Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáim szemváladékozása...

Macskáim szemváladékozása mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy macskám, akinek az egyik szeme már pár napja nagyon csipásodik, váladékozik. Vannak neki 10hetes babái, és közülük néhányon is észrevettem.

Bár van egy kandúrom, akinek nemrég volt ilyesmi problémája, azt hittem csak verekedett, és úgy 'sérült' meg a szeme és amiatt.. De ezt nem tudom.

Mi okozhatja ezt?

Az állatorvos nagyon nincs a közelemben, súlyosabb esetben vállamra kapnám és vinném!!!


Néztem nem piros a szeme/szemük semerre.

Nekem van visine szemcseppem, gyulladásra. Okozhat bajt ha csepegtetek a szemébe 1-2 cseppet?



2015. okt. 3. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Bepusziltak valami bacit, és egymástól elkapták. Nekem a Neomicin szemcsepp bevált rá, azt bármelyik gyógyszertárban kapsz. Mondd meg, hogy macskának kell, akkor - bár picivel drágábban (600 Ft körül) - odaadják recept nélkül. Állatorvos ajánlotta az állatpatikában, amikor nem lehetett macskaszemcseppet (Tiacil) kapni. Egy-két napig megpróbálhatod langyos kamillateával is mosogatni nekik, sokan esküsznek rá, bár nekem még sosem oldotta meg végleg, mindig szemcsepp lett a vége.
2015. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
a kiscicáknál gyakran előfordul a kötőhártya gyulladás, ez is az lehet. Szerintem ne próbálkozz a visine-nel, pláne ne a kicsiknél. Én kamillateába áztatott fülpiszkálóval dörzsöltem a kiscicáim szemét és rendbe jöttek, próbáld te is valami ilyennel.
2015. okt. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!