Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Furán lélegzik a macskám, mit...

Furán lélegzik a macskám, mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy a macskám kicsit kapkodva lélegzik és fura módon pumpál a teste. Már 6 éves, de szerintem még annyira nem számít öregnek. Mi lehet a baja?

2015. nov. 27. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lázas. Legalábbis az enyémről ez derült ki, amikor ezt csinálta. Kapott szurit az állatorvostól. Ha hétfőig nem múlik el neki, mindenképp hívj dokit. Persze ha megoldható, akkor akár már most is.
2015. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet akár tüdőgyulladás is. Állatoknál a szapora légzés legtöbbször néhány nappal az elpusztulás előtt jelentkezik.
2015. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz, mint ahogyan te is elmennél, ha nehezen kapnál levegőt... tőle se sajnáld a segítséget, megérdemli.
2015. nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, lehet tüdőgyulladás megfázástól, de lehet valami bekerült a légutakba. Elég nagy kínlódás lehet, remélem megoldható, hogy elvidd orvoshoz.
2015. nov. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Már figyelem egy ideje, de most már elkezdte a száját nyitogatni. Nagyon ideges vagyok miatta. Reggel eltudjuk vinni orvoshoz, de félek, hogy már késő.
2015. nov. 27. 18:50
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hányni fog, azelőtt is ezt szokták csinálni.
2015. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni azt is hogy száraz az orra. Egyelőre most nem nyitogatja a száját. Mintha egy kicsi szörcsögést is hallottam volna, szerintem a tüdejével lehet valami.
2015. nov. 27. 18:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez nem jó hír, ha a száját nyitogatja. Remélem megéri a reggelt. Majd írd meg mi lett.
2015. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Próbálj meg ügyeletet keresni a környéken! [link] Ha orvoshoz nem is tudod vinni, az is sokat segíthet, ha beszélsz eggyel!


Más tünete van? Evett ma? Nem iszik sokat? Láza van? Tudsz neki lázat mérni? Mióta tart ez nála? Percek? Órák?


(Az enyémnek az asztmás rohamai néznek ki így. Olyankor hűtés + antimonium tartaricum 15 ch van.)

2015. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 macdln ***** válasza:
Az én cicám, akkor nyitogatta a száját, meg lélegzett furán, amikor hányni készült, percekig csinálta ezt. És utána hányt is, elég sokat. És le is fogyott, kb. fél nap alatt fele akkorára fogyott, mint amekkora volt. Másnap elvittük orvoshoz, láza is volt, kapott szurit, meg otthonra két napra gyógyszert. Egyébként gyomor és bél gyulladása volt. Ja és a hányás meg a fogyás mellett hasmenése és véres széklete is volt. Azt mondta az orvos, hogy ha aznap nem vittük volna el, akkor már nem biztos, hogy velünk lenne :( Szóval mindenképp vigyétek el holnap reggel, remélem nincs túl nagy baj. Majd írd meg, hogy mi lett vele.
2015. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!