Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon rendetlenek a szobacicák?

Nagyon rendetlenek a szobacicák?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék már egy cicát, de a szüleim folyton attól félnek, hogy rendetlenkedne, szétszedné a lakást. Értem ezalatt a fal- és bútorkaparást, a kanapé összekarmolását, illetve amiatt aggódnak, hogy büdös lenne. Tudom, hogy ez a cica személyiségétől is függ, de tényleg olyan rendetlen egy benti cica?

2015. júl. 29. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincs neki pl kaparófa, illetve rendes alomtálca, valamint nincs neki növény, amit megehet akkor igen.

Az is fontos, hogy néha ki tudjon menni a szabadba, mert begolyózik.

Játszani minden nap kell vele 20-30 percet minimum, hogy elfáradjon és akkor nem fog talán, TALÁN szétkapni mindent.

Nálunk a macska csak pisilésre használja az alomtálcát, de nem nagyon van szaga. Ha kicsi a lakás, akkor jobban érződhet.

2015. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja az se mindegy, hogy milyen nemű a macsek.
2015. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Attól füg mit engedsz meg neki. Kell neki csinálni vagy venni kaparófát azon tudja élesíeni a karmait és nem szed szét a kárpitot. Amúgy leginkább csak aludni fog.
2015. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nálunk jól megvan a 2 macska. A nyúllal is kijönnek.
2015. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mindenképp vennék neki venni kaparófát, alomtálcát, játékokat, stb. Ezek nélkül biztos nem fogadnék cicát. Játszani is tudnék vele mindennap. Tudom, hogy benne van a pakliban, hogy rendetlenkedik, de akkor annyira nem vészes?
2015. júl. 29. 23:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha szereted őket akkor nem lesz semmi gond. :)
2015. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindig is nagyon szerettem őket, a szüleimet viszont képtelen vagyok meggyőzni. :( Arra is gondoltam, hogy menhelyről hozok el egy idősebb cicát, ami már hozzászokott a dolgokhoz.
2015. júl. 30. 00:13
 8/17 macdln ***** válasza:
89%

Jó ötlet az, hogy menhelyről kihozol egy idősebb cicát. De szerintem minden faluban, városban vannak olyan emberek, akiknek van kiscicájuk és szobatisztaságra vannak nevelve, családban élnek és jól szocializáltak....stb. Biztos vannak a ti környéketeken is kiscicák.

Nekünk jelenleg van 3 kiscicánk. Kinti- bentiek. Nem rombolnak. A polcokra nem szoktak felmenni, csak nagyon néha, amikor a komódra rakok újságokat vagy egy füzetet nem bírják ki, hogy le ne lökjék. :) Ezen kívül nincs velük semmi baj és sztem ez sem nevezhető annak. Ha vesztek neki alomtálcát, akkor elkerülhető a padlóra piszkítás. Egy menhelyes idősebb cica lehet, hogy nem szobatiszta és nem jól szocializált, hiszen senki nem tanította meg rá (ez nem minden esetben igaz).

Egy fiatalabb pl. 2-3 hónapos cicát könnyebb szobatisztaságra nevelni, mint egy idősebbet. Meg hamarabb is megszokja az új helyet. Ha bútorok alatt szekrényt, vagy hasonló dolgot értesz, azokban semmilyen kárt nem tudnak tenni a macskák. Természetesen a falban sem.

A kanapé még csak érdekelni sem fogja, hogyha van egy kaparófája és sok-sok játéka. Sokat kell majd vele játszani. A kaparófánál egyedül is elvan, de pl. lehet neki gurigatni labdákat (akkorát, amekkorát biztos, hogy nem tud lenyelni), meg rá lehet kötni egy kisebb plüsst egy madzag végére és azt húzni a földön előtte, nem fog tudni ellenállni. :) Állatfelszereléses boltokban is tudtok majd neki venni játékokat (pl. tollseprű és macskamentával töltött plüssök, a mieink ezeket nagyon szeretik, nagyon sokáig elvannak velük).

Én naponta kb. 2-3 órát játszok velük, (lehet kicsit el vannak kényeztetve (: de szerintem ez nem nagy baj, hiszen igénylik a játszást és a velük való foglalkozást.

