Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek veszett lehet a cica?

Szerintetek veszett lehet a cica?

Figyelt kérdés

Napok óta esténként átjár az udvarunkba egy cica, kb 1 éves lehet, vagy fiatalabb. Elképesztően vékony, és nagyon furcsán viselkedik, legalábbis én ilyet macskánál még nem tapasztaltam.

Úgy nyávog, mintha valami nyúzná, vagy mint amikor valaki rálép a macska farkára, de folyamatosan; a tekintete is olyan vad,ha közelebb megyek hozzá egyből támadna, nagyon zavaros a viselkedése.

Nekünk is vannak macskáink; őket macskaházba zárjuk esténként, és ez a másik macska mindig odamegy, nyávog a macskaház ajtaja előtt, ahogy fentebb is írtam, mint akit nyúznak, kaparja az ajtaját, ha elijesztem nem szalad el, csak kapkodna felém is, morog meg miegymás.

Most este, ahogy kint ültünk a családdal a teraszon, odajött hozzánk, kb két másodpercig nyávogott, aztán egyből ugrott az asztalra annak ellenére, hogy elijeszteni próbáltuk, megállt az asztalon, nyávogott még egy darabig aztán elszaladt a semmibe. Próbáltam megfigyelni, nincs-e seb a testén, de nem láttam rajta, nyála nem folyik, de tényleg olyan, mintha megkergült volna, ijesztő.

Esetleg lehet ilyen az éhségtől is? Mert tényleg nagyon vékony; gondoltam adok neki ételt, de a közelébe sem merek menni..

Nem tudom, ha veszett is a macska, mi ilyenkor a teendő? Nem tudjuk kié lehet, megfogni sem tudjuk, állatorvost hiába hívok, ha akkor épp nem tudom merre kóborol az állat..



2015. dec. 24. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy veszett, inkább bántották és éhezik. Tegyél ki neki éjszakára egy jó adag kaját, hogy jóllakjon szegényke. Szép ünnepet! :)
2015. dec. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amióta hozzánk jár, mindig adunk neki konzervet, ma is raktam ki neki egy tányérkába :)

Kellemes karácsonyt kívánok én is!

2015. dec. 24. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Hat ha nem erdo mellett laksz nem hinnem hofy veszett inkabb éhes valóban.

Rendes toled hogy eteted :) Boldog Karacsonyt

2015. dec. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy erdő mellett lakunk, gyakorik az utcán illetve kertekben a rókák, vaddisznók; ezért is merült fel a veszettség; de remélem nem az, akkor gondolom már a mi cicáink is elkapták volna..:)
2015. dec. 25. 07:01
 5/5 hell-ikon ***** válasza:

Tyűha, nekem is volt egy ilyen befogadott macskám és az elsővel teljes mértékben egyetértek, nagy valószínűséggel bántották és éhes. A gyomra hozzád hajtja, de nem bízik még benned.

Nálam hetekbe tellett, hogy egyáltalán a jelenlétemben is enni merjen, de akkor is tisztes távolságot kellett tartanom tőle, mert ha túl közel mentem vagy elszaladt vagy nem ment a tányérhoz enni. Újabb hetekbe, mire engedte, hogy közvetlenül mellette maradjak mikor evett, újabb hetekbe, mire engedte magát megsimogatni.... Szóval hónapokba telt mire az első simire sor került, de még akkor is idegesen utána kapott a kezemnek a mancsával... s ez a rossz szokása meg is maradt a számára hirtelen mozdulatok esetén, de egy nagyon hálás és szeretetre éhes cica volt. Imádtam ezzel a kis hibájával együtt is.

2015. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!