Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El tört a lába?

El tört a lába?

Figyelt kérdés

Tegnap kint volt a macskám és miután be engedten nagyon el kezdett sántitani. Mostmár nem is áll rá csak fekszik egy dobozba amit oda tettem neki. Nagyon hisztis ha már csak hozzá szólok fúj rám meg minden...

Mivel svédországba élek itt mások a pénz viszonyok. Nagyon drága az állat orvos, már csak az is 35000ft ha rá néz az állatorvos... Ha nem muszáj akkor nem vinném el. Hogy tudnám megállapitani hogy törött vagy nem?

Köszi a segitséget elöre is!



#macska #láb #gipsz #zuzódás #állatorv #macskaláb
2015. máj. 24. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Svédországban mások a pénzviszonyok. Ott többet keresnek az emberek, hogy ki tudják fizetni az állatorvost.

Szenved a macskád, fogd és vidd el az orvoshoz

2015. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem mindenki keres olya rohadt jól... Egy ember is meg húzhatja a lábát de nem rohan orvoshoz...

Te nem élsz svédországba és ben tudsz mindent! Nem azért irtam ki hogy okoskodj meg veszolj hanem mert segitségre van szükségem!

2015. máj. 24. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Norvégiában élek és kifizetem az állatorvost ha kell.

Röntgen nélkül nem állapítod meg, hogy el van-e törve a lába (hacsak nem lenne nyílt törés, de az látszik, hogy szenved.Vidd orvoshoz

2015. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Tartsd a monitor elé, megvizsgálom.Ennyit tudok segíteni, te agyas. Millió oka lehet, szégyelld magad, hogy hagyod szenvedni azt a lényt, aki tőled vár segítséget.
2015. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Akarmenyire is keveset keresel, holnap ugyis fizetesnap, szoval, lesz ra penz. Aztan, max kicsit szorosabra huzod a nadragszijat....

Amugy, ki is lehet tapogatni, hogy torott-e.

Es, annyira azert mindenki jol keres ott, hogy a 35.000huf forntnyi ranezes dijat ki tudja fizetni.

(~5%-a a keves fizetesnek, btw. A merteket nezve, olcsobb, mint Magyarorszagon)

2015. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
"már csak az is 35000ft ha rá néz" Nem is tudtam, hogy SvédországbaN forint a fizetőeszköz :)
2015. máj. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ÈN VAGYOK AKI FEL TETTE A KÈRDÈST! EZT KÈRLEK OLVASSÀTOK EL MIELÖTT ÌTÈLKEZTEK!

El vittem a macskát állat orvoshoz és lehet hogy jobban jár ha nem viszem el... Elöszöris sürgösségire vittem be (igen mert svédországba olyan is van). Ott 4 órát vatunk mire egyátalán szóba állnak velünk. Aztán egy bunkó allatorvoshoz bekerültünk akinek az volt az elsö mondata hogy vagy meg lehet müteni vagy el altatja. (csak úgy mondom hogy ilyet csak a végsö esetbe mondhat az állatorvos és nem mondhat ilyet egy gyerek elött, mivel gyerek vagyok és az apámmal mentem). Aztán azt monda hogy meg röngenezi de a mtét 30-40 000 korona lesz (a korona svéd pénza). 40 000korona 1 400 000 forint. Ekkor apám azt mondta hogy inkább még ma éjszaka haza visszük magyarországra még úgyis olcsóbban ki jövünk. Én akkor már bögtem. Az állat orvos ezt nem engedte és felhívta az állt védöket akik 2 év börtönnel fenyegették apám meg azzal hogy az összes többi állatunkat el veszik és a macskát még ma elaltatják. Már apám is bögött a telefonba és könyörgött hogy had vigyük haza magyarországra a macskát mert nincs annyi pénzünk. De nem engedték. Akkor le tette apa a telefont és azt mondta hogy semmi képp nem altatjuk el a macskát. És meg kérte az állat orvost hogy mennyen le annyira a kölcségekkel amennyire csak lehet. Akkor ki derült hogy lehet kölcsönt is fel venni. Mielött ott hagytuk volna megmütettni azt mondták hogy másnap reggel elsö dolguk lessz megröngenezni és megnüteni és a röngen után felhívnak. Ehez képest délután 3-kor röngenezték meg és azt mondták hogy csak holnap tudják megmüteni. Másnap délután meg lett a mütét és fel hívtak azzal hogy nem vették észre de van még egy törés és megint meg kell müteni. 2 nap múlva megint megmütötték. Másnap elhozhattuk, és most 6 hétig ketrecbe kell tartani.

Amíg arra vártam otthon hogy megtudjuk hogy meg mütik vagy elaltatják nem tudtam enni, inni és aludni sem. Olyan ideges voltam hogy csak otthon voltam anyuval és sirtam.


Nem azért nem akrtuk el vinni állat orvoshoz mert szívtelenek vagyunk hanem mert most vettünk fel egy nagy kölcsönt és nem volt semmi pénzünk és mert azt hitte apukám hogy csak meghúzta. És azért tettem fel ezt a kérdést mert én szinte biztos voltam benne hogy el van törve de mivel tudtam hogy a szüleimnek most nincs a macskára pénzük sem idejuk sem erejük egyedül akartam ki deríteni és csak végsö sorba elvinni állatorvoshoz.

Még most is lesznek akik csak le b*sznak hogy hülye vagyok meg hogy szívtelen meg lesznek olyanok is akik nem fogják el ninni de hasonlítsatok össze minket sok másik magyar családdal akik a kutyát láncon tartják és soha nem viszik el sétálni és nem engedik el.

Nem hinném hogy szívtelen vagyok. Magyarországon nagyon nagyon sokan vízbe folytják a macskájukat meg lelövik.

Gondolkozzatok el mielött írtok valamit és mielött ítélkeztek!!!

Ès akik válaszoltak a kérdésemre menjenek a francba mert nem segítettek!

2015. jún. 23. 18:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Mekkora tapló emberek vannak, nem is tudom hogy miért húzom fel magam
2015. aug. 4. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!