Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog mindig?

Miért nyávog mindig?

Figyelt kérdés

Sziámi keverék cicánk van, még sose volt a fajta jelen eddigi cicáinkban.

Tudom hogy beszédes, társaságkedvelő,igényli a játékot,törödést.

általában kiismerem a macskáink hangjelzéseit de az övé összevissza.. bejön nyávog...eszik, nyávog..kinyitom az ajtot, néz kifele de nem akar kimeni. becsukom az ajtot. néz rám, nyávog.. kb 5 féle nyávogást hallat. elkezdek vele labdázni mondom hátha... labdázik kicsit, majd megint nyávok. jol megkergetem(szereti a fogocskát) de közben is nyávog. És hisztis. Megsimogatod dorombol, de utána szétkapja a kezed,majd megint nyávog... XD

mintha nem találná a helyét....

Nincs még egy éves,lehet hogy a hormonok?



2015. aug. 7. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ivarzástól szövegelhet folyamatosan... de a sziámira nem véletlenül mondják, hogy beszédes, szerintem ez simán beleférhet a fajtajellegbe is.
2015. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ivarzás azt hiszem még korai, régen nem dumált ennyi féle hangon. már hármat beazonositottam, de mikor 2 perc alatt a másik 5 félét nyávogja akkor nehéz eldönteni mit szeretne:D

zavarni nem zavar inkább megérteni szeretném:)

2015. aug. 7. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán tüzelhet már, házimacska is bőven 1 éves kora előtt ivarérett, sziámik akár 3-4 hónaposan...
2015. aug. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jézus.... és olyankor mit lehet tenni? ö kinti cica, szeretnénk is tőle egy almot de azért szüléshez még kicsi...kb fél éves.
2015. aug. 8. 17:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt _nagyon_ nem javaslom az alom lehozását, irgalmatlan mennyiségű kóbor, borzalmas sorsú macska van az országban, nem jó dolog még hozzátenni ehhez. Ráadásul belehalhat a cica, a kölykök, vagy "csak" megbetegedhetnek, és ha korrektül el akarod látni az állatokat, teljesen problémamentes esetben is nem kevés pénzed elmegy rá (állatorvos, oltások, féreghajtás).


Másrészről jól gondolod, nem tenne neki jót úgy vemhesülni és szoptatni, hogy még növésben van, ezek nagyon sokat kivesznek az anyákból. De egy kinti macskánál megakadályozni az aktust, háááát kb mission impossible. Létezik tüzelést elnyomó tabletta, de nagyon nem egészséges az sem. Szóval bent kéne tartani, hogy ne találkozhasson kandúrokkal (remélve, hogy még nem vemhes). De leginkább az ivartalanítást javasolnám...

2015. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

benn tartani kizárt dolog, már kiscicaként is annyira menni akart kifelé pedig még azt sem tudta mi az a kint. beleőrülne. ő nem az a fajta cica.


az almot még nem döntöttük el,(meg nem az én beleszolásom)az előzö cicánknak is volt egy alma,minden jol ment és gazdik is lettek azonnal nekik,amint választhatóak lettek.

értem a kobor cicás dolgot is, igazad is van,csak nehéz mert az ember általában a saját cicájátol szeretne még egy cicát.

de ezt ugyis anyám dönti el,meg a hugom ,mert a hugomé.

de azért majd mondom neki, amit mondtál.

a mi környezetünkben nem láttam még kobor cicát, és ahol születnek, az is hamar talál gazdit.

De én is inkább amellett lennék hogy a menhelyekről fogyhatna,sok a kiscica ott is.Idősebbet nem sokan szeretnek befogadni de kicsiböl is böven van.

2015. aug. 9. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!