Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad minden előjel...

Miért támad minden előjel nélkül ilyen agresszívan a macskám?

Figyelt kérdés

2 és fél éves ivartalanított, rendszeresen oltott kislányról van szó.

3 hónaposan került hozzánk, eleinte nagyon bújós volt, de a játékossága is hamar kibontakozott.

Kezdettől fogva szándékosan úgy próbáltam nevelni, hogy ne rajtunk élje ki a vadászösztönét. Ennek érdekében játékokkal és nem kézzel játszottam vele. Ha minket vett célba, karmolt, akkor rászóltam mindig. Bár a szüleim gyakran megszegik/szegték a következetességet...

Arra is figyeltem, hogy ne keltsek agressziót azzal, hogy én is agresszívan lépek fel ellene, tehát a szidás nagyobb mértékben kézjel, csúnya szemkontaktus, hangos rászólás (NEM) és fújtatásból(mint a macskák) állt, illetve ráfújtam az arcára, mert azt nem szereti. Azért jótékony jelzés értékű maflást is kapott, ha valami rosszat csinált.

Látszik rajta, hogy tudja mit szabad és mit nem. Nagyon ügyes cica egyébként. Például konyha asztalra nem megy fel, és rendszeresen vissza hozza az egeret, ha eldobom neki.

Régebben kezdődtek ezek az emberre támadásai, de főleg anyámra vonatkozott, aki gyakrabban játszott vele. Sokszor minden előjel nélkül beleharapott a kezébe, úgy hogy vérzett.

Aztán ez mérséklődött szerencsére, de az utóbbi egy hétben már 3-4 alkalommal minden előjel nélkül engem is megtámadott. Egyszer követett minden hová és láttam, hogy vadászik rám, ilyenkor általában próbálom kizökkenteni valamivel. Aztán végülis a lábszáramba harapott erősen...


A legutóbbi eset, amiről a képet is csatolom, úgy történt, hogy kézbe vettem (kicsi korától fogva szoktam és nincs baja vele), kicsit mászkáltam vele, megszagoltattam vele a sarkokat meg mindenfélét, aztán letettem és elkezdtem simogatni. Láttam, hogy nem annyira van hangulatban (ez még nem lenne ok, hogy megharapjon, mert max. arrébb húzódik normál esetben) és abba is akartam hagyni pont, erre hirtelen mint egy vadállat nekiugrott a kezemnek. Nem volt játszós hangulatában se előtte, mert azt mindig látom rajta.

Az eredmény, hogy tiszta vér a kezem. Utána annyira lesokkoltam, hogy leszidni se tudtam, mert nagyon szíven ütött, aztán később meg már nincs értelme, mert nem tudja miért kapja.

Mit tehetnék, hogy ne támadjon és ne tekintsen prédájának?


U.i.: játszani is naponta szoktunk vele. Anyám madzaggal rohangál vele, húzogatja neki. Apa meg én az egér visszahozósat szoktuk inkább játszani vele. Illetve szoktam neki olyan "feladatokat" adni, hogy berakok egy galacsint az ágy széle alá, és azt imádja kipiszkálni.

Van ilyen kis hengere is, de néha az egész szőnyeget feltekerjük neki és abban satyizhat. Szekrény tetejére is csináltunk neki feljárót, ahova fel-le szokott rohangálni.

Szeret fogócskázni is, de mióta támad ezt nem szoktam csinálni.

Egyszóval nem hiszem, hogy el lenne hanyagolva.


Esetleg erőfitogtatás lenne?


Kép a karomról (látszik a csuklómnál még a fognyoma is)

[link]



Köszi, ha elolvastad és a tanácsokat is. :)



2015. dec. 2. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
megvizsgáltattad már?
2015. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mármint, hogy érted?

Orvoshoz rendszeresen járunk vele évente az oltások miatt, nemrég szőrhullás miatt is vittem, az szépen rendbe jött.

Más szervi bajra utaló tünete nincs. Eszik rendesen, kakája is rendben van.

Szeretgetni is lehet, szokott dorombolni is, csak mikor rájön az őrület, akkor ilyen agresszív.

2015. dec. 2. 18:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, jo tenne neki egy agreszivitas levezeto pluss, ami vele egy meret, es tepheti ahogy birja. Legtobbszor segit.

Illetve lehet erofitogtatas is... akkor erdemes picit megrangatni, hogy tudja hany kilo :3

2015. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
néhány macska ezt az érzést a kanapén tölti ki. hidd el én már csak tudom. kell neki valami amin levezetheti vágyait. a legtöbben kaparófát, vagy egy széles fakérget raknak a házba, amit kedvére karmolászhatnak
2015. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van 2 kaparófája és bútor is van egy csomó a lakásban, de a szőnyegen is szokott kaparni.
2015. dec. 4. 14:46
 6/7 anonim válasza:
Szia! Nekünk ugyanez van a macskánkkal, a barátomnak szombaton ömlött a vér a kezéből, annyira megkarmolta. Találtál valami megoldást? :( Mi már esküszöm azon gondolkoztunk, hogy odaajándékozzuk valakinek, hiába szeretjük :( nem lehet tőle meglenni :(
2016. febr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta nem csinálta. Inkább bújós mostanában.

Egyszerűen nem értem mitől lesz néha agresszívebb.

Néha szokott még "vadászni" rám, de nem bánt.

A ti cicátok rendszeresen agresszív vagy csak néha?

2016. febr. 29. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!