Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rendszeresen féregtelenített...

Rendszeresen féregtelenített macska lehet férges?

Figyelt kérdés

Üdv!

Most nagyon megijedtem :/

Van egy 1 éves sziámi cicéám, aki épp vemhes. Vidéken lakunk, hatalémas telken, így kinti-benti cica. Éjjel velem alszik, napközben ott van, ahol akar.

Rendeszeresen kap féregtelenítő tablettát.

Most viszont, a 3. alkalommal találtam rajta valami gyanús dolgot!

Az első akkortájt volt, amikor itt volt nálam a kandúr fedeztetni- a macskám hasán, kb. a hátsó lábai közt kis fehér, "tésztaszerű cucc" volt. Én naiv azt hittem, macskaondó.. letöröltem, kidobtam.

A 2. alkalommal egy kisebb adagot találtam kb. ugyanott ( ekkor még itt volt a kandúr)


Most pedig, harmadik alkalommal ISMÉT!! találtam rajta. A kandúr nincs itt 3. hete!

Papírzsepivel megfogtam a "dolgot" az olyan volt közelről, mint amikor a félig főtt spagettit szétnyomunk a körmünkkel, a másik fele, pedig kis gömbölyű, mint a földigilisztáé! Ezt a végét fel is emelte a fény felé!


Ez galandféreg?

De hogyan, ha rendszeresen kapja a macskám a tabit?

1 hónapos vemhes macska kaphat féreghajtót?


( állatorvos csak hétfőn lesz... vidék..)


2015. ápr. 10. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit a legtöbben adunk a macskánknak féreghajtót, nem hatásos minden típusú féreg ellen. Irass a dokival Ferdocat-et, ugyan nem olcso, de minden típusú féreg ellen hatásos
2015. ápr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rendszeresség az mit takar, milyen időközönként kap a cica féreghajtót? De ettől függetlenül természetesen előfordulhat sajnos, hogy elkapja pl. a kandúrtól.
2015. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1, erre a gyógyszerre rákérdezek


#2, valóban, a válaszod abszolút nem a kérdésemre vonatkozik. semmi közöd hozzá, de hogy megnyugodjon a lelked, elárulom: csak ezt az almot terveztem lehozni tőle, és ezt is nagy gondolkozás előzte meg...

Mellesleg, ameddig a cicáknak találok felelősségteljes gazdát......


#3, amikor elhoztam, előtte kapta meg az első hajtás 2. részét, arra a biztonság kedvéért nem is vártam ki a 3 hónapot, hanem csak 2 és felet és akkor is ismételtem 1x, illetve most, december végén és január elején kapta meg a kövit.

Szóval, összesen előző gazdinál volt 1(+1 emlékeztető) illetve nálam 2 (+ 2 "emlékeztető)- még gyakrabb is, mint az ajánlott negyedévenkénti.

Amúgy nem értem. Jókedvű, eszik rendesen, játékos..a szokásos kis sggfej..ha nem találom meg a kis ""spagettit"" föl sem tűnik.

Mondjuk igazából mindegy, mert az ellés előtti + a szoptatós hajtást amúgy is kapta volna, most akkor ezt előre hozzuk, úgy tűnik :)

2015. ápr. 10. 23:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Vemhes macskát NEM féregtelenítünk! A januári féregtelenítés pedig teljesen fölösleges volt, nem szabad túlzásba sem esni, mert simán megmérgezheted a macskát (szomszédom cicája majdnem 3 hetet volt infúzión, csak mert "túlféltette").

Most már meg kell várnod, míg a picik megszületnek, 3 hetes korukban azoknál is elkezdheted a programot, gombostűfej nagyságú darab, 2 hetente ismételve egészen 3 hónapos korukig, természetesen a picik cseperedésével arányosan picit növelni az adagokat, de ezt doki úgyis elmondja. Az anyát majd akkor tudod problémamentesen féregteleníteni, ha a picik le lettek választva, addig nem ajánlatos.

Felnőtt macska féregtelenítő programja egyébként: elsőre egy adag, 2 hét múlva ismétlés, onnantól pedig SZIGORÚAN 3 havonta, nincs több emlékeztető, nincs több duplán beadott tabletta, paszta, csepp, amit használsz.

De amúgy simán fertőződhetett, de ha már akkor kifejlett féreg volt a szőrén, mikor a kandúr csak néhány napja volt ott, akkor esélytelen, hogy a kandúr fertőzte meg, akkor azt valahol kint szedte össze, a féreg élettartama sokkal hosszabb, mint 2 nap, amikor a macska szervezetéből kikerül, az pedig már az élettartamának a vége. Úgyhogy az tuti nem a kandúrtól fertőződött, ha valóban férges, ez már korábbi dolog.

2015. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Vemhes macska amúgy féregteleníthető, de javasolt inkább csak orvos által felírt gyógyszerrel.


Amúgy, azóta lesem a kis dögöt, és nem találtam újabb gyanús nyomot. (amit megtaláltam kakit, abban sem volt)


Boldog, kövér, világuralmi terveket szövögető macska, szóval, lehet csak én vagyok paranoiás :)

2015. ápr. 13. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!