Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit akar a tudtomra adni a...

Mit akar a tudtomra adni a macskám, amikor folyamatosan nyávog, rám néz, és mászkál fel-alá a lakásban?

Figyelt kérdés

Amúgy abszolút nem egy nyávogós fajta, csomószor játszok is vele, mindig van vele valaki, van elég kaja, friss víz, minden megvan neki ami kell.


De néha van, hogy megunja a játékot, elsétál, aztán visszajön nagy szemekkel nézve rám, nyekeregve. Próbáltam már mindent ilyenkor, megsimogatni, tovább játszani vele, vagy csak követni, de semmi sem érdekelte, csak nézett és nyávogott, elmászkált, aztán megint rámpillantva nyekegett tovább.


Mit jelezhet ilyenkor?


2015. ápr. 17. 14:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szobacica volt mindig?
2015. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Első +1 :)


Másik: az nem lehet, hogy begurult valahova egy játéka? Az enyémek ezzel tesznek a sírba: begurítja a kislabdát a szekrény alá, addig vinnyog míg ki nem szedem, 2 perc múlva jön megint... általában én unom meg előbb :D

Esetleg éhes... van elől kajája?

2015. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te vagy akihez szólni tud,nincs más állat a közelében,így neked mondja el a gondolatait :)
2015. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D 1#, mindig is szoba cica volt, de volt egy időszaka amikor kertesházban élt, ott is inkább bent de néha kiengedték sétálni. Én a második gazdája vagyok, most panelban van, lehet akkor az a baja csak, hogy frisslevegőre vágyik?


Kaja van neki elől, ééés a játék begurulása valami alá is szóba jöhet, mert állandóan ezt csinálja! :D Azt fel is szoktam ismerni, hogy mi baja, de most teljesen más, csak sétálgat, nézelődik, és néha rámnézve nyávog párat.

2015. ápr. 17. 14:57
 5/18 anonim ***** válasza:

Pedig nekem úgy tűnik, mintha keresne valamit...

Nem változtattál meg valamit a környezetében? Esetleg áthelyezni valamit?

Nálunk a fiúcska csinálja ezt néha még, mert kitiltottuk a fürdőszobából őket... várná, hogy kinyissam neki az ajtót :)

2015. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Iegen,lehet hogy szeretne kimenni,macska, egyszer megérezte milyen,biztos tetszett neki.

Ezért szeretne,ilyenkor tavasszal méginkább kivágyik.

2015. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
kandúr, nőstény? most még tart a tüzelési időszak. nyávogj vissza neki
2015. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Esetleg 3-as sem mond hülyeséget, bár én ilyet nem tapasztalok, mert párban vannak :)
2015. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Két éves ivartalanított nőstény cica :) Nem új keletű a dolog, rengetegszer rájön, hogy sétálgat és siránkozik, csak kezdtem megelégelni, hogy fogalmam sincs, ilyenkor csak beszél-e hozzánk vagy szeretne valamit :D


Minden ugyanolyan a lakásban, mint eddig volt, látszólag baja sincs, jól elszórakoztatja magát, ha épp nem velünk játszik, de néha tényleg csak nyávog a lakás minden pontját körbejárva. Minden játéka is elől van, semmi nincs eltűnve, az is lehet csak nem tudja eldönteni, mit kezdjen magával. Néha kiengedjük mi is az erkélyre, hogy mászkáljon, szívjon frisslevegőt, nézelődjön (szigorúan csak felügyelet mellett, és sose szokott felmászni magas helyekre, csak az erkély alján lévő résen szokott kikukucskálni, ami nem elég tág ahhoz hogy kipottyanjon rajta :)), azt nagyon szokta szeretni, de hamar megunja és visszajön a lakásba.

2015. ápr. 17. 15:15
 10/18 anonim ***** válasza:
Eselyes, hogy azzal szorakoztatja magat, hogy "setaltat teged". :)
2015. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!