Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 hónapos nőstény házimacskám...

7 hónapos nőstény házimacskám (kinti cica) borzasztóan válogat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
6 hetesen került hozzám csontsoványan,az utcáról.Megsajnáltam és befogadtam.Mivel kicsi volt még ezért nem akartam neki száraz tápot adni.Próbáltam tejjel etetni,azt nem fogadta el.Aztán rászokott a párizsira és a májkrémre.Később vettem neki többféle száraztápot,a friskiesből pár szemet hajlandó csak megenni,Darlingból egyáltalán nem eszik.Mostanára már csak párizsit hajlandó enni,azt is akkor amikor a kedve tartja.De nem tudok mindig figyelni rá.A környékbeli macskák meg kikajálják az ételét ,ha otthagyom mert ő nem eszi meg.Nem sovány,csak nagyon válogatós.Normális dolog ez?

2015. márc. 24. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen. Az en macskam 3 eves es kepes egesz nep nem enni, ha nem tetszik neki a kirakott etel. Pedig o nem volt elkenyeztetve, kiskoraban kapott mindig mindent, sot inkabb a hazikosztra volt raszoktatva. Mostmeg, alig eszi azt. Tenni ellene nem nagyon lehet. Nalunk ki van teve a szaraztap olyan helyre ahol o eleri, de a kutya nem annyit eszik belole amenyit akar kozben kap mindig hazi kosztot, szoktam neki adni ilyen 90 ft-os pastetomot, ha mar nagyon konyorog. Maskepp nem lehet csinalni, mert nem tudnam napokig eheztetni, ugy, hogy kozben ott a hazikoszt amihez nem nyul.
2015. márc. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Normális sajnos. Próbálj venni jó minőségű száraz tápot, vagy konzervet, bár utóbbiból elég drága sajnos, ami jó is. A Friskies, Darling és társai szinte semmi hasznosat nem tartalmaznak, a párizsi sem.
2015. márc. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Friskiest, Darlingot nem véletlen nem eszi, borzalmas minőségű tápok, semmi tápértéke, tiszta gabona. Májkrémet lehet neki adni, de azzal is okosan kell, a máj ugye a méreganyagok megszűrésére szolgál, így se az egész máj, se a májkrém hosszú távon nagy adagokba történő etetése nem egészséges.

Amit tehetsz: vagy veszel Fressnapfban vagy állateledeles boltban valami jobb tápot (nem kötelező Acanat, csak azért, mert az a legdrágább, nekem személyesen nem is jött be, pedig azt nyomják nagyon), ami minimum olyan 60-70%-os hústartalmú, azok már jók, a cicák szeretik. Én a Royal Cannin Veterinary Care termékcsaládra esküszöm, nagyon bevállt, cicáim gyönyörűek, egészségesek és imádják. Vagy ami még megoldás, veszel csirke farhátat (200-400 ft kilója), azt főzve adod neki.

A tálját próbáld meg úgy elrakni, hogy más macska ne érje el, egy melléképület vagy valami.. idegen macskák ismeretlen zárt helyre nem szívesen mennek be.

2015. márc. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
3%
Próbáld meg a Lidl-es Coshida konzervet, nekem 2 cicám van, azt kapják reggel s este, egy konzerv kettőjüknek ez napi 4 adag, plusz napközben van száraz táp. Ez a konzerv nem drága, nem büdös, szaftos, a többihez képest amit eddig próbáltunk ez volt a legjobb.
2015. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Itt ahol én lakom nincsen Lidl,úgyhogy nem tudok olyat venni neki amit leírtál.A "Royal Cannin Veterinary Care"-t majd megpróbálom.Egyébként mostanában a májkrémet se szívesen eszi meg,csak a "dárdás baromfi párizsi"-t.
2015. márc. 24. 09:04
 6/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
4%

itt van még egy lista cicakaja minősítésekkel, mondjuk az, hogy ő mit szeret azt nem lehet tudni, ki kell deríteni :)


[link]

2015. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A macskák nem hülyék, hogy aromával kezelt színezett fűrészport egyenek, normális tápot adj neki, és nyugodtan adj abból is amit te eszel, kivétel a csípős kaják, alkoholt és vagy cukrot, csokit tartalmazó kaják, pl. deszertek. A miénk eszi a főzelékeket, levest, rajong a káposztáért (székely-töltött egyre megy), a párizsit persze ő sem eszi.
2015. márc. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát csak az a vicc,hogy a szomszéd házi macskái azok ide jártak kajálni amíg kint hagytam a kaját,és a legolcsóbb,legszarabb tápokat is villámgyorsan eltüntették,és bármit ami ehető.Ilyennek kéne lennie egy igazi házi macskának szerintem.De néztem a royal canin tápokat,sajnos nem megfizethető nekem.Főtt étellel én nem hiszem,hogy megpróbálkozom.Egyszer elé raktam egy csipet csirkemell sonkát,az is csak nézte.:) Köszi a válaszokat!
2015. márc. 25. 00:11
 9/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
3%
az enyémek rengeteget kunyerálnak, kapnak közben jutalomfalatot, párnacskákat, de amikor eszünk akkor visítva követelik pl. a sajtos makarónit és a szalmakrumplit is akár, egy-egy fél ujjbegynyit kapnak is, s meg is eszik :)...
2015. márc. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!