Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy FIP-es volt a...

Lehet, hogy FIP-es volt a cicám? :' (

Figyelt kérdés

tegnap halt meg a cicám, és nem tudok belenyugodni abba, hogy nem tudom, hogy mibe pusztult bele.

ezek voltak a tünetei: étvágytalanság, nem kért inni sem. az állapota leromlott, egész nap csakgubbasztott, em csinált semmit. a szőre elvesztette a szép színét, és lesoványodott nagyon hamar. de a hasában mintha lett volna egy kis folyadék, nem tudom... nagyon gyorsan vette a levegőt is. fájt a háta, forró volt, ha hozzáértem, vagy kicsit megemeltem, keservesen nyávogott fel. halála napján már nem dorombolt, nem érdekelte, hogy hívom, nem figyelt emmire. fecskendővel itattam, és a szájába tuszikoltam az ételt. de mind hiába volt, mert vagy kiköpte, vagy később kihányta. véres vizelete volt. a szeme csippásodott, és a csippában vér volt. nem reagált arra, hogy megfogtam kicsit a fülét. kb. 3 napig igy húzta. orvost akkor felhívtuk, és azt mondta, nem tud semmit, csak altatni lehetne. igy határoztuk el magunkat szüleimmel, elaltatjuk. de sajnos mire elmehettünk volna dokihoz, már elpuztult. nagyon szerettem szegényt, és nem akartam, hogy ilyen rövid életet éljen, hisz még csak egyéves se volt. hozzátenném, nem volt szobacica. több macska is van a háznál. ugye ők nem kapják el? :'(((

a válaszokat előre is köszönöm



2015. márc. 23. 18:12
 1/5 Katica71 ***** válasza:
81%
Sajnálom a cicádat is, meg téged is, de ha annyira szeretted, miért nem vitted orvoshoz? Szerencsétlen állat nagyon szenvedhetett:( Nem tudom, hogy ezek a tünetek milyen betegséget jeleztek, szerencsére még nem volt ilyen tapasztalatom. Beszélj egy állatorvossal, már csak a többi macska egészsége miatt is.
2015. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én civám is hasonlóképp halt meg ő is FIP-s volt. Igen , sajnos a tied is :( de ha most rákeresnél sok hülyeséget találnál a terjedéséről (pl:marással, nyállal terjed) ezek nem igazak! Az FIP-s cicák nagyobbik része nem éli meg az egy éves kort. Gennyesedik a hasuk, néha még a mellkasuk is sőt láttak már olyat is hogy az agyuk. Menthetetlen betegség a terjedéséről annyit hogy széklettel és anya tejjel terjed. Ha kinti cica akkor a székletfertőzés nem áll fent. Azonban az igen hogy az édesanya száraz (azazgenny nélküli) fertőzött vagy hordozója . Sajnálom szegényt cicust , részvétem miatta , de magadat ne hibáztasd erről sajnos te nem tehetsz .
2015. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Lehetett épen fip is, de hasvíz más miatt is elő szokott fordulni, mondjuk vesebetegség, tályog a hasban.

Egy vizsgálat kellett volna, nem akkor szoktuk felhívni a dokit amikor már haldoklik. A cica ha nem eszik egy napig, szokásai megváltoznak, pl. inaktív lesz, akkor irány a doki.

2015. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat:)

sajnos olyan gyorsan elvitte a cicámat ez a nyavaja, hogy gondolni sem tudtam egyet... egyik nap még játszik, aztán másnap csak annyira lettem figyelmes, hogy nem tevékenykedik, és csak alszik. akkor még csak arra gondoltam, hogy kicsit pihenne. másnap már nem is evett, föl sem kelt, de ugy gondoltam, egy nap csak nem a világ teteje, volt már vele olyan hogy nem evett egész nap, aztán elvittük orvoshoz, aki azt mondta, hogy ez csak egy szimpla gyomorrontás. és tényleg az volt. ugyhogy ennyi miatt nem akartam elmenni. aztán harmadnap lett rosszul, akkor már léptem is előre, felhívtam a dokit, stb...

nagyon hiányzik szegényke...:'(

mivel vigasztalhatnám magam?

2015. márc. 24. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:

A tuneteket osszegezve FIP mint talyog vagy vesegond. Talyogtol nem kezdett volna el verezni a cicusod szaja , a vesegondtol meg nem fogyott volna rohamosan le.

Sokan mondjak hogy szerezz be uj cicat,en utana egy jo ideig meg a szo szoros ertelmeben gyasztoltam. A lenyeg hogy hagyj idot magadnak :)

2015. márc. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!