Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy ne pisiljen...

Mit tegyek, hogy ne pisiljen az ágyakba?

Figyelt kérdés

Van egy lassan egy éves nőstény cicánk.

Két hete lett ivartalanítva, azt hittem a jelölgetés ezzel megszűnik, de ugyan úgy odapisil az ágyakba. Jár amúgy az alomba is, kakilni csak oda szokott, meg pisilni is megy oda, mégis, majdnem napi szinten mosom az ágyneműket meg takarókat.

Ez így nem lesz jó, a párom már el akarja tüntetni itthonról.

Én nagyon szeretem őt, nem szívesen válnék meg tőle, szóval várom az ötleteket, hogy mit lehetne tenni.


2015. márc. 5. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nappalra mindig tedd el az ágyneműt, mert az elöl hagyott ágyneműbe sajnos valamiért nagyon szeretnek belepisilni. Ha nem tudod eltenni pl ágyneműtartóba akkor is hajtogasd össze és takard le egy pléddel, az nem vonzza annyira a pisilésre. Tegyél egy időre egy tiszta almot az ágy mellé közvetlenül. Éjjel is belepisil?
2015. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne engedd be az ágyba. Nem kitolásból, most kell megtanulnia.
2015. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ne engedjem az ágyba? Jó vicc.. van neked macskád?

Éjjelre ki van zárva a szobákból, nappal jöhet-mehet. Mindig késő délután, kora este történik a dolog.

2015. márc. 6. 17:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor az ágynemű nappali elrakása a megoldás.
2015. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van macskám. És nem engedem az ágyba, és nem azért, mert irigy vagyok, hanem higiéniai okokból. Mint pl hogy belepisil, vagy belehány, belekakil. Soha sem engedtem be egy macskát sem, soha nem lettem beteg, és a macskám sem. Az állatorvosunk is ezt mondta, neki is van macskája, ő sem engedi be. Nem csak nekem, de a macskám részéről sem jó. A kanapén lehet, ha rajtam akar feküdni, miközben én is, akkor ott van a kanapé. És minek bemennie pont az ágyba?
2015. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen viselkedésnek jellemzően mentális okai vannak. Ha a gallér még rajta van, az is lehet amúgy az oka, az enyém az idő alatt pisilt össze-vissza, és amint lekerült róla, abbahagyta ezt a viselkedést.

DE! Okozhatja több minden is. Pl. valami stresszeli, pl egy másik macska jelölget az ajtónál vagy ablaknál (vagy ha van házon belül még egy?), és elnyomásban érzi magát, fél. Vagy nincs semmi játéka (legyen kaparófája, és kis labdája / játszószőnyege / karton doboza / akármije), és foglalkozz vele, vezesd le a felesleges energiáit! Szeretik pl. a laser pointer kis piros pöttyét kergetni, vagy egy darab faágra köss valami fonalat, amit kergethet, de egy régi, felgöngyölt zokni is jó lehet, cica válogatja.

Ezen kívül amikor rossz helyre pisil, akkor nyomd bele az orrát, mielőtt feltakarítod, hogy tudatosuljon benne, hogy ez egy számodra nem kívánt viselkedési forma. Nem kell elverni.

Jackson Galaxy sorozatát amúgy ajánlom... Érdekes.

2015. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jelentem: az ágynemű elpakolása hatásos volt, azóta kopp-kopp nem történt baleset. Az ágyakat meg citrusos illatosítóval fújom.

(hátha valakinek hasonló gondja van és olvassa ezt)

2015. márc. 23. 16:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy megírtad, tudtam, hogy hatásos lesz, mintegy 25 éves tapasztalat.

Örülök, hogy segíthettem.

2015. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2015. aug. 30. 02:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!