Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 7 hónapos lánymacska...

Egy 7 hónapos lánymacska elidegenedése és elvadulása visszafordítható?

Figyelt kérdés

Kislány cicánk az utcára rakás küszöbén áll (ivartalanítás után), fontos lenne minden tipp, tapasztalat. Szeretem a macskákat, gyerekkorunkban több is volt, bár a mostani nem hasonlítható egyikhez sem. Szagokra fordítva reagál például... imád minden büdöset, cipőbe lógatott fejjel "szipuzik", sokáig az almában akart aludni-pihenni... sokszor büdös, nem nagyon tisztálkodik. Ráadásul boltban vettük, és szerintem hamar választották el, mert minden plüss takarót monyászik, vagyis két melső mancsával gyúrja, miközben nyalja, rágja, szopogatja és dorombol... Még nem ivarérett.

Nemrég a lányommal(3,5 éves) el kellett utaznunk 1 hétre. Addig a cica a férjemmel maradt. Előtte sokszor simogattam, játszottunk, én adtam neki enni és én neveltem. Nem mehetett fel sehova a konyhában, legfeljebb a székekre. A lányommal szintén jó volt a kapcsolatuk, játszottak, mindig együtt aludtak(!), simogatta... Férjem nem etette, nem nevelte, nem simogatta. 1 hét után amikor meg akartam simogatni először, akkor rámfújt, és a tenyerembe kapott. Viszonyunk azóta(2 hét) alig enyhült. Próbálom visszaédesgetni. Simogatom, már nem csapja hátra a füleit és nem fúj rám, néha még elmenekül, felvenni nem tudom. A konyhai neveltetése megszűnt, mindenhová felmegy, de les engem, és amint ránézek, már szólás nélkül elmenekül. A férjemet imádja. Amikor megjön munkából, ott fetreng a földön, dorombol, felugrál rá. A kislányomat pedig támadja(!). Amint nem figyelek oda, rögtön négy lábával közrefogja a lányom lábát, karmait belemélyeszti és harapja. Nem játékosan, nem kedvesen, csupa sebhely. Már az egyszerű pisilést is gyorsítva próbálom végezni, mert szerintem a cica lesben áll, figyel, mikor nem vagyok, nem lát, már rá is mozdul a lányomra... Korábban őt várta haza, neki nyávogott és dorombolt az ajtóban. Azóta a cica a nappaliban alszik, egyedül. 2 hét alatt ismét megtanulta, hogy tőlem kap enni, de nem nekem dörgölőzik nyávogva, hanem a körülöttem lévő tárgyakhoz(székláb, asztalláb, fal).

Talán ez minden, amivel körbeírhatom őt, és a helyzetet. Mivel a hatodik hónapban vagyok, így nagyon félek a cica viselkedése miatt. Ha a legjobb barátjával, alvótársával(3,5 éves lányommal) így viselkedik, szerintem az új jövevény kifejezetten veszélyben lenne. Érdeklődünk ismerősöknél, kinek kellene, de senki nem szereti a macskákat. Marad az utcára tétel, bár inkább szeretném visszafordítani valahogy. Sok mindennel próbálkozunk, de így is hosszú lett a leírás. Minden ötlet segíthet...



2015. márc. 4. 03:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Utcára semmiképpen ne tedd. Vedd fel a kapcsolatot a Noé macskamentéssel, remélhetőleg tudnak segíteni!
2015. márc. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hát, nehéz eset, nem lenne szabad ennyire vadul viselkednie senkivel. Szegény, kicsit összezavarodott, pedig igazából nem lett volna rá oka, de valószínűleg már hamarabb el lett rontva, még mielőtt hozzátok került. Csak aztán nálatok jól viselkedett, de aztán mégiscsak megváltozott.

Mennyi ideje, hogy visszajöttetek az egy hetes eltávról?

Igazából az olyan általánosságokon kívül, mint hogy mindig következetesen tiltsátok és jutalmazzátok (rászólás és simi) és, hogy adjatok neki időt a megszokáshoz, nehéz mit tanácsolni. De ezek be szoktak válni.

2015. márc. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, elore is elnezest kerek, ha nyersen fogalmaznak, vagy bantoan.


Az elso kerdesem az lenne, pontosan mit is szeretnel.

Azt ertem ezalatt, hogy megszabadulni a cicatol, vagy azt, hogy ujbol kedves legyen? (ugy is, ha ez anyagi, vagy egyeb aldozattal jar)

A masodikban valoszinuleg lehet segiteni, de az elso esetet nezve... A elaltatas is humanusabb, mint az utcara rakas.


A masodik kerdesem ,hogy ivartalanitva van, vagy csak lesz? Mert ez (szamomra) nem derult ki egyertelmuen a leirasbol.

2015. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Most is csak játszik, csak kicsit vadabbul, nem kell félni tőle. Vigyétek el ivartalaníttatni, attól lenyugszik és kérjétek meg az állatorvost, hogy vágja vissza a körmeit, hogy ne tudjon karmolni. Oltása van már? Ha oltatni viszed akkor is levágathatod a körmét az állatorvossal. Nekünk is vannak cicáink, van egy 7 hónapos kislány cicánk is 7 éves és 2 éves gyerekeim mellett. A mi cicánk is megkarmolja őket játékból, gyakran vadul játszik, ilyenkor madzagot húzogatunk előtte hogy kifárasszuk, nagyon szereti kergetni. Nem engedem, hogy a gyerekekkel aludjon, mert éjszaka felébresztené őket. Külön szobába csukjuk éjszakára. Eszünkbe nem jutna kitenni azért, mert pont úgy viselkedik, mint egy macska, hiszen szeretjük a macskákat és kamasz korukban szinte mind így viselkednek. Az újszülötthöz gondolom nem fogod beengedni egy darabig, addigra pedig mire megszületik a kisbaba mindenképp műttesd meg és akkor le fog nyugodni, ez egy ilyen korszak, nem fog sokáig tartani.
2015. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szombattól szombatig voltunk el, most már lassan 2,5 hete.

