Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik Ragdoll cica tenyésztőt...

Melyik Ragdoll cica tenyésztőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

1.Olyan érdekelne akinek vannak-lesznek eladó minőségi-törzskönyves blue colorpoint cicái.

2. A 2015/16-os árakra vonatkozóan is szeretnék segítséget kérni.

Milyen áron lehet hozzájutni a hobby, a kiállításra vihető és a tenyésztésbe is vonható cicához? Tehát mindhárom ár érdekelne.

3. Cicakiállításra érdemes menni? Hol lehetne megnézni élőben is egy ilyen fajtacicát?

Köszönöm megtisztelő válaszaitokat.



2015. dec. 26. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. dec. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2015. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ezeket az oldalakat már láttam.

Engem személyes vélemények, tapasztalatok érdekelnének. Illetve árra vonatkozó információ sehol sincs. Csak a foglaló, ami 30-40 ezer Ft, illetve pár honlapon láttam, hogy a hobbi cica 120-130 ezer Ft körül mozog. Egy helyen mintha 400 ezer Ft-ot olvastam volna tenyészcicára.

Illetve az is érdekelne, hogy miért nem adnak tenyész cicát el Magyarországra egyes tenyésztők? A beltenyészet miatt vagy, hogy ne legyen konkurencia az új gazdi?

2015. dec. 27. 23:24
 4/8 Vicuska87 ***** válasza:
36%

Magyarországon nem tudok ajánlani jó tenyésztőt!


Jó tenyésztők szlovákiában vannak, privátban szívesen ajánlok neked!


Hobby célra 120.000 ft körül van, tenyésztésre pedig 1500-2000 euro! Általában már mindenhol ivartalanítva adják 12 hetes kor körül.


Kiállításra el lehet menni, de én magyar tenyésztőt nem is vennék számba sem. Egyet tudok magyarba de náluk még nincs kicsi...


Azért nem adnak el magyarba cicát tenyésztésre mert senki sem támogatja a szaporítókat!

Menj el egy tenyésztőhöz, vigyél komplett tervet magaddal mit hogyan csinálnál a jövőben tenyésztéssel kapcsolatban... és akkor talán lehet többről beszélni...

2015. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert itt nálunk nem igazán tudják, mi a különbség a tenyésztés és a szaporítás között. A nehezen megszerzett vonalakat meg nem szívesen engedik szaporítók kezére jutni. És hát nagyon rosszak a tapasztalatok. Mindkét tenyésztő jó, és hobbi célú cicát ilyen áron kapsz. Ahhoz, hogy tenyésztésre kapj ivarosat, a -jóval több- pénznél azért többet kell az asztalra letenni.
2015. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Válaszaitokat köszönöm. Én egy teljesen normális állatokat nagyon szerető ember vagyok, de teljesen amatőr vagyok fajta tartású állatokra vonatkozóan. Egy perzsa cicám volt eddig, ami igazából félperzsa volt. A szaporító kicsit átvágott.

Nyugtassatok meg, hogy nem bánom meg, hogy ivartalanított cicát veszek. Nem akarok szaporító lenni, de joggal felmerül bennem a kérdés, hogyha szeretném ha utóda legyen imádott cicámnak akkor csak tenyésztői tervvel tehetem ezt? Nem akarok vele kereskedni. Szomorú vagyok.

2016. jan. 1. 10:00
 7/8 Vicuska87 ***** válasza:
76%

De sajnos igen.. komplett terv kell! MIlyen vérvonalat akarsz lehozni a cicáktól, ki lesz a párja, hogyan fogod tartani őket, mivel etetsz majd, állatorvosod van e aki készen áll ha éjfélkor kell császározni, kennel név is kell, regisztrálni kell szervezethez ahol tag leszel, ők állítják ki majd a törzskönyvet, cicáidnak rendelkezni kell PKD, HCM genetikai teszttel...

Ha ezek nincsenek csak szaporító maradsz...

2016. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Diamond Dolls Ragdoll. Ha felkeresed a tenyésztőt, készséggel fog válaszolni minden kérdésedre. Nagyon kedves segítőkész. Csak ajánlani tudom, nem bánod meg ha tőlük veszel kicsit.Garantáltan egészséges jól szocializált cicát fogsz kapni, nem utolsó sorban pedig gyönyörűek a cicák.
2016. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!