Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak?...

Mi lehet a baja a cicámnak? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
A majdnem két éves kandúr cicám egy pár nap alatt teljesen(majdnem csontsoványra) lesoványodott..Erősen hörög, köhög és fulladozik. A szőre nem fénylik. Teljesen erőtlen lett..amikor ma leraktam a földre eldőlt annyira erőtlen szegény..nagyon aggódom miatta..lehet hogy valami mérgezett rágcsálót fogott? Egyébként átszokott járni a szomszédba patkányokra és egerekre vadászni mert a szomszédnak sok a malaca..Nemtudom...lehet hogy mérget evett? vagy macskanátha? pedig nem folyik az orra..eddig sem volt valami dagi de most tényleg durvára fogyott..nemtudom mi lehet a baj...segítsetek kérlek benneteket..
2015. ápr. 17. 17:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy gyerek vagy, ezt nem tudhattuk.

Viszont, aki állatot tart, annak tudomásul kell vennie, hogy az állatot nemcsak szeretgetni és etetni kell, hanem oltatni, féregteleníteni, bolha és kullancs ellen kezelni, és ha beteg, állatorvoshoz kell vinni. Valamint célszerű ivartalanítani, ha még nincsen, mert az ivaros kandúr csavarogni fog, verekedni fog, összeszed mindenféle betegséget, sérülést stb. Ez a szüleid dolga és felelőssége lenne, tehát nekik szólnak a kommentek, olvastasd el velük. Ha valaki ezeket nem tudja/nem akarja biztosítani, az ne tartson állatot. Ezen nem kell megsértődni.

Volt nekem is beteg cicám, de amikor láttam, hogy nincs rendben vele valami, vittem orvoshoz, injekciókúra mentette meg az életét.

2015. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
KEDVES UTOLSÓ: a macska féregtelenítve, oltva is lett kb két héttel ezelőtt. Cicasamponnal fürdetem amikor melegebb idő van. A kullancsokat is egyfolytában keresem benne és ha találok egyből anyához futok és ő segít rendbe hozni...de ne haragudj meg rám...anyámmal és nagymamámmal élek eggyütt és anya jár dolgozni, végzi a férfimunkát és a kertbe dolgozik...szerintem neki nem a macska az első...főleg nem egy éjszakai műszak után...nagyim 60 éves..ő már nem nagyon bír..főz ránk...én amit tudok segítek pl főzni takarítani porszívózni kertben ültetni...és igen! ne haragudj meg rám de nem olyan könnyű egy macskát kiivartalanítani...min 20e körül van egy cica ivartalanítása...nemkis pénz..ilyenekre sajnos nem mindig futja..nem tudok mit tenni..Ha érdekel a macskám egy orosz kék, buci fejű, erős csontozatú hatalmas macska, szürke színű és hatalmas sárga szemei vannak. Van amikor rájön a búghatnék és hazajön de csak inni..amikor vége ennek az időszakának akkor soványan és koszosan tér haza...ilyenkor nem szoktam kiengedni a házból. velem szokott aludni és magam gondoskodom róla. Nagyon öntörvényű macska ha nem tetszik neki valami addig nem tágít míg a nem úgy van ahogy ő akarja...például utálja ha nem vele foglalkozom..olyankor mindig morog rám..ő az úr nálam..:) egyébként utálja ha idegen emberek simogatják..nagyon bújós és ragaszkodó állat ..olyan mintha a "gyerekem" lenne. De komolyan...amikor tüzel nem lehet benttartani..muszály kiengedni a szabadba. És ilyenkor nagyon elhanyagoltatja magát...szerintem ez lehet a gond.. mostmár kezd rendbejönni és nem szeretném ezt többször elmondani...ÉRTSÉTEK MEG!!!! jó lenne ha nem mondanátok folyton hogy megfog halni mert már igenis kezd rendbe jönni!!
2015. ápr. 18. 16:15
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja és igen balhés macska mert már nemegyszer verekedett. Sok sebet összeszedett már de megnyugtatlak titeket!!! Kitisztítottam és fertőtlenítettem minden eggyes kicsi sebét! Komolyan mindent megteszek ami tőlem telik...!!!
2015. ápr. 18. 16:17
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo.


Oszinten orulok annak, hogy a macska mar jobban van, igazabol ez ami szamit.

Ha eletben marad, es azt irod, erre van esely, tanuld meg ebbol a dologbol, hogy fel kell keszulni az ilyen dolgokra elore.

Megjegyzes: az eletmentes (egy allate is) fontosabb, mint egy nap az iskolaban. Ezzel nem azt mondom, hogy ne tanulj, de egy nap kihagyott iskola nem a vilag, viszont egy elpusztult allatot semmi sem potol.

Azt irod, kandur. A kanduroknal az ivartalanitas nem ~20e, hanem jellemzoen megall 5e alatt.

Tehat, ennyit tenyleg szanhatsz ra, miutan felepult. A o erdekeben, meg hogy a jovoben kevesebb veszely lessen ra. Ha mar szereted, akkor erdemes mindent elkovetni, hogy ne legyen baja.

2015. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
Újra megtörtént a csoda: mivel sokunknak nem tetszett, hogy orvos nélkül mi lesz a cicával, hirtelen "meggyógyult". Bár úgy lenne, de én kétlem.....(ne válaszolj, "kedves kicsi gazda", nem érdekel)
2015. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ásd el magad utolsó...:D a macskam akkor is jobban lett hiaba mondolbarmit ha nem tetszik valami rinyalj anyukadnak..nagyon felhuztal koszi!;)
2015. ápr. 18. 21:22
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kandúr macska nem tüzel.

Kandúr macska ivartalanítása még a legdrágább helyen sincs 20 ezer Ft, inkább 5-10 ezer, de szoktak lenni ivartalanítási akciók is, ahol 2-5 ezer között mozog az ár (Pest megyéről beszélek, ahol jellemzően a legdrágábbak az állatorvosi árak az országban).

Kérdezőnek erős a fantáziája, hisztis kamaszkorát éli. :) Csak azt nem értem, miért kér tanácsot, ha úgysem fogadja meg, sőt még neki áll feljebb, amikor megírjuk, hogy mi lenne a teendő. Komolyan nem értem.

2015. ápr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem akartam senkit sem megbántani csak nagyon depis vagyok emiatt..félek hogy elveszítem a cicámat...:( pedig már tényleg eszik rendesen..ma is evett vagy negyszer de csak kis adagokat. Anya is adott neki finom husit. Én főztem neki kamillateat bar azt nem itta meg..kalciumos vizet kapott és már valamennyire kezd helyrejonni. Igaz meg mindig gyenge de legalabb ennyire jobban lett. És kezd visszatérni a szőre csillogása. Észre vettem hogy a jobb első mancsánsántít. Megfogom nézni nem e lepett tuskebe mert amikor hozzanyultam a labahoz morgott ram..de o mindig ilyen morcos szval.. Remelem rendbejon...
2015. ápr. 19. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!