Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek miért lett távolsá...

Szerintetek miért lett távolságtartó a macskám az ivartalanítása óta? Már két éve ennek, van-e remény hogy visszaváltozzon a viselkedése?

Figyelt kérdés

Macskám 3 éves nőstény, két éve műtötték. Előtte bújós volt, ölbe mászós, velem alvós. Stb. A műtét jól sikerült nem volt gond, mégis azóta teljesen megváltozott, távolságtartó lett, nem keresi a társaságunkat, soha nem fekszik a közelünkbe, ha bemegyek a szobába, rendszerint kimegy és máshol fekszik le. Ölbe venni nem lehet. Emellett dorombol, hempereg, néha simit is kér, és kiegyensúlyozott, de egyszerűen nem közeledik hozzánk.

Mással is történt esetleg ilyen? Bármilyen hasonló tapasztalat? Szeretném hinni hogy van remény, hogy még jó kapcsolatom legyen vele, mert nagyon szeretem, de ha így megy tovább új gazdit keresek neki. Amúgy allergiás vagyok és asztmás, de mégsem váltam meg tőle, de már úgy érzem a viselkedése miatt hogy feleslegesen kínzom magam.



2015. szept. 25. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Ha a párod elvinne egy dokihoz,ott elkábítanának és utána úgy ébrednél,hogy már nincs méhed sem petefészkeid,te utána közelednél még felé?
2015. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P. Hanni válasza:
24%

HalálMetálMihálynak:

De ha városban lakik a kérdező,és emiatt nem szeretné,hogy szüljön, a cica,megértem,de biztos nem rosszakaratodból tette...

2015. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Lakásban nem lehet ivaros macskát tartani, a kandúr jelöl, a nőstény szenved a párzási idő alatt.

2. A felesleges szaporulat vízbeölése, avagy az utcára dobása, évente kétszer, háromszor, 10 éven keresztül mennyivel humánusabb, mint az ivartalanítás, amiről az állat maximum annyit tud, hogy egy hétig fájt a műtét helye.

3. Az ivartalanított macskák élettartama sokkal hosszabb, egészségesebbek, jóval kevesebb fertőzést és sérülést szednek el.

2015. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Biztos, hogy a műtét miatt van? Az én cicámat (fiú) fél évesen műtötték, előtte is bújós volt, utána is egy darabig, aztán jött ez az időszaka, amit te is mondasz: szereti, ha simogatom, néha odajön hozzám (többnyire csak valamit kunyerálni), de nem olyan, mint a legtöbb macsek, akik veled aludnának, az öledben fekve, dorombolva szundiznak, és teszik neked a szépet. Szóval velem is ugyanez a helyzet, de a családom egyik előző cicája is ilyen volt jópár éves koráig, utána megint visszatért a bújós önmagához. Most fiatal, egy 3 éves cicalánál megesik, hogy nagyobb izgalmakra vágyik a gazdi ölében szunyókálásnál. Majd kinövi. Szerintem semmiképp se adj túl rajta. :)
2015. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem az ivartalanítástól van. Ha valahogy az ivartalanítás hat a macska viselkedésére, akkor úgy, hogy kiiktatja a "fajfenntartanom kell, senki se álljon az utamba" ösztönöket és esetleg bújósabb lehet tőle, rosszabb semmiképp. De nem minden macska bújós, ölbemászós típus, akkor sem, ha nincsenek gondja a párzással. És nem is maradnak ugyanolyanok, ők is változnak az életük során. Melyik milyen.


Nekem van olyan 12 éves macskám, ami soha életében nem ült ölbe meg ilyenek, mégis nagyon jó kapcsolatom van vele, én nem hiszem, hogy ez azon múlik, hogy rádnyomul-e vagy sem. Nem egyformák én pont ezt szeretem bennük.

2015. szept. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. HalálMetál annyit üzennék hogy amit írtál teljesen rosszindulatú butaság, mert ennyi erővel minden macska/kutya/egyéb állat akit ivartalanítanak és lakásban él utálná a gazdáját a műtét után. És ez nem így van. Amúgy ahogy a többiek is írták az ivartalanítás nagyon fontos egy lakásban élő macskánál, de sztem amúgy minden állatnál hiszen ezzel megelőzhető egy felesleges szaporulat is. Lakásban élő macskánál/kutyánál pedig az ivarzás okozta fájdalmak, kellemetlenségek az állatnak is rosszak. Én is tudom hogy vannak különböző egyéniségű állatok ahogy az ember is nincs két egyforma. Nekem csak az volt furcsa hogy teljesen végletes változás állt be a macskámnál és szinte pontosan a műtét ideje után. Előtte tényleg nagyon bújós volt. De persze lehet hogy így van ahogy mondjátok ez lehet hogy csak időleges vagy ilyen lett a természete. Nem akarok megválni tőle, de a betegségem és a viselkedése miatt sajnos nehezen jövünk ki egymással. :(
2015. szept. 27. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!