Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet legkönnyebben,...

Hogy lehet legkönnyebben, lehetőleg baleset nélkül megtanítani egy kiscicának hogy nappal kint wc-zen és csak éjjel bent?

Figyelt kérdés

Lett egy kiscicánk, nem igazán akartam mert a férjem nem valami macsek párti de nem volt mit tenni mert az erdőből kijött és hazáig követett hiába próbáltuk elzavarni.

A lényeg hogy most itt van velünk, nem tudom mennyi idős de sztem még nincs 12 hetes se.


Úgy gondoltam a fészerbe lesz a helye mert a férjem nem szereti ha a macska bent van a házba éjjel vagy ha nem vagyunk itthon, azt pedig végképp nem ha bent wc-zik.

Végül miután 6x zártam ki és mind a 6x a legkisebb lyukon is kipréselve magát bejött, rábólintott hogy bent a házba aludjon a kiscica. Ezért almot is tettem be neki, használja is ügyesen de nem akarnék a párom engedékenységével vissza élni, szeretném ha napközbe kitudnám tenni az ajtó mellé az udvarra az almot és oda kijárna a cica. Hogy tudnám ezt neki megtanítani?

Tegnap kiraktam nappal, megmutattam neki hol van de a házba pisilt az alom helyére, érthető is csak hogy ha ezt így sokszor eljátssza én hiába vagyok türelmes hamar ki lesz téve a szűre. :(


2015. aug. 27. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne rontsd el azzal, hogy folyton változtatod a wc helyét. A rendszeresen takarított macskaalom nem büdös, észre sem lehet venni. Ügyes cica, ha már megtalálja a wc-jét....
2015. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor észreveszed, hogy nem ott végzi a dolgát, ahol kellene, gyorsan felkapod és irány az alom. Az enyém 2-3 alkalom után megtanulta. Sőt! Annyira megtanulta, hogy ha ki van téve az udvarra, akkor vagy bejön elvégezni a dolgát, vagy ki kell vinni az almot is, mert másba nem hajlandó. :)
2015. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Most bent hagytam az almot, még nincs morgás érte.

Ügyes nagyon, csak az elkaparás nem megy még neki. Kapar ő de már az almos tálcán kívül :)

2015. aug. 27. 12:07
 4/5 A kérdező kommentje:

No tényleg kis ügyes-okos cica. Ma felfedezte magán a lépcsőnk melletti kis ex kertet ami amúgy is az idén ellett hanyagolva így nem kár érte. Napközbe jórészt oda járt a dolgát végezni, csak akkor ment a benti alomra ha a nagy játék hevében az közelebb volt. :)

Büszke vagyok rá és még a férjem is megdicsérte.

2015. aug. 27. 20:00
 5/5 macdln ***** válasza:

A mi kiscicáink is kinti-benti cicák. Nappalra nyitva van hagyva az ajtó, hogy ki-be tudjanak mászkálni. Ez az ajtó az előszobára nyílik, itt van a vizük, fekhelyek, kaparófa, játékok. A dolgukat kint végzik el. Éjjel bent vannak. Van egy jó nagy saját szobájuk (végül is ilyen raktárszerű volt, csak jöttek ők, kicsit rendezkedtünk, felújítottuk és az ő igényeik szerint kialakítottuk). Ebben a szobában van az alomtálca, játékok, fekhelyek.

Napközben a nappaliba is bejöhetnek az előszobán kívül.

A legtöbb cica nem takarja be, amit produkált. A mieinknél az az érdekes, hogy nappal kint az udvaron nagyon ügyesen ásnak egy gödröt a földbe és miután végeztek kb. 5 percen keresztül takarják be a mancsukkal. Komolyan, minden oldalról, rendesen betakarják. Viszont bent az alomtálcába sosem tudják normálisan betakarni. Direkt olyan mérete vettem, hogy felnőtt korukban is beleférjenek. Gondoltam én...1 hónapja használták először és azalatt rengeteget nőttek. Az egyik cicus 15, a másik 2 17 hetes. Most fogok nekik venni egy extra nagy méretet, mert nem számoltam azzal, hogy ilyen nagy termetűek lesznek. Az is lehet, hogy lesz egy zárt fedelű almuk is. A lényeg a lényeg, hogy bent ugyanazt csinálják, mint a te cicád. Kaparják az alomtálca keretét, majd kiugranak belőle és kaparják a padlót az alomtálca mellett. Mivel csak éjjel vannak bent, elég minden reggel kitakarítanom.

Nem szabad változtatni túl sokszor az alom helyét, mert megszokták már az előző helyet és így nagy valószínűséggel oda fognak pisilni/kakilni újra és újra. (Takarításhoz csak az ecet jó, nem kedvelik a szagát, ezért nem vécéznek megint oda.)

Ha már eldöntöttétek, hogy hol lesz az alomtálca helye, ami már biztos nem fog változni, fix hely, akkor meg kell neki mutatni, hogy hol van és ha látjátok, hogy mégis a régi helyre akarja végezni a dolgát, és pont rajtakaptátok, rohanjatok vele az új helyre és rakjátok bele, hamar rá fog jönni, hogy oda kell, a "tett helyszínét" pedig takarítsd fel alaposan ecettel.

Nálunk bevált.

2015. aug. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!