Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom, hogy vemhes a...

Honnan tudom, hogy vemhes a macskám?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, a kertben tartjuk. Ha vemhes lenne, akkor viszont van baj, tekintve hogy a kutyával együtt van mindig, amikor látjuk. Este, reggel, napközben, éjszaka.

2015. dec. 25. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, a kutyának ehhez mi köze.

Ha vemhes, akkor félidőtől elkezd nőni a hasa.

Kint tartott nőstény cica biztos, hogy vemhes lesz, el kellene vinni őt ivartalanítani!

2015. dec. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a kutyával jóban van akkor nem fogja bántani a kicsiket sem. Vagy nem értem miért baj, nekünk is születtek így kiscicáink. A kicsiknek gazdizt találni már nagyobb gond lesz szerintem, úgyhogy ivartalanítani kell. És kinti macska nem sűrűn vemhesül télen, csak tavasszal. A benti macskákra jellemző hogy egész évben tüzelnek, mert benti klímához vannak szokva.
2015. dec. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kinti macska... hát ha tüzelt 8 héten belül, akkor biztosan vemhes, 4-5. héttől már látszik a hasán meg előtte már a mellbimbói is megduzzadnak. Télen nem lenne szerencsés fialnia. Általában igaz, hogy ősszel abbahagyják a tüzelést, de mivel az idei nyár hosszú volt, az idő pedig mostanáig nagyon enyhe, nincs garancia.

Ha nem akarod a cicád életét kockáztatni és évente 2-3 alomnyi kicsinek megbízható gazdit találni (lelövöm a poént: nem fog menni), akkor sürgősen ivartalaníttasd.

Télen pont ideális, mert nem tüzel (az rizikósabbá teszi a műtétet), hátrány, hogy egy ideig utána bent kell tartani.

2016. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!