Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Váltsak tápot, vagy más lehet...

Váltsak tápot, vagy más lehet a gond?

Figyelt kérdés

Egyéves cicám van, nemrég váltottunk Josera Minette Kitten kiscicatápról Josera Classicra. Többé-kevésbé ízlik neki, de mióta ezt eszi, lefogyott, egész beesett az oldala, a medencecsontja is kiáll. Azelőtt szép, gömbölyű, markolnivaló cica volt, bár nem hájas. A szőre szép fényes, bár csendesebbnek látom mostanság.

Kijárós cica, hol a nappalt, hol az éjjelt tölti az udvaron. Mostanában többször kint éjszakázott, arra is gondoltam, hogy egyszerűen elfázza az energiáját.

Ráadásul házátalakítás van nálunk, jönnek-mennek az idegenek, berregnek a gépek, ez is biztos stresszeli.

Nem tudom, hogy a stressz + ősz kombinációtól fogyott-e le, vagy a táp nem elég jó. Bár a többi macska ősszel inkább hízni szokott.


Mit tanácsoltok? Keressek más tápot? Milyen márkát javasoltok?


2015. okt. 1. 11:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, adtam neki féreghajtót is, egyelőre nincs változás.
2015. okt. 1. 11:04
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy macska ÁTLAG napi alvásigénye 16 óra. Szerintem vegél neki alutasakos tápot.
2015. okt. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Great Saiyagirl válasza:
Nem ismerem a táp márkáját, de a "Josera Minette Kitten" névről arra utalok, hogy ez egy kiscicáknak való táp, míg a másik felnőtteknek. Lehet, hogy a macskád pocakja hozzászokott a gyengébb táphoz, és most az erősebb, vagyis a felnőtteknek való táp kicsit megterheli a szervezetét és ehhez társul hozzá az a stresszes élet, amit fent említettél, de akár a közeledő őszi párzási időszak is közrejátszhat.
2015. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valami más gond lehet ott,érdemes lenne dokihoz elvinni.

Tápváltás nem lehet ok a fogyásra.

2015. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, eddig kiscicáknak való tápot kapott, magasabb fehérje- és zsírtartalommal. A felnőtt táp, amit most kap, "gyengébb", diétásabb. De nem ennyivel, legalábbis nem vártam ekkora fogyást.


Ivartalanított, a párzási időszak már nem zavarja. :)


Megpróbálok neki több nyugalmat biztosítani, és ha bármi más tünetet látok rajta, elviszem dokihoz.

2015. okt. 1. 12:24
 6/10 Great Saiyagirl válasza:

Tápváltás lehet ok a fogyásra. Nem minden táp ugyanolyan és nem minden macska szervezete dolgozza fel ugyanúgy a különböző tápokat, ezért nem olyan egyszerű megtalálni a helyes tápot, ami valóban jó a cicának. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, néha az ok egyszerűbb, mint hinnénk.


A macskád eszik rendesen? Mármint, ugyanúgy megeszi az adagot, de mégis fogy?

2015. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egész nap előtte van a táp, inkább sokszor eszik keveset. Elég sok fogy a tápból, úgy veszem észre (nem valószínű, hogy a kutyám dézsmálja).

Az tény, hogy az előző táp jobban ízlett neki.


Lehet, hogy a maradékot lepasszolom a rokonok "mindenevő" macskáinak, az én finnyásomnak meg veszek valami tartalmasabb tápot.

A Granatapet jó minőség?

2015. okt. 1. 13:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, én azért megmutatnám ezt a macskát az orvosnak. Gyanús a kajája is, de...


Attól, hogy ősz van még nem kellene fogynia. Sőt, ha kijárós, akkor éppen téli bundát kellene növesztenie lassan. Ha stresszforrástól félre tud vonulni, akkor annak se kellene ennyire drasztikusan hatnia rá. Viszont mivel kijárós, ki tudja mit szedhetett össze.


A széklete nem változott a tápváltás óta? Vagy azt is kint intézi és nem látjátok?


Josera Minette Kitten:

baromfihúsliszt, rizs, tepertő, teljes kiőrlésű kukorica, kukoricaliszt, baromfizsír, lazac, répapép, máj, ásványi anyagok, élesztő.

Josera Cat Classic:

gabona, hús és állati melléktermékek, olajok, zsírok, növényi melléktermékek, hal, ásványi anyagok.


Őszintén, én nem csodálnám, ha ettől fogyna. A a fő állati eredetű fehérjeforrás nagyságrendekkel jobb minőségű a Minette Kittenben (google: "húsliszt" vs. "állati melléktermék", ráadásul a húsliszt az valami koncentrált dolog, míg a nyers húsnak, halnak magas a nedvességtartalma), de a szénhidrátforrás sem a legjobb benne (megnevezetlen "gabona" vs. "rizs, teljes kiőrlésű kukorica, kukoricaliszt")


"Milyen márkát javasoltok?"

Hasonló paraméterei legyenek, mint annak, amit eddig evett: konkrétan húsból származzon a fehérjetartalom nagy része (vigyázz, mert némelyik márka nehezen emészthető növényi fehérjével emeli a fehérjetartalmat), lehetőleg ne legyen benne állati eredetű melléktermék és lehetőleg minél pontosabban nevezze meg az alapanyagait.

2015. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom, milyen az ürüléke, kint intézi.

Most rendeltem neki egy zacskó újfajta gabonamentes, magas hústartalmú tápot, ami elvileg direkt kijáró, aktívabb macskáknak való. Meglátjuk, megeszi-e a hercegkisasszony, és ha igen, átállunk arra.

A hétvégén lehet, hogy elviszem állatorvoshoz is.

2015. okt. 1. 14:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg adj mellé neki alutasakos tápot vagy konzervet. Az én cicám most multifit száraz tápot kap + 1 multifit alutasakosat is mert imádja. Előtte whiskast kapott de arra finnyás volt. Ettől most szép a szőre és jó a formája. Érdemes megnézni eddig hány % volt a fehérjetartalom a tápban amit kapott és az alapján szétnézni a táppiacon :D. Nekem eddig a winston márkájú (rossman termék) és a multifit vált be, ebből bármilyet vehetek megeszi és nincs baja tőle.

Tápváltás + stressz okozhat drasztikus fogyást, de vidd el azért orvoshoz. Nekem volt sajnos egy cicám ő mondjuk idős volt de evett rendesen mégis fogyott, nem dolgozta fel a szervezete az ételt el kellett altatni, nehogy a te cicád is így járjon.

2015. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!