Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha ellopok egy macskát milyen...

Ha ellopok egy macskát milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

A szomszéd öregasszonynak van egy macskája, akivel nem sokat foglalkozik. Ivartalanítva van és enni ad neki ennyi. Oltva sincs és most úgy tűnik macskanáthája van. Rengeteget tüsszent, folyik az orra és váladékozik a szeme. Kétszer próbáltam hatni az öregasszonyra, hogy szóljon a lányának, hogy nézze meg vagy vigye el egy állatorvoshoz. (A lánya állatorvos és magánrendelője van alig 10 kilométerrel odébb). De nem foglalkozik azzal amit mondok neki. Arról nem is beszélve, hogy egy gazdag nőről beszélünk.

Nagyon sajnálom szegény macskát, ezért arra gondoltam, hogy holnap hajnalban felkelek és berakom a macskahordozómba és elviszem a saját állatorvosunkhoz. Csak félek a bosszújától és a lopásnak a következményeitől. Meg persze attól is, hogy nekem csak egy hordozóm van, amiben nyilván a saját macskámat hordom a dokihoz. Félek, hogy elkapna valami nyavalyát, ha egy idegen macskát szállítanék benne. (Bár a saját macsekomnak minden oltása megvan, de akkor is...) Nektek mi a véleményetek erről az egészről?



2015. júl. 22. 20:05
 1/7 szántóvető ***** válasza:
44%
állatvédőknek szólj inkább,ők valószínűleg intézkedni fognak.
2015. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, ki a lánya és hol van, akkor neki is szólhatnál.
2015. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédők ezt kb. lefogják sz.rni sajnos, enni ad neki, ráadásul ivartalanított is, ők ennyivel megelégednek.


Szerintem először inkább ajánld fel neki, hogy elviszed a cicát, hátha beleegyezik. Ha nem, akkor viszont fogd meg a macskát, és "lopd el", nem lesz olyan feltűnő, hogy 2-3 órát nincs otthon, a legtöbb macska szeret csavarogni.

2015. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miután visszaszolgáltatod neki a macskát, töröld át a macskahordozót hipós ronggyal, akkor a saját macskádnak már nem lesz baja benne.
2015. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam javasoni amit 2.
2015. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem fog rájönni, csak mondd neki, hogy fogalmad sincs, hol van, eltűnt, stb. Nem tudja bizonyítani, hogy te vitted el.

Egyébként meg a lányával intézkedj. (mellesleg feljelentheted állatkínzásért, ha beteg a macska és szándékosan nem viszi orvoshoz).

2015. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a lánya valóban állatorvos, mi a kérdés? Felhívod, elmondod mit tapasztalsz és kéred, jöjjön, nézze meg a cicát. Egyébként ha elhanyagolt már a macskanáthája, nem lesz elég egy kezelés, esetleg több tízezer forint is lehet. Meg tudod oldani helyette??
2015. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!