Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan érhetem el, hogy...

Hogyan érhetem el, hogy többet doromboljon a macskám? Másnak dorombol, nekem kevésbé.

Figyelt kérdés
Ivartalanított, 8 hós kandúr macsek.Elég nagy, 6kg-os(nem túlsúlyos!), de csak sima házimacska. Testvéremnek dorombol, odabújik. Néha-néha, nagyon ritkán nekem is dorombol esténként, vagy reggel. Olyan mintha engem csak a társának nézne. Sokszor "fogócskázunk", harapdál gyengén. 4 hetes kora óta van velünk, kisebb korában dorombolt sokat. Nem kijárós macs. Mit tehetnék, hogy kedvesebb legyen velem is?

2015. nov. 27. 23:36
 1/3 anonim válasza:
Etesd te minden nap. Illetve beszélj hozzá kedvesen, simogasd sokat. Nekem 6 hós cicám van, ő mindig annak dorombol többet, aki eteti. :D Ő is 4 hetesen került hozzánk, már a kapuban én vettem a karjaimba először, minden éjjel a szobámban alszik, reggel velem kel, etetem, este az ölemben altatom, ebből adódóan engem tekint "anyjának". Próbálj ki te is hasonlót. :)
2015. nov. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A dorombolás nem feltétlenül jelenti mindig azt, amit te gondolsz. Az lehet segítségkérés is, hála kifejezése, stb. Tehát nem feltétlenül dorombol annak legtöbbet, akit legjobban szeret, ez nem így van. Viszont a gyengéd harapdálás pontosan a legnagyobb szeretet jele a macskaféléknél. (Sajnos ezt nagyon sokan félreértik.) Mint ahogy fogócskázni is csak azzal szoktak, akiben feltétlenül megbíznak. Ezért lehet, hogy pontosan azért nem dorombol neked annyit, mert már túl vagytok azon, hogy azért doromboljon neked, hogy elnyerje a bizalmadat, tudja, hogy ettől ti már szorosabban összetartoztok.
2015. nov. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy simogasd hogy a két tenyered egyszerre borítsa be a testét, még a két oldalát is. Majd így két kézzel a fejétől a farka tövéig simísd. Ezt a módszert nekem nagyon szeretni szokták.
2015. dec. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!