Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan keressünk a ma talált...

Hogyan keressünk a ma talált cicáknak gazdit?

Figyelt kérdés

Ma találtunk az erdőben 7 db kiscicát, valószínűleg valaki kitette őket. 5-6 hetesek lehetnek, hazahoztuk őket, mert elpusztultak volna. Éhesek voltak, koszosak, tele bolhákkal. Vettünk nekik bolhairtót, megfürdettük őket, kaptak féreghajtót, tápot, immunerősítőt, a szemükre krémet (2-3nak nagyon csipás), most a fürdőszobámban alszanak.

Hogyan érdemes nekiállni gazdit keresni? A menhely nem tudja fogadni, a helyi állatvédőknél sincs hely. 7 macskát nem tudunk megtartani, ideiglenesen elvannak a fürdőszobában, de hosszú távon nem megoldás ez így.

Szerintetek van esély rá, hogy mindegyiknek jó helyet találunk? Egyébként nagyon aranyosak, bújnak az emberhez, dorombolnak, a fürdést is jól viselték, látszik, hogy emberközelben voltak.

Egyáltalán milyen ember az aki kiteszi szerencsétleneket? Nem is értem, hogy tud az ilyen nyugodtan aludni ezek után...



2015. aug. 26. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

facebook!

főleg ha szívhezszóló képekkel és leírással társítod..tedd fel több csoportba is,hidd el lesz gazdijuk!

mindent írj le részletesen majd a poszthoz(hely) és ha lehet sok képet róluk.

sajnos vannak ilyen emberek,de amíg törvényügyileg sem lépnek fel komolyabban az állatkínzók ellen addig sok javulást nem is merek remélni.

ha hasonló súlyos büntetést kapnának mint az aki a csecsemőt dobja ki akkor biztos kevesebben raknák ki.

és még az ivartalanítás ingyenessé tételét támogatnám.sokan nem viszik el az egyszeri 10 E forint miatt,hanem inkább almonként megszabadulnak tőlük..

a szememben nem emberek.

2015. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jófogás!! Én is találtam egy kutyus felraktam szomuru (de igaz) szoveggel es ket ora mulva hivtak. Masnap el is vittek. Amig nem szedtem le 6- an erdeklottek meg. Szoval en a helyedben felraknam!!! A kutyus tanyara kerult es az agyban aludhat!
2015. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Gondoltam várunk 1 hetet, kicsit jöjjenek helyre, a szemüket is 5 napig kell krémezni, és aztán nekiállunk a gazdikeresésnek. Szerintetek ha írok a Cicamentő angyaloknak, akkor megosztják facebookon a cicákat?

Érdemes a szöveghez odaírni, hogy 100 km-en belül házhoz viszem a cicákat kocsival? Vagy hülyeség?


Adhatok nekik laktózmentes Mizo tejet? Vagy inkább csak víz+konzervtáp?

2015. aug. 26. 22:30
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem tuti kirakják, mert ezzel segítenek, de nekik sem kerül semmibe.

Én mindenképp beleírnám, hogy elvinnétek, mert ez fontos pl. azoknak, akiknek nincs kocsijuk, vagy mondjuk időseknek, akiknél jó kelyük lenne, de vagy nem vezetnek, vagy nem tájékozódnak jól messze otthonról.

Most azon héborogni, hogy ki tette ki teljesen értelmetlen. Csinálnak rosszabbat is, most már tök mindegy, nem tudsz vele mit csinálni.

2015. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt úgysem tudom meg soha, hogy ki tette őket oda. Csak elszomorító, hogy egyeseknek ennyire nincs szívük...
2015. aug. 26. 22:46
 6/15 anonim ***** válasza:

A facebook és a jófogás jó ötlet, azt hiszem a vaterán és teszvesz-en is van ingyenes kategória. Mikor nálunk születtek kiscicák, mi nyomtattunk képet róluk és kiraktuk a boltokban a környéken, hogy ingyen elvihetők.

Az az érzésem, hogy fiatal vagy, tehát ha megkezdődik a suli, akár ott is kirakhatsz hirdetést, vagy megkérdezheted az osztálytársaid.

Mindenképpen szoktassátok őket kézhez, és ha lehet akkor szobatisztává, így könnyebb gazdit találni.

2015. aug. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok annyira fiatal már, nekem már nincs suli. Most a héten még szabadságon vagyok, ráérek velük többet foglalkozni.

Kézhez vannak szoktatva, szinte követelik a simogatást. Minden kis érintésre hangosan dorombolnak. Állandóan ölben akarnak lenni.

Az alommal sincs gond, használják szépen, pedig csak úgy tudnak bemászni, hogy a mérleg oda van tolva lépcsőnek.

Facebookra és Jófogásra kiteszem mindenképp, +állatos csoportokban is megosztom, csak gyógyuljon meg a szemük. Szerencsére még nem annyira csúnya, és nem mindegyiknek olyan. Az állatgyógyszertárban azt mondták ez a krém helyrehozza.

2015. aug. 27. 00:41
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írj a cicamentő angyaloknak segíteni fognak.


Én tavaly tavasszal mentettem egy komplett családot, mama és a 3 kicsinye. A mama cicának ők találtak gazdát mert ő nem volt annyira kelendő mint a kicsik.

2015. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Írtam nekik, vissza is írtak, hogy megosztották, de én nem látom az oldalukon. Nagyon kedves volt egyébként aki válaszolt és adott pár hasznos tanácsot is.

A helyi cicamentéssel foglalkozó csoport, illetve a menhely válaszra se méltatott. De beléptem még pár olyan fb-os csoportba ahol örökbe adással foglalkoznak, és mindenhol megosztottam a cicukat+jófogás. 3-ra már van gazdijelölt. :)

Esetleg még valakinek van valamilyen jó tanácsa ezzel kapcsolatban?


Egyébként annyira megszerettem őket, hogy legszívesebben mindet megtartanám, de sajnos nem tehetem. Hiányozni fognak :(

2015. szept. 1. 00:48
 10/15 Serenity-cica ***** válasza:
100%
tarts meg egyet. :-) amugy hol vannak a cicak helyileg? en is igenyt tartanek egyre, ha nincsenek tul messze.
2015. szept. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!