Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska kinti tartása? Milyen...

Macska kinti tartása? Milyen búvóhely kell neki?

Figyelt kérdés
Lesz egy kis macskám és kertben fogom tartani. Kölyökként még nem járkálnak el vagy hogyan tudom ide szoktatni? Ideiglenes megoldásnak azt csináltam, hogy egy műanyag nagy virágcserepet fejjel lefelé fordítottam és vágtam rá egy bejáratot. Raktam bele egy puha plédet a tetejére kátránypapírt és rá egy követ. Télre készítek egy hőszigetelt házat neki, de most elég lesz ez a megoldás, hogy ne menjen el

2015. jún. 18. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ajajj...mindjárt jönnek a macska-b_zik, meg fognak kövezni a kint tartás miatt...én meg ezért a kommentért kapok majd :DDDD
2015. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

A macskának ha lehet kint a helye :)

Szerintem ez így tökéletes. A macska úgy is helyhez ragaszkodik. Etesd mindig ugyan ott, a helyén és nem lesz gond :)

2015. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első pár napban nem lép le?
2015. jún. 18. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Én az elején nem engedném ki egy ideig. Ha megszokta a helyet utána már nem megy el (nagyon). Mindig ugyan ott etesd, és ha lehet ugyanakkor, mert ha el is fog kószálni a hasa hazahozza.

Mindenképp ivartalanítsd és mindenképp oltasd be.


[link]


Ja szerintem, ha olyan a cica habitusa jobb neki a kertben.

2015. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

A biztonság kedvéért én egy-két hétig bent tartanám, de ha pici cica lesz, akkor elvileg nem fog lelépni, mert még félni fog az új környezetben.

Nem biztos, hogy azt az alvóhelyet fogja választani, amit te készítesz neki.

Játssz vele sokat, szeretgesd, szoktasd rá, hogy mindig ugyanott, ugyanabban az időben kap enni, és nem fog elmenni.

Kb. 6-8 hónaposan pedig ivartalaníttasd, akkor felnőttként is kevésbé fog elcsavarogni, megsérülni, eltűnni.

Kinti cicának különösen ajánlott, hogy megkapja az oltásokat a fertőző halálos macskabetegségek ellen, plusz veszettség ellen. Ezenkívül rendszeresen féregteleníteni kell, és bolha-kullancs elleni szerrel kezelni.

2015. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!