Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tályog a cicám nyakán?

Tályog a cicám nyakán?

Figyelt kérdés

Pénteken jött ki egy csomó a cicám nyakára, szombaton kifakadt. Kihívtuk neki az állatorvost, azt mondta tályog, valami fehér kenőccsel bekente neki, azt mondta vegyünk sebhintőport gyógyszertárba és azzal szórjuk neki. Nem kapott se gallért, se tablettát, semmilyen injekciót, pedig úgy olvastam, kapni kellett volna, és attól félek valami baja lesz a macseknak. Nagyon vakaródzik, így pedig sose fog begyógyulni neki a seb, mert mindig kivakarja.

Egyébként viselkedése nem változott, eszik-iszik ugyanúgy, viszont ma elkezdett tüsszögni, attól félek valami baja lesz, mert nem lett jól ellátva.

Tudtok erről valamit? Ti cicátok mit kapott, amikor (ha ne adj isten) tályog volt a nyakán? Van esetleg valami házi gyógymód rá? Mit javasoltok ilyenkor? Egyáltalán van okom aggódni?



2015. szept. 19. 12:00
 1/1 anonim válasza:
A macskámnak is pont ilyen-e volt nem rég, teljesen más kezelést kapott érdekes ez a kenőcsösdi és a hintőpor itt az lenne a lényag h ne nagyon piszkáljuk a sebet.. és fontos az antibiotikum is, szerintem keress fel egy másik állatorvost én tudnék is nagyon jót ajánlani attól függ hol laksz. Nekünk az állatorvos kinyomta adott egy vagy két nagy antibiotikumos szurit és mellé egy tablettát fertőtlenítésre h oldjuk fel és spriccelve mossuk ki naponta folyamatosan. Nekünk is folyton vakarta azt hittem így soha nem fog begyógyulni de egy hónap után szépen rendbe jött, várni kell. Igazából én sem tudom mért alakulhatott ki.
2015. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!