Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a nagy cicámmal,...

Mit csináljak a nagy cicámmal, hogy elfogadja a nemrég hozott pici cicát?

Figyelt kérdés
Szegény pici egyfolytában menne a nagy után játszani szeretne vele, de ő csak morog rá, és felé kapkod. Meg nem bántotta de félek hogy egyszer nekimegy.
2015. okt. 20. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Lassan kell szoktatni.
2015. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Csináld azt, hogy a nagyot mindig vegzálod, piszkálod - ehhez gyors reflexek kellenek -, a kicsi meg az a kis aranyos kedvenc kiscica marad. Meg ha felé kap, vagy morog (a kicsire), akkor Ő meg jó nagy pofont kap vissza Tőled. Ha arra is morog, akkor arra még egyet. Ha meg arra is, akkor arra is... és így tovább... addig, amíg Ő nem unja meg, és bekussol.


Én ezt csináltam az enyémmel - jó ideig tartott, mert az volt a taktikája, hogy Ő majd makacs lesz, és én unok rá, de nem így lett. Azóta a legjobb puszipajtások...

2015. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló, nyugtass meg, hogy nem gondolod komolyan, amit írtál!



Csak fokozatosan lehet összeszoktatni őket. Eleinte külön helyiségben kell tartani őket, és csak akkor engedd össze, ha te is ott vagy. Egyedül soha ne maradjanak egy helyiségben! Ha összeengeded őket, mindig legyen a kezed ügyében egy pokróc, amit rádobhatsz, ha nekimegy a másiknak, mert ugye kézzel soha nem nyúlunk verekedő állatok közé. Esetleg egy pohár víz is megteszi.

Hosszú, és türelmes munka lesz, és nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy sose fogják megszeretni egymást. Olyanok, mint mi, az egyik szimpatikus nekik, a másikat utálják.

2015. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Mi a francnak kellett lepontozni?

Igen, komolyan gondoltam, mégis mit vártatok : Ha odaírtam, hogy ez _működött_, nálam volt hatása, akkor mégis miért ne gondolnám komolyan? (nem vágom, egyenes következménye, velejárója kéne legyen tisztán logikailag)


Amúgy meg ismét csak : miért lettek a mínuszok?

Ha egy ember gonosz, megvetjük, leköpjük, mérgelődunk rajta, és puffogunk, hogy mennyire méltatlan faj a homo sapiens...

Aaaaaazt bezzeg toleráljuk, amikor az állatok gonoszkodnak, élnek primitív, barbár ösztönök szerint. Vagy ha úgy esik, nyomorítják a másikat, mert jó dolgukban nem tudják, hogy mit is csináljanak.

2015. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Csináld azt, hogy a nagyot mindig vegzálod, piszkálod"


Ha semmi mást nem írtál volna, már ez is épp elég felháborító lenne. De van egy olyan érzésem, hogy úgyis fölöslegesen magyaráznám, hogy miért.

2015. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"De van egy olyan érzésem, hogy úgyis fölöslegesen magyaráznám, hogy miért."


Nem, HA nem csak önkényesen kiragadott mondatrészekre próbálsz manipulatívan "rácáfolni". Ennyi.


Ha az egyik állat alaptalanul, unszimpátia ürügyén üti a gyengébbet, akkor miért nem lehet móresre tanítani?

2015. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hű, a fenébe, egy nagyon hosszú választ írtam, de egy téves kattintás nyomán elszállt azt egész. Nem vagyok fatalista, de szerintem ez most intő jel volt, nem offolom szét a topikot.
2015. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!