Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine coon keverék macskánál...

Maine coon keverék macskánál normális a 8 kg?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy az átlag súly 8-9 kg a kandúroknál, de akár 12 is lehet.

Viszont az enyém keverék.

Nyáron elkapott valami betegséget, akkor látta az állatorvos, 4-5 kg volt, azt mondta,hogy ez nagyon kevés ennek a macskának.

Most itt a tél, a macska 8 kg, de a bundája miatt még nagyobbnak tűnik. (a kutyáim 6 kg-osak)

A dokinak nagyon tetszett, mondta,hogy ez abszolút ideális, tökéletes, mindig ekkorának kell lennie.

(nincs ivartalanítva,de a lakásból nem jár ki)

Szerintem nehezen tud közlekedni, és bár rendkívül szórakoztató a megjelenése ekkora hassal, az egyéni véleményem szerint elhízott.


2015. nov. 27. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szep lehet, es a 8 kg nem sok neki. De ha nem akarod tenyeszteni akkor feltetlenul ivartalanitani kellene, akkor is ha nem jar ki. Lanycicanal azert mert megelozi kesobb a meh vagy petefeszekrakot fiunal meg mert a prosztata rak eselyet csokkenti.
2015. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 macdln ***** válasza:

Mennyi idős a cica ? Egyébként szerintem normális ez a 8 kg, kandúroknál. A maine coonok 3-5 éves korukig fejlődnek, van egy ismerősöm, akinek a lány házi cicája 9 kg. Hát a gazdija szerint nincs elhízva, de szerintem egy kicsit igen. Nagytestű cica, akkor is sok lányoknál a 9 kg. Egyik tenyésztő ismerősömnek van egy 2 éves maine coon nősténye, aki 9.8 kg és ő még növésben van :D Szóval hatalmas cica, de szerintem nincs elhízva. Ha elbírod viselni, hogy jelölget (úgy vettem ki a szavaidból, hogy a cicád kandúr), akkor nem muszáj ivartalaníttatni. De szerintem érdemes lenne, mert különböző betegségeket előzhetsz meg vele, tovább is fog élni, ráadásul nem fog jelölni. Gyönyörű lehet :) Mutatsz róla egy képet ?

Az alapján talán jobban el lehetne dönteni, hogy el van-e hízva. Ha te úgy érzed, hogy egy kicsit "duci", meg nehezen tud mozogni, akkor csökkentsd egy kicsit a kajaadagját.

OFF Amúgy első válaszoló, mivel keverék cicáról beszélünk, tenyészteni nem lehetne, max. szaporítani. Fajtatiszta, törzskönyves cicákat lehet tenyészteni, de ahhoz is sok minden kell, pl. HCM, PKD, Felv, FIV stb. !NEGATÍV! tesztek, tenyészetnév, kiállításokra járás, megfelelő körülmények a cicák tartásához stb. stb. És egy darab fiú cicával (de egy darab lánnyal sem) nem lehet elkezdeni tenyészteni (főleg, ha nem fajtatiszta). A tenyésztéshez több lánycica, meg ugye minimum egy fiú cica szükséges, szerintem. Az nem tenyésztés, ha valaki pl. az egy szem lánycicáját hurcibálja félévente egy idegen kandúrhoz (valószínűleg egy halálos betegségekre nem szűrt, azaz negatív tesztekkel nem rendelkező kandúrhoz, aki még talán oltva vagy féregtelenítve sem volt). A lényeg, hogy a tenyésztést nem lehet elkezdeni egy keverék cicával. Mindez nem neked szól kérdező, hanem az első válaszolónak. ON

Egyébként nekem is van egy maine coon jellegű keverék kandúr cicám. Most hat és fél hónapos. Már lényegesen nagyobb a hamarosan 8 hónapos ivartalanított kandúr házi cicámtól. Még nem jelöl, de ettől függetlenül hamarosan ivartalanítva lesz. Már ő is "lecserélte" a nyári bundáját a télire. :) Így még "mackósabb" kinézetű.

2015. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fajtatiszta main coon lenne sem lehetne ennyiből megmondani, hogy 8kg-mal sovány vagy kövér. Ezt csak te látod, illetve leginkább kitapintani tudod. Ha a sok szőr alatt benyúlsz az ujjaiddal, és érzed a bordáit, a hasa oldalt nem dudorodik, hanem egy síkban van a vállaival, combjával, akkor nem kövér. (Ha szúrnak a bordái, és a medencecsontját is lehet érezni, ill a hasa behorpad, akkor sovány.)

Sok macskának lóg az "erszénye", a hasa hátsó része, elhízás nélkül is. Ha megfogod, érzed, hogy egy bazinagy has van-e benne, vagy zsírszövet, vagy jobbára csak bőr.


Mondjuk ha nehezen közlekedik, keveset mozog, akkor biztos jót tenne neki egy fitnesz-program :-) (persze ha nem betegség miatt lassult be)

2015. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Privátba légyszíves ha még aktuális és gondolod küldj képet róla, akkor nagyobb eséllyel mondom meg hogy elhízott vagx csak nagydarab, mint így látatlanban.
2015. dec. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!