Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskát le lehet szoktatni...

Kismacskát le lehet szoktatni arról, hogy játékból ne harapdálja az ujjam?

Figyelt kérdés
Van itthon egy kicsi, max 3 hónap körüli macsek és mindig játékból harapdálja az ujjam. Nem erősen, meg nem is látszik, de mégis olyan hegyesek a kis fogai. Leszoktatható róla? Vagy szerezzek be neki cicajátékot?

2015. szept. 25. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Idővel leszokhat róla, de nem biztos. Annyit tehetsz, ha harap abbahagyod amit csinálsz. Semmi erőszak, nevelés, simán csak befejezed a játékot.
2015. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szoktam ütni, mert úgy se értené miért kapja, hiszen ő ezt csak játéknak fogja fel, nincs tisztába a kis adottságaival.
2015. szept. 25. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Cicajáték mindenképp kell. De nem kell bolti ,a parafadugó,gombolyag, papírlabda pont jó. De lézer mutató a legjobb azzal aztán lehet mókázni velük és megszaladtatni ugráltatni.
2015. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, nálunk a madzagok szoktak a nagy slágerek lenni, meg lehet őket zabálni, olyan cukik játék közben. :) Csak azért kérdeztem, mert nem tudtam biztosra, hogy kell-e őket külön játsztatni.
2015. szept. 25. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért harapja a lábad mert játszik,levadássza. Ha áttereled az érdeklődését más levadászható objektum felé akkor nem lábadat fogja harapni
2015. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kezemet harapja. :) Mondjuk volt már mikor a lábujjamat is megharapta, azóta óvatosan veszem csak le a zoknit. :D
2015. szept. 25. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja oké nekem inkább lábamat szokta volt harapni..végül is mindegy ,meg kell hajtani kicsit, ha igazán jól kifárasztod akkor lehet olyan ritka csudát látni hogy:kutyamódra lihegő macska :D Felnőttel már nem lehet ezt általában eljátszani ,mert azok lustábbak.
2015. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém csíp-rúg-harap játék közben. Kezdetben úgy néztem ki minden játék után, mint egy háborús sebesült, most már inkább felhúzok előtte egy edényfogó kesztyűt. Azt vadászhatja kedvére. :)
2015. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a kiscicák szokása :) Ha erősebben harap, és már fáj, rákoppinthatsz az orrára, hogy tudja, ilyet nem szabad. Egyébként az én cicám ahogy felcseperedett, már nem harapdált- inkább a lábamra támadt, mint ahogy az egyik válaszoló írta :)
2015. szept. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha vele volna az anyja vagy volna testvére akkor azzal játszana és azok sem engednék magukat összemarni. De mivel nincs másik macska akivel tudná a vadászatot gyakorolni így marad a gazdi erre a szerepre. Általában soha nem okoznak a harapással sérülést legfeljebb csak a karmolással.
2015. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!