Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye ez nem fip?

Ugye ez nem fip?

Figyelt kérdés

A cicánkon, aki 12 éves benti cica, észrevettük, hogy valami nincs rendben (étvágytalan, lefogyott), szóval hétfőn elvittük állatorvoshoz. Mi a fogára gyanakodtunk, mert az egyik felsértette az ínyét, azt hittük, emiatt nem eszik (vagyis eszik, de csak nagyon apróra összevágott ételt). Az orvos viszont azt mondta, ez másodlagos, megállapította, hogy fel van telve vízzel a pocakja, vért vett tőle, és adott neki valami injekciót, attól jobban lett, jobban is evett tőle. A doki azt mondta, hogy vagy vese- vagy májprobléma lehet, vagy gyulladás. Tegnap megjött a véreredmény, kiderült, hogy a mája és a veséi épek, úgyhogy megultrahangozta a hasát, aztán felírt neki valami antibiotikumkúrát. Azt mondta, ha nem használ, vigyük vissza.

Nagyon félek, hogy FIP-je van. A cicám tünetei a következők: étvágytalan, volt, hogy véres hasmenése volt, bár amióta a doki adott neki gyógyszert, nincs ilyen baja, sokat iszik, és ugye fel van telve a pocakja vízzel. Viszont nem úgy viselkedik, mint egy beteg cica, hízeleg, dorombol, megy oda az emberhez, bár tény, hogy sokat alszik, de ez kb. 1-2 éve így van, szerintem ez betudható a korának is. Nagyon reménykedem, hogy használ neki a gyógyszer, ugyanakkor rettegek, hogy esetleg FIP-je van, mert tudom, hogy a hasvízkór erre is utalhat. Ugye ez nem FIP?

Ha esetleg FIP, akkor ugye érintkezéssel, nyállal nem terjed? Mert van két másik cicám is, és nem szeretnem őket is elveszíteni (mivel tudom, hogyha ez FIP, akkor az öreg cica menthetetlen).



2015. márc. 26. 04:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy az állatorvos azt mondta, nincs nagyon feltelve a hasa vízzel, csak egy kicsi víz van benne.
2015. márc. 26. 04:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nem tudhatjuk a valaszt ... Remenykedj ! Barmilyen gyulladas is lehet ez.. Azert arra ugyelj hogy kez macskara legalabb egy alom jusson mert a fertozo hashartya gyulladas valojaban szeklettel terjed. Nem marassal, nyalassal stb

kitartast a cicusnak es neked is :)

2015. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* ket macskara
2015. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Reménykedek, hogy nem az, csak nagyon idegesítő ez a várakozás. :(

Összesen két alomtálcánk van, viszont ha az egyik almot már használta valamelyik, akkor a másik kettő a közelébe se megy, meg azért elég gyakran takarítjuk, szóval talán nem kapta el a másik kettő.

Egyébként amióta szedi az antibiotikumot, azóta sokkal jobban van, napi 4x-5x kap enni, és elég jó étvággyal eszik is, sokat iszik, és nem látszik, hogy kedvetlen lenne, a széklete pedig normális. Csak hát a hasa még mindig tele van vízzel, és ez idegesít, fogalmam sincs, mi baja lehet. Nagyon remélem, hogy meggyógyul, és még legalább 2-3 évet velünk lehet.

2015. márc. 27. 12:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és azt is hallottam, hogy a FIP-es cicák a hideg kövekre fekszenek, hogy hűtsék a gyulladt pocakjukat, ez rá szerencsére nem jellemző. Egy kis reményt ez is ad nekem. :(
2015. márc. 27. 12:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok , a leírtak alapján nem gondolom hogy hasártyagyulladásos lenne. Ha végig gondolod nem volt kitől elkapnia és mivel má 12 éves így biztos nem anyatejjel kaphatta el. Azok a cicusok egész fiatalon meghalnak. Persze várd ki hogy mit mond a doki az ördög nem alszik !
2015. márc. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Katica71 ***** válasza:
Szerintem jó jel, hogy a cica dorombol, stb. Ha annyira beteg lenne, nem nagyon foglalkozna mással, csak feküdne. Lehet, hogy valami vírusos betegsége van. Drukkolok a cicádnak:-)
2015. márc. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Amióta szedi a gyógyszert, mintha kezdene kimenni a víz a pocakjából, egyre kisebb neki. Ezt vehetem biztató jelnek, ugye?

2015. márc. 28. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!