Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öklendezés, de nem jön neki...

Öklendezés, de nem jön neki semmi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne ki mit gondol. Macskám pár napja hiába öklendezik, nem sikerül semmit kihánynia. Tegnap reggel evett utoljára.


Nehezíti a diagnózist, hogy 1 hete itt van nálam tesóm kismacskája is aki kicsit kiidegelte szegényt. (a miénk 8 éves, az kb 3-5hónapos). Nem igazán szívleli, menekül előle, meg fúj rá. Bár már jobb a helyzet mint a hét elején. Tehát lehet, hogy csak miatta ideges.



Van neki száraztápja is ami szőrcsomó oldó, de mostanság nem nagyon ette, főleg mert nem lehet kint hagyni egész nap a kaját, mert a kicsi megeszi. (a miénk azt szokta meg, hogy egész nap kint van a száraz, az alutasakos/konzerv pedig amíg alkalmas a fogyasztása, ő pedig eszegeti amikor jólesik neki)


Tehát lehet, hogy szőrcsomó a gond, persze szombat estétől semmi nincs nyitva, így nem tudtam venni neki pasztát. Majd holnap.


Az az aggodalmam, hogy sokszor ha megfogom, vagy felveszem, akkor öklendezik, esetleg morog. A morgás lehet amiatt is mert fáj neki a hasa, de amiatt is, mert idegesíti, hogy nem hagyom békén.


Járni járkál ha kedve van, fújni fúj a kicsire ha a közelébe megy, keresi az eldugott helyeket és ott alszik. Kaját nem fogad el semmit, nem is iszik. Egy kis vizet adagoltam neki a szájába injekciós fecskendővel, annyira nem szívlelte az ötletet, de elnyalogatta. Ugyanezt tettem a szőrcsomó ellenes táppal is, de előbb bedaráltam és vízzel pépet képeztem belőle és azt próbáltam így adagolni neki kicsi cseppekben, ennek se örült túlságosan, itt már morgott is. Később ugyanezt próbáltam, de minden adagnál öklendezni kezdett. Akkor felhagytam vele.


Nem tudom eldönteni, h mennyire súlyos a gond, félek, hogy ha lefekszem aludni, akkor közben történik vele valami. De az agyam szerint nem sos a gond.


Holnap felhívom a dokit, illetve veszünk malt soft-ot meg macskafüvet. Régen mindkettő volt neki, de végül elhagytuk mert fölöslegesnek tűnt, mostanáig nem kellettek, mert kiokádta a szőrcsomókat magától is. (illetve gondolom egy részét sikerült üríteni a táp miatt)


Tehát ti mit tennétek? Fölöslegesen agyalok az ügyeleten igaz?



2015. aug. 9. 23:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
Macskánál nem jó jel, ha nem eszik, nem iszik. A másik cica miatt is drámázhat, de ez, hogy öklendezik a felvételtől, már nem nagyon fér ebbe bele. Éjjel valószínűleg nem rohannék vele ügyeletre, de holnap mindenképp orvos, nem telefonálós, hanem rendelős, ahol szükség esetén röntgen/uh is van. Kérdés az is, milyen jellegű az öklendezés, csak felsértette egy fűszál a torkát, és amiatt harákol, vagy valóban hány(ni próbál), és esetleg valamilyen elzáródás van? Utóbbi ugye nagy baj lenne, előbbi elmúlik magától.
2015. aug. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy hívom, mert régóta ismerem és bízom benne. Vinni nem hozzá vinném ha komolyabb vizsgálat kell mert messze dolgozik (felmondott az itteni helyen).


Nem hiszem, hogy torok felsértés lenne. Főleg amiatt, hogy ha megemelem, akkor az nem tetszik neki. Időnkén kiad fuldoklós vagy köhögő hangot is, olyat ami tipikusan szőrcsomóra utal.


Remélem, hogy nincs komoly gond...

