Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet ez? Mi baja a...

Mitől lehet ez? Mi baja a cicámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hete örökbe fogadtunk egy kiscicát, most kb. 4-5 hónapos lehet, és az utóbbi 2-3 napban furcsa dolgokat tapasztaltunk nála.

Elalszik, és rá egy tíz perce felriad, elkezd fújni,fújtatni, legalább kétszer-háromszor, majd megmerevedik, látszik rajta, hogy ijedt, majd úgy nyávog, mintha kétségbe lenne esve. Aztán minden folytatódik tovább, elkezd vagy enni, vagy játszani, járkálni.

Ma is volt egy ilyen eset, direkt megfigyeltem, elaludt, pár perc, és fújtatás, majd felriadt, és elkezdett körbe-körbe mászkálni, és ezt mind merev végtagokkal. Még akkor sem hagyta abba, amikor hozzáértem, éreztem, hogy a teste merev, a szíve nagyon dobogott, meg volt riadva.

Nem tudom mi lehet a baj, nem találkoztam még ilyen esettel, pedig van még rajta kívül két cicám, de ilyet még nem láttam.

Valakinek valamilyen tapasztalat? Valakinek a cicájával történt már hasonló?

Előre is köszönöm a segítséget!!! :)


2015. okt. 20. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyámmal volt ilyen. Kidobott kutya volt. Egy darabig minden rendben volt, utána jött elő nála hogy megijedt álmában. Szó szerint rosszat álmodhatott, nem tudok másra gondolni. (ki tudja miket élhetett át míg az utcán csavargott?) Egy idő után, mikor már tényleg biztonságban érezte magát nálunk, ez elmúlt.
2015. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem tényleg csak "ennyi" a gond, és elfog múlni a cicusnál! :)
2015. okt. 20. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak rosszat álmodik ilyenkor, és utána még kótyagos, nem tudja, hogy az nem a valóság. Ha így van, akkor el fog múlni idővel, amikor már teljes biztonságban érzi magát.

Minden esetre figyeld, és ha más furcsaságot is tapasztalsz, vagy ez nem múlik, akkor nézze meg állatorvos, mert lehet idegrendszeri betegség tünete is, epilepszia, egyéb. Reméljük, nem az.

2015. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!