Szerezz be egy fésűt vagy v.milyen kefét is, hogy kifésülhesd a bundájából az elhalt szőrszálakat és a port.

Győzd meg a szüleidet! Drukkolok! :)

A cicák, ha megvannak a megfelelő körülményeik és elég szeretet, gondoskodást kapnak egyáltalán nem rombolósak! Néhány ember tévhitével ellentétben pedig nem csak evés előtt vagy után bújósak, dorombolósak, hanem a nap bármely szakaszában odajönnek hozzánk, dorombolnak, bújnak, a mi cicáink gyakran jönnek oda hozzánk, a kis fejüket belenyomják a kezünkbe, dörgölőznek a kezünkhöz fejünkhöz, puszit adnak az orrunkra vagy az arcunkra és mind eközben hangosan dorombolnak. A cicák eszméletlenül cukik, szépek és jól neveltek tudnak lenni, ha tényleg mindent megadunk nekik. Figyelj majd a táplálására! Adj neki magas hústartalmú, jó minőségű tápot (Josera, Orijen, Brit Care, Chicopee...)és mellette nyers vagy főtt csirke vagy marhahúst! (a húsok mellet lehet adni főtt rizst és zöldségeket só és zsiradék nélkül)Legyen mindig előtte friss víz!

Az almot naponta kell majd cserélni.

A magasabb hústartalmú kölyök tápok, azért jók, mert meg van bennük a kiscicáknak a megfelelő mennyiségű fehérje, zsír és vitaminok. Ilyen tápoktól szebb, puhább és fényesebb lesz a szőre, erősebb a csontozata. De fontos a változatos táplálkozás, úgyhogy ne csak tápot kapjon.

4 hónapos koráig 3-szor kell kapnia oltást, 1 éves korától minden évben egyszer egy ismétlő oltást. Féregtelenítéseknek 3 havonta szükségesek.

Ja és még egy dolog.: a tálkái, a fekhelye, kaparófája és a játékai ne legyenek az alomtálca közelében!

Tudom, hogy nem csak a kérdésedre válaszoltam, de gondoltam leírok néhány dolgot, remélem segítettem velük.

2015. júl. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A macskák "maguktól" szobatiszták, nem kell nevelni őket ilyen téren semmire, megmutatod, hogy megfelelő talaj van az alomtálcában, és ösztönösen azt fogja választani a kicsi és a felnőtt cica is. Extrém ritka esetben nem szobatiszta egy macska. (Betegség vagy lelki probléma miatt elromolhat ideiglenesen, de ez más tészta.)


Vannak "rossz" cicák, de ez is nagyon ritka, általában nem rendetlenkednek. Ezerszer jobb egy kölyök macska, mint egy kölyök kutya. És sokkal jobb egy felnőtt macska, mint egy kölyök, szóval a menhelyről elhozás szerintem jó ötlet. Ha nem a segítés motivál, hanem első sorban egy szerethető házikedvencet szeretnél, akkor olyan cicát válassz(atok), aki ideiglenesnél él, tudható, hogy lakáshoz, emberekhez szokott, mikor meglátogatod, barátságos. Ezer ilyen van, van bőven választék. Nem utolsó szempont, hogy így már eleve ivartalanítva kapod meg a cicát.


Ha egy macska büdös, akkor vagy beteg, vagy jó ideje nem takarították az almát, mert egyébként kb a legtisztább állatok. Ivaros kandúr vizelete ütős, de időben elvégzett ivartalanítással nincs ilyen probléma.

A kaparásra tényleg figyelni kell, a kanapéról tiltani (mármint a kaparásáról, nem az odafekvésről :-)), más lehetőséget biztosítani, lehetőleg több helyen is. Magaslati kilátóhelyekre is szükség lesz, nagyon szeretik "fáról" megfigyelni a területüket, ablakpárkányon, polcon elfeküdni. Nem nagyon löknek le ilyenkor dolgokat, mert ügyesek, de azért előfordulhat.

2015. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon gyakran lelökik a dolgokat de kárpótol érte a szeretetük. :)
2015. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!