2015. aug. 10. 00:22
 3/45 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy böfög vagy fingik e, de nagyon büdös az tuti. Inkább az öklendezés/büfögésre tippelnék. Valami emésztőrendszeri gond lesz itt.
2015. aug. 10. 00:29
 4/45 A kérdező kommentje:

Az előbb is próbált öklendezni, kettő óriásit sikerült neki, 2 iszonyú nagyot böfögött és egy kis adag nyálat "hányt ki".

Utána bement az ágy alá és szerintem fingott egy sort.

Most bújkál. Bejött a kicsi macska is, rá is fújt megint. Lehet, hogy ez az egész a stressz miatt van neki.

Lehet marhaság, de arra gondoltam, hogy talán sok levegőt sikerült lenyelnie a sok fújás miatt.

2015. aug. 10. 01:34
 5/45 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy levegőnyeléstől ilyen lenne. Kutyák szoktak torokgyulladástól hányni/öklendezni, az lehet büdös is. Vagy beakadt a foga közé valami, és ott rohad a szájában, még ez is egyszerűbb eset lenne. De mindenképp vidd el, mert még ha a stressztől indult is el a dolog, most már testileg nincs jól a cica.
2015. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Kivittem reggel helyi dokihoz nyitásra. Megvizsgálgatta, amikor fogdosta, akkor fosta össze magát. Színtelen volt benne egy kicsi sárgás nyálka.


Adott hasmenésre tápot (amit ha a macska elé teszek, elkezd öklendezni), illetve probiotikumot, meg adott neki szurit, asszem B vitamint, talán hányás ellen, nemtom. Megnézte, azt mondta, nincs kiszáradva.


Utána továbbküldött ultrahangra, kivittem a Lehel úti kórházba. Amint beültünk a kocsiba, azonnal összefosta magát egy hosszú fingás keretében, jó büdös volt.

Ott megállapították, hogy semmi elváltozást nem látnak, a hasfala kicsit vastagabb, ennyi, se bélelzáródás, se szőrcsomó.


Most hazajöttünk, lefürdettük. Nem igazén örült neki, de muszáj volt, mert iszonyúan büdös volt, hogy összefosta magát. Egyelőre most fekszik, persze csak az én székemen hajlandó, így kénytelen voltam cserélni vele. Adtam neki egy kicsi probiotikumot, majd naponta kell neki adagolni.



Illetve ma hazavisszük a másik macskát is végre.


4-re megyünk vissza az első dokihoz lehet lesz még vérvétel meg labor is. Egyelőre nem tudom most mi lesz. Szombat reggel óta nem evett.

2015. aug. 10. 13:26
 7/45 anonim ***** válasza:

Ha bélgyulladás, akkor antibiotikum (is) kellene, de ezt du. biztos megbeszélitek. Bár az öklendezés miatt, pláne, hogy arra is azt mondtad, hogy büdös, tényleg jó lenne egy vérlabor, mert pl májelégtelenség tünete is lehet hányás. Az is lehet, hogy a kicsitől kapott el valami vírust.


A B vitamin tényleg hányáscsillapító.


Jobbulást szegénynek!

2015. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm. az érdekes tleg az, hogy nincs mit kihánynia, de mégis folyamatosan öklendezik.
2015. aug. 10. 15:01
 9/45 A kérdező kommentje:
jah, azt elfelejtettem mondani, hogy láza az nincs.
2015. aug. 10. 15:09
 10/45 A kérdező kommentje:

Nah visszamentünk dokihoz. vettek vért. tesztelte két betegségre (leukózis meg nmtom még mire), mindkettő negatív. Aggódtam a vízhiánya miatt, így adott neki egy adag infulziót is.


Meglátjuk holnap mi lesz. Vettünk csirkemellet, az a kedvence. leforráztuk (félig megfőztük) és azt adtuk neki, de egyelőre még az se kell neki. Most kint alszik. A másik macskát hazavittem.


Talán majd később fog enni.

Ha nem eszik és nem derül ki semmi más gond, akkor vennem kell még pasztát neki amit nyomathatok majd belé kaja helyett.


Reméljük helyrejön.

2015. aug. 10. 19:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!