és vernyog, megtámadja a másikat és elkezdenek kergetőzni... irtó idegesítő tud lenni, főleg hétvégén. Aztán meg ha nem viszi valaki aludni este, akkor teljesen megőrül és lehetetlen elkapni. Én biztos nem vennék ilyen fajtát, túl izgága nekem, ha nyugis macskát akarsz, akkor a brit rövid/hosszúszőrű a te fajtád, na az az amelyik egész nap döglik és nem csinál semmit (az én keverék macskám is ilyen szerencsére, bár így öregségére folyton ki akar kéredzkedni a házból (kertes házban lakunk), de egyébként nem szaladgálós-megőrülős típus, de szeret emberközelben lenni, ölben aludni stb, pl minden este velem alszik önszántából). Viszont az árak magasak, mi a maine coont nem is emlékszem pontosan, 20-30 ezer körül vettük, plusz az utazási költség olyan 10ezer volt, és még így is relatíve olcsón megúsztuk. Szerintem menj el egy állatmenhelyre, szoktak ott fajtatiszta állatok is lenni, ráadásul náluk hálásabb állattal nem nagyon találkoznál.
2015. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,kedves utolsó Válaszoló Anyukámnál a sziámi cica hasonló,mint a te cicusod.És még egy kérdés ragdoll vagy maine coon?
2015. márc. 9. 19:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor kicsi voltam, kaptunk ismerőstől egy vagy himalája, vagy ragdoll öreg cicát, mi sokáig azt hittük hogy himalája, de így visszanézve a két fajtát, valószínűbb, hogy ragdoll volt. Egyszerűen megunták és kidobták, mi befogadtuk, de ő sose fogadott el minket, én 5 éves voltam mikor elpusztult, és arra emlékszem, hogy folyton húzta a farkát és nem szeretett senkit. Ettől függetlenül én imádtam, a macskamániám már akkor kialakult :D Nem tudom hogy milyen a természete egy normál ragdollnak, a miénk már öreg volt és lelkileg meggyötört, de amire visszaemlékszem az annyi, hogy nyugis volt. És kistermetű, szemben a maine coonnal, amiről már leírtam a véleményem és tapasztalatom. Én a ragdollra voksolok :)
2015. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!