Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van a macskának 9...

Miért van a macskának 9 élete? Honnan ered ez? És miért pont 9?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Azért mert csak 9-szer tud resurrectolni.
2010. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

A szám csak kitaláció, hasraütés. Azt hivatott kifejezni, hogy általában a macskák nagyon szívós állatok, például legföljebb karcolásokat szereznek, ha leugranak a magasból, kiesnek például a harmadik emeleti ablakból.

Illetve, ha betegek, és egészségesek, ha hirtelen rossul néznek ki, egyik napról a másikra, hamar talpra állnak, meggyógyulnak.

Nem mindegyik szerencsés, de elég sok megússza az autóbalesetet is csonttöréssel, ami aztán elég hamar beforr, legalábbis az emberhez képest.


Szóval az emberek általában, azalapján, amit látnak, azt mondják, a macskák ilyen bámulatosan gyorsan regenerálódó lények. Biztosan... kilenc életük van, a halálból is visszajönnek. :)

2010. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
én teszteltem, de az enyémnek csak 1 volt...
2010. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
a jó büdös quurva anyádnak is csak egy élete lesz ha megb@szom egy kaszával
2011. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Nem lehet hogy azért mert a macskák nagyon ügyesek és, hogy olyan dolgokat tudnak, hogy ahol a fejük ott a testük is átfér, talpra esnek, bazi nagyot ugranak, 50Km/h-val futnak rövidtávon (és tényleg, by wikipédian XD), emellett jó az egyensúly érzékük, a hallásuk, szaglásuk, látásuk stb. Vagyis a lényeg szerintem, hogy nem azért van kilenc életük mert túlélnek baleseteket, hanem mert ilyen sok képesség mellett veszélybe se tudnak kerülni.

Úgy képzelem el hogy régen látták az emberek, hogy a macska talpra esik meg minden biztos akkor az égiek több élettel áldották meg vagy valami hasonló. De csak szerintem. :-)

2012. ápr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
2013. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!