Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinél legyen a cica? (nagyon...

Kinél legyen a cica? (nagyon hosszú)

Figyelt kérdés

Húgom a 18. szülinapjára kért és kapott egy cicát, de viszonylag felelőtlen kérés volt ez, mert utána fél évvel "elköltözött" az egyetem miatt (koliba, nem vihette a cicát). A szüleink nem vállalták a cicát, mert nagyon félénk volt, és semmi örömüket nem látták benne, ők pedig már sajnos elég öregek, teher volt nekik. Ezért én (3. városban lakom) vettem magamhoz karácsonykor (addigra a cica 1,5 éves volt, mert nem egészen kölyökként fogadák be). Azóta a húgom a cicát nem látta élőben, bár sokat beszélünk róla ("skypoltak" is), de nem tudott átjönni (nagyon messze vagyok), én pedig nem akartam az amúgy is streszelős cicát utaztatni a szüleinkhez, ahol úgyis az ágy alatt töltötte volna a látogatást.

Most albérletbe költözik, ahol megengedik neki a cicát. Tudom hogy az övé, vissza kéne adni neki, és tudom, hogy nagyon szereti. De amíg a cica nála volt, fél év alatt, nem tudta elérni, hogy a cica akárcsak nyugodtan merjen aludni bárhol, ami nem az ágy alatt van. Nálunk a cica 3 hónap alatt megtáltosodott, rajtunk dagaszt, játszik, dorombol, úgy gondolom, jó dolga van itt, és biztonságban érzi magát. Ahányszor hazaérek, puszival köszönt, és bizony én is nagyon megszerettem. Nekem egy kistestű kutyám és egy másik macskám is van (mindhárman sima utcai keverékek, menhelyről), velük remekül kijön, együtt alszanak, néha kergetőznek, egy tálból esznek. Nem vagyok irigy, a saját állataim amúgy is épp elegek, 3 már egy kicsit sok, ezt be kell látom, de úgy gondolom, hogy ennek a cicának speciális bánásmódra, fokozott biztonságra van szüksége, amit én jobban meg tudok adni neki.


2015. márc. 23. 20:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért ilyen sok a cica a szövegben, mert a húgom szerint ez a neve. Amúgy gyönyörű fekete, mi Indigónak szoktuk szólítani, a cicára ugyanis a mi macskánk is eléggé hallgat (bár neki is megvan a sajá neve).
2015. márc. 23. 21:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A húgodnak max plüss macska való egyelőre a leírtak szerint.
2015. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyertelmu, hogy nalad van a macska helye, mivel ez nem ugy mukodik, mintha ott hagyta volna az esernyojet nalad, aztan 1,5 ev utan elviszi haza...
2015. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hat... A hugod mondjon le errol a macskarol, tiszta sor.

De persze, viheti, ha kifizeti arra az idore a koltsegeket, amig nalad volt. :)

(Nalam ez volt a vegso megoldas, nekem tesom masfel ev utan akarta visszakapni a "macskajat", merthogy az ove. En meg kozoltem, hogy oke, de akkor szepen fizesse ki a tartasi koltsegeket. Nah, egybol nem is kellett neki annyira -_- )

2015. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó testvérek vagyunk, és szívesen vigyáztam rá, nem a pénzen múlik a dolog... nagyon örülnék még pár véleménynek, mert tényleg nem tudom, mi lenne a helyes. A húgom is jól gondoskodna róla, ételt, orvosi ellátást, minden ilyesmit nála is megkapna a cica. De úgy szeretem, és úgy látom, ő is engem.
2015. márc. 23. 22:17
 6/10 Katica71 ***** válasza:
Ha a hugod tényleg szereti a cicát és a legjobbat akarja neki, akkor nem lesz önző, és nálad hagyja a cicát. Szerintem ha a cica hozzá is kerülne, alighanem előbb vagy utóbb megint nálad kötne ki. Bocs, nem akarok rosszindulatúnak tűnni, de ezt gondolom. Neki is meg kell értenie, hogy egy állat nem holmi virágváza, amit ide-oda rakosgatok.
2015. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Katica71 ***** válasza:
Szerintem nagyon megviselné a cicát a költözés, teljesen összezavarodna, mert nem értené, hogy hirtelen mi történt. Nem bízna senkiben és ujra egy félénk kis nyuszika lenne. Hogyan is szól a Kisherceg idézet? "Gondoskodj arról, akit megszelídítettél." Ha nem tévedek...
2015. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért merül fel egyáltalán, hogy odaadd másnak azt a kisállatot, amit szeretsz és hozzád kötődik.
2015. márc. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Katica71 ***** válasza:
Hogyan döntöttél?
2015. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Eljött a húgom. A cica az ölébe ugrott, dorombolt, és nem volt hajlandó onnan elmozdulni. Visszaadtam neki. Nem tudtam, hogy ennyire kötődnek, de nem lett volna szívem elválasztani őket. De nagyon fog hiányozni.
2015. márc. 29. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!