Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell a macskáknak füvet...

Miért kell a macskáknak füvet adni? Miért szükséges ilyet enniük?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam, hogy benti cicáknak (akik nem tudnak odakint gondoskodni maguknak az ilyesmiről) macskafüvet vesznek a gazdik, és a cicák azt rágcsálják. Erre miért van szükség?

Mi történik, ha a cica nem jut hozzá ilyen fűhöz?

Nekem van egy 3,5 éves szobamacskám, de egészen mostanáig sose hallottam, hogy füvet kellene ennie, és nem is vettem neki soha ilyesmit. Lehet valami baja attól, hogy eddig nem kapott füvet?

Egyébként teljesen egészséges a cica, rendszeresen járunk állatorvoshoz az éves oltások és 3 havonta a féreghajtás miatt, de beteg még igazából sosem volt, hála az égnek, tehát nem tűnik úgy, mintha emiatt valami problémája lett volna, de most elkezdett pörögni az agyam ezen a macskafű-témán, hogy hátha problémát okoz neki, hogy nem kap ilyet.


Leírnátok, hogy mire jó nekik a fű és mi lesz akkor, ha nem jutnak hozzá?

Előre is köszi!



2015. nov. 1. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a cica mosakodik, nyalja magát, a lenyelt szőr a gyomrából a fű segítségével könnyebben távozik.
2015. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy cserépbe a szobában vess el neki fűmagot. Idővel újra kell vetni, mert a frisset szereti és az hasznos, amikor még zsenge és felfelé áll. Mikor már lekonyult, túl hosszú lett, elfonnyadt, elöregedett, azzal már nem nagyon tud mit kezdeni. De búza is jó, mi is néha azt vetettünk neki, ha nem füvet. Ha rossz a gyomra vagy szőrt akar hányni, akkor a fű segít neki. Belegubancolódik a gyomrában a szőrbe és a torkát is csiklandozza rágás közben, ezért könnyebben kihányja a szőrt.
2015. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Es ha faj a hasuk akkor is fuvet esznek.
2015. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mert azzal hánytatja magát, ha rossz a gyomra.
2015. nov. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!