Minden oltást megkapott, chipezve is lett, útlevele is van, minden.

Egyébként típikus házimacska fajta, a csíkos szürke-fehér fajta, ha ez számít a viselkedésében.

5-6 hetesen került hozzánk, nem hinném, hogy más hibája.

Nem bántó, szeretném megtartani. Azért vettük magunkhoz. Nem tudom, milyen költségekkel lehetne változtatni a morcosságán.

Még várjuk az ivarérettséget. A doki azt javasolta, utána vigyük a műtétre.

Szerintem ez már nem játék. Folyamatosan vágjuk a körmét, iszonyat gyorsan nő. Húzzuk ki a fogait is? Nagyon harap. Ez a legfőbb baj. A lábaival csak megragadja a harapáshoz. Nadrágon keresztül sebes. Nincs rá sok lehetőség, hogy megbüntessem, vagy rászóljak. Mire ott vagyok, már valahol messze lapul. Néha csak azt hiszi, hogy nem látom, ilyenkor derül ki, hogyan viselkedik. Bevallom, mikor a lányom először ezt előadta még számon is kértem rajta, mit csinált a cicával, biztos meghúzta a farkát... de nem. Már többször láttam. Az akció után meg menekül majdnem egy órán keresztül.

2015. márc. 4. 16:08
 6/20 anonim ***** válasza:

Valamiért meg van vadulva, mondjuk ezt te is tudod sajnos. :( A kiváltó okra kellene valahogyan rájönni.

Én nem várnék tovább az ivartalanítással.

2015. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem se várj tovább az ivartalanítással, fél évesen már nyugodtan meg lehet csinálni.
2015. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Lehet ivartalanítani ivarérettség előtt is, nyilván nem sokkal, ezt csak azért írom, hogy ne mindjárt ivartalanítással kezdjék az életüket, de kevéssel ivaréretté válás előtt meg lehet csináltatni.


Én úgy látom, hogy az a probléma, hogy nagyon hamar el lett választva az anyjától és a testvéreitől és nem tanulta meg hogyan kell játszani, viselkedni másokkal. Legalább 8 hetes korukig az anyjukkal kellene lennie, de ha lehet még tovább, addigra megtanul mindent, szocializálódik. A koszossága is erre vezethető vissza, szerintem. Nem tanulta meg hogyan kell tisztán élni. De itt is és a viselkedésénél is biztosan közrejátszik az, hogy most kezd ivaréretté válni.


Meg lehetne nevelni, ivartalanítás után valószínűleg könnyebben, de anélkül is. Az a baj, hogy a lányod nagyon kicsi és nem tud ez a túl erős játék ellen tenni semmit. Ilyenkor mindig amikor csinálja és célszerűen annak, akivel csinálja (mivel ő van ott), következetesen tiltani, "büntetni" kellene, hogy megtanulja, így nem szabad viselkedni. Próbálj minél többet a lányod mellett lenni és a macskát kordában tartani. Nehéz eset, mert pont egy vadabb, nehezebben kezelhető macskátok van. Sokat kell vele játszani (de csak amikor ő akar), lefárasztani. Egy erőteljes, de nyugodt, kemény felnőtt macska is segíthetne rendberakni. De csak amelyik tényleg elbír vele, mert a félénkebbeket csak terrorizálná.


Szóval ivartalanítani kell és keményen fogni, tiltani, nevelni, tanítani. Legyen sok lehetősége, hogy elfoglalja magát, ne titeket terrorizáljon unalmában.

2015. márc. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárni az ivarérettséget, sőt! A kellemetlen szokások kialakulását úgy lehet biztosan megelőzni, hogy még a megjelenésük előtt ivartalaníttatsz. Ezen kívül a tejmirigy daganatok kockázatát is az ivarérettség előtti műtéttel lehet minimálisra csökkenteni.


Én az ivartalanítást minél előbb megejteném és utána mondjuk egy hónappal, ha nem javulna a helyzet akkor gondolkodnék más megoldáson. Már csak azért, mert a dolgozó már meglévő hormonjai nem ürülnek ki már másnap így várni kell vele.


Ha utcára teszed akkor a törvény ellen teszel. Az, hogy te körbekérdezted az ismerőseidet, hogy kell-e, az kevés. Ennél kicsit többet is tehetnél, ha tényleg érdekelne, hogy új otthont találj neki.

2015. márc. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként az egyik macskánk nem volt kifejezetten agresszív, támadós, de durva volt, sokszor megrúgott harapott és az istennek se szokott le róla. Később kapott egy macska társat, az első hetekben játék közben volt nagy sikongatás, mikor őt csipkedte a másik, de szépen felfogta, hogyan is kell normálisan játszani. Azóta olyan, mintha kicserélték volna, sokkal türelmesebb és már nem bánt véletlen/játékból sem sokkal óvatosabb.

2015. márc. 5. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!