Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a cicáim...

Mit tegyek, ha a cicáim szinte minden második érintésre megráznak? Már szinte nem merek hozzájuk érni olyan kellemetlen, pedig nagyon szeretem simogatni őket.

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sok rajtad a műszálas ruhanemű és a macskák is kefélve vannak, így aztán kisül a statikus elektromosság.
2015. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de ezen jót nevettem, ahogy elképzeltem a szikrázó macskákat :D Valahogy le kell földelni őket, illetve meg kell akadályozni, hogy (pl. műszálas dolgokhoz dörgölőzve) újra feltöltsék magukat. Előbbire megoldás lehet valami fém (pl. székláb vagy ilyesmi) amit olyan helyre teszel, ahol rendszeresen hozzáérnek. Persze ez csak elmélet, de hátha működik a gyakorlatban is :)
2015. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél fel gumi talpú cipőt.
2015. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A műszálas ruhák nem túl egészségesek amúgy se, hanyagold őket.

Nálam csak akkor van ilyen, ha a hintaágyon heverészünk, na az műszálas. :D

2015. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Huhh.. Ne is mondd.. 4 macskám van, lakásban. Szeretem a műszálas kardigánokat, és a macskáim is. Egy csomószor volt, hogy laptopoztam, és mind a 4 rám ugrott egyszerre, és olyan volt, mintha villám csapott volna belém.. 1x ijedtemben felpattantam, és a laptop majdnem a földre esett. Olvastam a neten arról, hogy mivel lehet ezt megakadályozni. Vettem drótkefét, azzal 2-3 naponta szép gyengén megfésülöm őket. Úgy, hogy a bőrükhöz ne érjen hozzá a hideg, hegyes drót. Valamint a szoba és a nappali közötti ajtó küszöbére rakattam 2 dm széles, fehér fémcsíkot. Ha bejönnek a szobába, akkor arra rálépnek, és levezeti a statikus elektromosságot. Azóta nincs ilyen gond.


A nővremmel szinte naponta statikuscsatázunk.. :DD Ez így néz ki:

1. Olyan ruhába öltözünk, ami vezeti a statikus elektromosságot(?).

2. 3 percig súroljuk, dörzsöljük a szőnyegbe a lábunkon lévő zoknit és az alkarunkon lévő kardigánt.

3. Vigyázz.! Kész.! Rajt.!-ra pedig elkezdjük egymást bökdösni, miközben a talpunkkal súroljuk a szőnyeget.


Amikor megrázzuk egymást olyan, mint egy szúnyogcsípés, de ennyiszer eléggé sz@r.. :D És ezt csináljuk fél óráig. xD

2015. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!